Katalog on-line

Aktualności

Wystawa międzyszkolnego konkursu plastycznego "Czym dla mnie jest Ojczyzna?"
Zapraszamy na wystawę prac plastycznych IV edycji międzyszkolnego konkursu „Czym dla mnie jest Ojczyzna?”. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Martyna Idkowiak (SP 4), II miejsce – Weronika Matwiejewa (SP 3), III miejsce – Natalia Kowalczyk (SP 3), Wyróżnienie: Marta Zatwarnicka (SP 3), Wyróżnienie: Oliwia Repa (SP 4). Konkurs – jak co roku – zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska Chojnowa. Pokonkursową wystawę można zobaczyć do końca stycznia.
data publikacji: 2011-12-29 11:44
 
Finał V edycji konkursu „Kształty i barwy mojego świata”
19 grudnia podczas finału V edycji konkursu plastycznego „Kształty i barwy mojego świata” odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie nagród – dofinansowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - oraz otwarcie pokonkursowej wystawy. W konkursie uczestniczyła młodzież z Legnicy i powiatu legnickiego. Jury w składzie: Jadwiga Jędrzejczyk (przewodnicząca), Dariusz Matys i Agnieszka Tworzydło oceniło prace i przyznało: I miejsce Aleksandrze Stompor (Miłkowice), II miejsce Justynie Mazurkiewicz (Gołaczów), III miejsce Joannie Rucińskiej (Chojnów) oraz wyróżnienia dla Darii Łabińskiej (Lisowice), Gabrieli Sajnóg (Chojnów) i Eweliny Kopeć (Chojnów). Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za nadesłanie ciekawych prac. Konkurs został zorganizowany przez MBP w Chojnowie oraz Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego. Wystawę można obejrzeć do końca stycznia w naszej Galerii Młodych, potem w Legnickiej Bibliotece Publicznej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Prochowicach. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2011-12-23 16:46
 
Święta są tuż, tuż: Biblioteczna Akademia Malucha
Motywem przewodnim ostatniego w tym roku spotkania w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbyło sie 14 grudnia, było Boże Narodzenie. Trzy, bardzo miłe Aniołki czuwały nad tym, aby najmłodsi dobrze przygotowali się do obchodów tych radosnych Świąt. A wszystko zaczęło się od czytania tekstu „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie”. Potem było ubieranie choinki, list od św. Mikołaja i pisanie liścików z dobrymi uczynkami dzieci, nakrywanie wigilijnego stołu z prawdziwym obrusem, świeczkami i serwetkami. Nie zabrakło też prezentów i plastycznych inspiracji: lukrowania pierniczków i malowania śnieżnych obrazków. Była to naprawdę udana próba generalna przed zbliżającymi się Świętami, które są już tuż, tuż…
data publikacji: 2011-12-23 14:48
 
Warto przeczytać jeszcze w grudniu
Polecane nowości z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Działu dla Dorosłych.
data publikacji: 2011-12-21 16:01
 
Próbujemy ustrzec się kiczu i grafomanii: Chojnowski Klub Literacki
Relacja z listopadowego spotkania Klubu, na którym omawiano temat "Jak ustrzec się przed kiczem i grafomanią"
data publikacji: 2011-12-15 15:53
 
<< nowsze | 194  | 195  | 196  | 197  | 198 | 199  | 200  | 201  | 202  | 203  | 204  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki