Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na sensacyjno-kryminalne spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem
1 grudnia o godz.10.00 w Powiatowym Zespole Szkół przy ul. Witosa (aula) odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem - pisarzem i dziennikarzem, pasjonatem górskich wędrówek, zapalonym kibicem żużla i fanem serialu „Na południe”. Krzysztof Koziołek pisze powieści sensacyjno-kryminalne. Zadebiutował „Drogą bez powrotu” w 2007 r. Dwa lata później wydał „Świętą tajemnicę” (nominacja do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego”), a w 2010 r. „Miecz zdrady” (zgłoszenie do Paszportu Polityki 2010 i nominacja do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego). W 2011 r. otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. We wrześniu tego roku ukazała się jego najnowsza powieść "Premier musi zginąć", która jeszcze przed oficjalną premierą została tytułem miesiąca portalu Zbrodnia w Bibliotece. Podczas spotkania będzie można m.in. dowiedzieć się co łączy pisarza z Chojnowem, a także nabyć jego książki. Serdecznie zapraszamy! Organizator spotkania: Dyskusyjny Klub Książki przy MBP w Chojnowie.
data publikacji: 2011-11-28 14:12
 
Zapraszamy na wystawę Katarzyny Karasek "Indie z północy na południe"
Zapraszamy na wystawę fotograficzną Katarzyny Karasek, chojnowianki, obecnie mieszkającej we Wrocławiu. Swoje rysunki, pastele i fotografie prezentowała już na IV Przeglądzie Chojnowskiej Plastyki w 2002 r. oraz VIII Przeglądzie Chojnowskiej Plastyki w 2011 r. Wernisaż wystawy "Indie z północy na południe", podczas którego Katarzyna Karasek przedstawiła także pokaz multimedialny, odbył się 18.11.2011 r. Wystawę można obejrzeć do końca grudnia.
data publikacji: 2011-11-21 22:25
 
Warto przeczytać w listopadzie
Polecane nowości z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Działu dla Dorosłych.
data publikacji: 2011-11-15 12:53
 
Urodzinowe opowieści Kubusia Puchatka
14 października 1926 roku wydano w Londynie książkę „Kubuś Puchatek” napisaną przez A.A. Milne. Od tego czasu dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami zabawnego misia o małym rozumku, który uwielbia miód i jest dla wszystkich życzliwy. W Bibliotecznej Akademii Malucha, w środę 9 listopada, dzieci z trzema wesołymi pajacykami postanowiły uroczyście obchodzić urodziny tego sympatycznego misia. Po odczytaniu fragmentu książki „O dreptaniu i skakaniu” maluchy wesoło wyruszyły na jesienny spacer. Zbieranie liści, skakanie po nich oraz ich przyklejanie na duży papier wywołało dużo radości i zachwytu. Zabawne tańce i wiele różnych zabaw wyczerpały siły zaproszonych gości, więc po odśpiewaniu Puchatkowi „100 lat” dzieci z wielkim smakiem zjadły tort. Na koniec uroczystości wręczyły Kubusiowi własnoręcznie wykonane laurki. Zapraszamy na następne, już świąteczne, zajęcia w naszej małej akademii 14 grudnia. Z pozdrowieniami: Trzy Wesołe Pajacyki.
data publikacji: 2011-11-14 12:02
 
"Jak powinno być w niebie": wieczór poetycki z Czesławem Miłoszem
27 października w Sali Edukacyjnej MBP odbył się wieczór poetycki poświęcony Czesławowi Miłoszowi. W tym roku, Roku Czesława Miłosza, obchodzimy 100 rocznicę urodzin poety. Instytut Książki w Krakowie, którego jednym z zadań jest opieka nad dyskusyjnymi klubami, zaproponował, aby klubowicze uczcili to wydarzenie. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki przy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie pod kierunkiem polonistki Małgorzaty Graban przygotował montaż literacki prezentujący życie poety oraz wiersze z tomiku „Jak powinno być w niebie”, m.in. „Wiarę”, „Nadzieję”, „Miłość”, „Poetę”, „Zimę” i „Sens”. Kameralny występ gimnazjalistek zakończyło archiwalne nagranie Czesława Miłosza i jego interpretacja wiersza „Sens”. Moderator DKK przy MBP w Chojnowie: Anna Kopyra.
data publikacji: 2011-11-03 12:15
 
<< nowsze | 196  | 197  | 198  | 199  | 200 | 201  | 202  | 203  | 204  | 205  | 206  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki