Katalog on-line

Aktualności

Doceniono Chojnów
Wśród wybranych projektów Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” Programu Rozwoju Bibliotek znalazł się również nasz program edukacyjno-kulturalny „MŁODZI TWORZĄ SZTUKĘ”. W pierwszym specjalnym wydaniu gazety „Głos Aktywnej” przedstawiono około 40 inicjatyw spośród 150 projektów realizowanych w pierwszej połowie 2011 r., aby pokazać różnorodność działań, które mogą prowadzić biblioteki. Gazeta promowana była na drugim ogólnopolskim kongresie bibliotek publicznych w Warszawie. Wyróżnienie bardzo nas ucieszyło, zwłaszcza że zamierzamy realizować następne edycje tego przedsięwzięcia. Już teraz możemy zdradzić, że motywem przewodnim w 2012 r. będzie Natura. Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się zrobić coś ważnego i dobrego w rozwijaniu talentów plastycznych młodych chojnowian. Liczymy na dalszą współpracę z partnerami projektu – Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowym Zespołem Szkół i Urzędem Miejskim w Chojnowie. Wyróżnienie naszego działania to wspólny sukces.
data publikacji: 2011-12-15 11:31
 
Zapraszamy dzieci na zajęcia "Dekoracje Bożonarodzeniowe"
Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne "Dekoracje Bożonarodzeniowe", które odbędą się 17 grudnia w godz.12.00 - 14.00 w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2011-12-13 13:11
 
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem - głównym przedstawicielem nurtu kryminału skandynawskiego w Polsce
1 grudnia Krzysztof Koziołek - autor sensacyjno-kryminalnych powieści m.in. „Drogi bez powrotu”, „Świętej tajemnicy”, „Miecza zdrady”, „Premier musi zginąć” - w auli Powiatowego Zespołu Szkół spotkał się z chojnowianami. Jego twórczość została zauważona i doceniona: w 2010 r. zgłoszony do Paszportu Polityki, w 2011 r. otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. Na spotkaniu z pisarzem zorganizowanym przez Dyskusyjny Klub Książki przy MBP w Chojnowie usłyszeliśmy m.in. dlaczego i jak pisze oraz co łączy go z naszym miastem. Relacja ze spotkania ukaże się wkrótce w „Gazecie Chojnowskiej” oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Dyskusyjny Klub Książki – spotkania. Wszystkie książki Krzysztofa Koziołka mamy w swoich zbiorach – serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2011-12-06 11:26
 
Zapraszamy na przedświąteczne spotkanie w Bibliotecznej Akademii Malucha
Serdecznie zapraszamy najmłodszych czytelników - do 4 lat - oraz ich opiekunów na bezpłatne zajęcia "Święta tuż, tuż": 14 grudnia, godz.12.00. Spotkanie to zorganizowane jest w ramach comiesięcznych spotkań w Bibliotecznej Akademii Malucha. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2011-12-06 09:27
 
Zapraszamy na sensacyjno-kryminalne spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem
1 grudnia o godz.10.00 w Powiatowym Zespole Szkół przy ul. Witosa (aula) odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem - pisarzem i dziennikarzem, pasjonatem górskich wędrówek, zapalonym kibicem żużla i fanem serialu „Na południe”. Krzysztof Koziołek pisze powieści sensacyjno-kryminalne. Zadebiutował „Drogą bez powrotu” w 2007 r. Dwa lata później wydał „Świętą tajemnicę” (nominacja do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego”), a w 2010 r. „Miecz zdrady” (zgłoszenie do Paszportu Polityki 2010 i nominacja do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego). W 2011 r. otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. We wrześniu tego roku ukazała się jego najnowsza powieść "Premier musi zginąć", która jeszcze przed oficjalną premierą została tytułem miesiąca portalu Zbrodnia w Bibliotece. Podczas spotkania będzie można m.in. dowiedzieć się co łączy pisarza z Chojnowem, a także nabyć jego książki. Serdecznie zapraszamy! Organizator spotkania: Dyskusyjny Klub Książki przy MBP w Chojnowie.
data publikacji: 2011-11-28 14:12
 
<< nowsze | 195  | 196  | 197  | 198  | 199 | 200  | 201  | 202  | 203  | 204  | 205  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki