Katalog on-line

Aktualności

Jak to na feriach było
Wesołe ferie z Janem Brzechwą: 27 stycznia zakończyliśmy kilkudniowe ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej - pożegnaliśmy się piosenką „Na Wyspach Bergamutach” Jana Brzechwy, poety, którego wiersze towarzyszyły nam przez cały czas zajęć w bibliotece. Na podstawie jego utworów przez kilka dni stworzyliśmy świat pełen barwnych postaci. Były postaci z bajki „Kopciuszek”, powstał teatr, do którego dzieci wykonały całą scenografię i za pomocą palcynek i pacynek przedstawiły „Czerwonego Kapturka” i „Kota w butach”. Kolejne zajęcia dostarczyły również dużo radości i zabawy. Z kolorowego papieru i bibuły powstały warzywa do wiersza „Na straganie”. Mocno przymocowane warzywa do nóg dzieci „odegrały” wspaniałe przedstawienie aktorskie. Ostatni dzień zajęć to zabawy z chustą oraz wręczenie drobnych upominków za konkurs „Zimowa piosenka” oraz za twórcze uczestnictwo w zajęciach. Zainteresowanie naszą propozycją na ferie było bardzo duże, a więc już teraz zapraszamy na „Wakacje z Biblioteką”.
data publikacji: 2012-02-02 10:28
 
"Harce na gitarce: Rajkowski i Przyjaciele" - koncert rockowo-bluesowy
Zapraszamy na koncert „Harce na gitarce: Rajkowski i Przyjaciele” , który odbędzie się 3 lutego o godz.18.00 w Sali Edukacyjnej MBP (wstęp wolny). Podczas koncertu usłyszymy znane utwory rockowe i bluesowe. Wśród występujących zobaczymy chojnowianina Dariusza Matysa, od którego wszystko się zaczęło. Rok temu w naszej bibliotece prezentowaliśmy jego wystawę fotograficzną „W objęciach obiektywu”. Podczas wernisażu autor wystawy wykonał kilkanaście utworów poezji śpiewanej. Spotkanie zakończyło się spontanicznym występem muzycznym Dariusza Matysa i legniczanina Roberta Rajkowskiego. I tak zaczęło się wspólne granie i śpiewanie kilku przyjaciół z Chojnowa, Legnicy, Złotoryi i Wrocławia.
data publikacji: 2012-01-27 13:44
 
"Malujemy samodzielnie i z pomocą": wystawa prac plastycznych wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy
Wystawa prac plastycznych wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Zaprezentowano na niej 70 prac wykonanych przez 15. autorów. W ciągu ostatnich kilkunastu lat biblioteka - wspólnie z chojnowskim kołem Dolnośląskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu oraz Warsztatami Terapii Zajeciowej - zorganizowała kilka wystaw prac osób niepełnosprawnych. "Malujemy samodzielnie i z pomocą" to pierwsze tego typu przedsięwzięcie z udziałem osób niepełnosprawnych spoza Chojnowa. Na wernisażu wystawy, który odbył się 11.01.2012 r., gościliśmy m.in. Agnieszkę Marczak - inicjatorkę wystawy, autorów prac oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnowie i grupę ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach. Tę kolorową, pełną optymizmu wystawę można zobaczyć w Galerii Młodych do końca lutego. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2012-01-13 15:47
 
Wesołe ferie z Janem Brzechwą
Zapraszamy dzieci na zajęcia multimedialno-czytelniczo-plastyczne: 20-27 stycznia (oprócz środy), godz.11.00-13.00
data publikacji: 2012-01-10 15:50
 
Warto przeczytać w styczniu
Polecane nowości z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Działu dla Dorosłych.
data publikacji: 2012-01-10 15:07
 
<< nowsze | 193  | 194  | 195  | 196  | 197 | 198  | 199  | 200  | 201  | 202  | 203  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki