Katalog on-line

Aktualności

Tuwimowe spotkanie w Bibliotecznej Akademii Malucha: 30.10.2013
Zapraszamy dzieci w wieku do lat czterech oraz ich opiekunów na bezpłatne zajęcia w ramach cyklu "Biblioteczna Akademia Malucha". Najbliższe spotkanie pt."Stoi na stacji lokomotywa" nawiązuje do trwającego obecnie Roku Tuwima i odbędzie się 30 października o godz.11.00.
data publikacji: 2013-10-25 09:39
 
Zapraszamy na wystawę prac Konkursu Różańcowego
Od 17 października w naszej bibliotece można oglądać różańce wykonane przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, nie tylko z Chojnowa, ale także z wielu okolicznych miejscowości. Wystawa to plon III edycji Konkursu Różańcowego „ Mój własny różaniec - moja pomoc w modlitwie”. Organizatorem konkursu jest ks.Jarosław Górecki z chojnowskiej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Już po raz trzeci możemy zachwycać się tak pięknymi i różnorodnymi różańcami. Pomysłowość uczestników konkursu jest niesamowita - wykonano je m. in. z ciasta chlebowego, nasion drzew, herbaty, modeliny, z papieru techniką origami, słodkich bezów czy żelków. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która trwać będzie tylko do 10 listopada 2013 r. W imieniu organizatora zapraszamy również na uroczysty finał konkursu, który odbędzie się 23 października o godz.10.00. w Domu Schrama.
data publikacji: 2013-10-19 21:26
 
Nowy regulamin biblioteki
Od dnia 15 listopada 2013 r. - z powodu m.in. wprowadzenia komputerowej obsługi czytelników - w bibliotece będzie obowiązywać nowy regulamin: „Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie”.
data publikacji: 2013-10-16 16:40
 
Druga wyprawa Wojciecha Drzewickiego do Indii
Duże zainteresowanie wzbudziło kolejne spotkanie z chojnowskim podróżnikiem, geologiem Wojciechem Drzewickim - „Kolory Indii” - które odbyło się 27 września. Tym razem opowiadał on o tegorocznej, drugiej już swojej, wyprawie do tego fascynującego kraju. Podczas miesięcznego pobytu nasz globtroter zwiedził środkową i południową część Indii, od Bombaju przez Goę, Ghaty Zachodnie, Keralę, Munnar, aż do Kalkuty i Waranasi. Wspaniałe zabytki architektury postkolonialnej i slumsy, świątynie i pałace, grób św. Franciszka Ksawerego i Matki Teresy, grobowiec Vasco da Gamy, plantacje herbaty oraz przypraw, egzotyczna roślinność, tajemniczy Ganges. Było tak, jak zawsze - barwna opowieść i ilustrujący ją pokaz zdjęć. Mnóstwo informacji, ciekawostek i refleksji dotyczących odwiedzanych miejsc oraz samej wyprawy. I pokazanie pamiątek z podróży, m.in. sitaru, tradycyjnego indyjsko-perskiego instrumentu muzycznego. I jeszcze … nadzieja Wojciecha Drzewickiego, że do tego kraju powróci.
data publikacji: 2013-10-13 22:28
 
Pisarka Małgorzata Gutowska-Adamczyk w Chojnowie
26 września z chojnowskimi czytelnikami spotkała się Małgorzata Gutowska-Adamczyk, laureatka nagrody „Książka Roku 2008” za powieść dla młodzieży „13 poprzeczna”, autorka m.in. bestsellerowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa „Tu Czytamy”, w którym uczestniczy również Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej bibliotece. Podczas swojego krótkiego pobytu w grodzie nad Skorą pisarka zdążyła także obejrzeć zbiory Muzeum Regionalnego. Relacja ze spotkania autorskiego – wkrótce. Aktualizacja: Anna Kopyra "Spotkanie pisarki z chojnowianami i Chojnowem"
data publikacji: 2013-10-13 13:37
 
<< nowsze | 168  | 169  | 170  | 171  | 172 | 173  | 174  | 175  | 176  | 177  | 178  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki