Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na bal u Królowej Zimy!
Najmłodszych czytelników (do 4 lat) wraz z opiekunami zapraszamy na kolejne, bezpłatne zajęcia Bibliotecznej Akademii Malucha - "Bal Karnawałowy u Królowej Zimy" odbędzie się 23 stycznia o godz.12.00. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2013-01-10 15:39
 
Legnicko-chojnowska wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą"
Zapraszamy na wystawę „Malujemy samodzielnie i z pomocą”, na której prezentujemy prace plastyczne wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach oraz uczestników Warsztatów Zajęciowych w Chojnowie. Podczas wernisażu, który odbył się 9 stycznia, m.in. o twórczości swoich podopiecznych opowiedzieli: Agnieszka Marczak-Mandosik z ZPS, Andrzej Pyrz i Agnieszka Myszograj z WTZ oraz Wioletta Gorczyca z ŚDS. W ostatnich latach wystawialiśmy kilkakrotnie prace osób niepełnosprawnych. Jednak ta wystawa jest pierwszą, w której wspólnie uczestniczą placówki z Legnicy i Chojnowa. Ale nie ostatnią, ponieważ zamierzamy organizować ją corocznie, w styczniu, i w ten sposób rozpoczynać nowy sezon wystawienniczy w naszej Galerii Młodych. Taki pomysł powstał po ubiegłorocznej wystawie prac plastycznych wychowanków ZPS z Legnicy, którą przygotowaliśmy z inicjatywy pracującej w tej placówce Agnieszki Marczak-Mandosik. Wystawę „Malujemy samodzielnie i z pomocą” - kilkadziesiąt prac 40. autorów - obejrzeć można do końca lutego.
data publikacji: 2013-01-10 15:14
 
Młodzi Tworzą Sztukę 2012
Od października do grudnia - wspólnie z chojnowskimi szkołami ponadpodstawowymi oraz Urzędem Miejskim - realizowaliśmy II edycję programu edukacyjno-kulturalnego „Młodzi Tworzą Sztukę”. Tym razem motywem przewodnim naszego plastycznego przedsięwzięcia była natura. W październiku odbyły się warsztaty dla młodzieży, które poprowadziła Jadwiga Jędrzejczyk, malarka i instruktor plastyki. Na kilku zajęciach młodzi artyści zapoznali się z zasadami tworzenia dzieła, techniką akwareli i rysunku patykiem i tuszem, malowali pejzaż, martwą naturę i studium drzewa. W listopadzie najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie "Młodzi Tworzą Sztukę: Natura" w naszej Galerii Młodych. Uczestnicy warsztatów wzięli też udział w wycieczce do Muzeum Narodowego we Wrocławiu i specjalnie przygotowanej dla nich lekcji muzealnej „Natura w sztuce". Finałem programu był finisaż wystawy prac warsztatowych, który odbył się 19 grudnia. Podczas tego spotkania m.in. obejrzeliśmy materiały promujące nasz program - prezentację multimedialną przygotowaną przez Gimnazjum nr 1 oraz wybrane filmy nagrane podczas działań plastycznych, które przedstawiła Agnieszka Tworzydło, koordynator Galerii Młodych. Wkrótce zostanie utworzona strona internetowa dokumentująca całość programu „Młodzi Tworzą Sztukę: Natura”. Zostaną na niej zamieszczone informacje, zdjęcia oraz prezentacja multimedialna wykonana przez Gimnazjum nr 1 i relacja filmowa zrealizowana przez Gimnazjum nr 2.
data publikacji: 2012-12-31 11:13
 
Warto przeczytać i posłuchać jeszcze w grudniu
Polecane nowości z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Działu dla Dorosłych: Dorota Gellner "Wścibscy", Cristina Falcón Maldonaldo - "Czy mi wierzysz? : książeczka dla dzieci o mówieniu prawdy", Jerzy Stuhr - "Tak sobie myślę..." oraz audiobooki, min. Harlan Coben - "Wszyscy mamy tajemnice", Małgorzata Kalicińska, Basia Grabowska - "Irena".
data publikacji: 2012-12-28 15:55
 
Zapachniało Świętami...
15 grudnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży zapachniało Świętami. Dzieci, które przybyły na zajęcia "Dekoracje Bożonarodzeniowe" z zapałem i wielką radością wykonywały stroiki, gwiazdy betlejemskie, długie i kolorowe łańcuchy oraz inne ozdoby choinkowe. Poznały również dawne zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Odświętny nastrój uzupełniały piękne melodie i słodziutkie pierniki.
data publikacji: 2012-12-22 18:59
 
<< nowsze | 175  | 176  | 177  | 178  | 179 | 180  | 181  | 182  | 183  | 184  | 185  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki