Katalog on-line

Aktualności

Spotkanie autorskie z Joanną Olech
17 kwietnia o godz. 8.30 zapraszamy na spotkanie z Joanną Olech, pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu nagród, m.in. nagrody Naszej Księgarni, nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, nagrody specjalnej Polskiej Sekcji IBBY. Spotkanie odbędzie się w ramach XII edycji BLIŻEJ KSIĄŻKI – obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich organizowanych przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego.
data publikacji: 2012-04-12 17:33
 
Podróże z myszką po mapie w "Tygodniu z Internetem"
Tegoroczna ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem” koordynowana przez Telecentre-Europe, w Polsce wspierana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) przy współpracy z koalicją "Dojrz@łość w sieci", zwracała uwagę na aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniową. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie włączyła się w tę akcję. Z propozycji koordynatora kampanii wybraliśmy organizację spotkania dla trzech generacji „W 80 minut dookoła świata”, czyli wirtualną podróż po wielu kontynentach. 28 marca uczestnicy zabawy zostali podzieleni na drużyny: Koneserzy sztuki, Odkrywcy dżungli, Płetwonurkowie, Fotografowie, Entomolodzy i Inkowie. Zespoły - zgodnie z hasłem "Co trzy głowy to nie jedna" - odwiedziły 6 kontynentów wykonując różne zadania.
data publikacji: 2012-04-04 15:09
 
"Urodziny Marchewki": Biblioteczna Akademia Malucha
28.03.2012 r. na spotkaniu w Bibliotecznej Akademii Malucha pojawiła się wystrojona Marchewka i zaprosiła dzieci na swoje urodziny. Na początku wszyscy odśpiewali „Sto lat” z trzykrotnym okrzykiem „Niech żyje Marchewka!”. Potem, jak zwykle, były zabawy - oczywiście koncentrowały się na marchewce. Okazało się, że przygotowane przez bibliotekarki propozycje - „Wyścig marchewki”, „Smakowita zgadywanka” i ”Marchewkowe pole” - to dobra zabawa nie tylko dla najmłodszych uczestników tej uroczystości, ale także ich rodziców i opiekunów. Wspólne tańce i wyklejanie portretu marchewki zaostrzyło apetyt. Nie mogło się więc obyć bez tortu i soku marchewkowego. Z końcowymi testowymi pytaniami typu "Jakiego koloru jest marchewka, czy to owoc czy warzywo?" dzieci poradziły sobie doskonale.
data publikacji: 2012-04-03 13:55
 
Na zajęciach "Dekoracje Wielkanocne"
24.03.2012 r. w bibliotece odbyły się zajęcia plastyczne „Dekoracje Wielkanocne”. Uczestnicy spotkania wykonali przepiękne kartki wielkanocne, papierowe pisanki oraz nauczyli się robić metodą orgiami wiosenne tulipany. Swoje prace dzieci mogły zabrać do domu i obdarować nimi najbliższych. One także otrzymały prezenty - żółciutkie kurczaczki wykonane przez uczestników chojnowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
data publikacji: 2012-04-03 12:15
 
Wiosna z biblioterapią
„Cztery pory roku w poezji – wiosna" to temat spotkania Legnickiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, które odbyło się w naszej bibliotece 21.03.2012 r. Uczestniczący w nim bibliotekarze m.in. przeprowadzili poetyckie warsztaty, zajęcia plastyczne oraz wymienili się doświadczeniami w zakresie różnych biblioterapeutycznych inicjatyw.
data publikacji: 2012-04-03 12:09
 
<< nowsze | 191  | 192  | 193  | 194  | 195 | 196  | 197  | 198  | 199  | 200  | 201  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki