Katalog on-line

Aktualności

Japonia po raz drugi
Przez wakacyjne miesiące w Galerii Młodych podziwialiśmy wystawę „Japońskie pamiątki” państwa Teresy i Feliksa Deptów. Były na niej zaprezentowane m.in.: lalki, wachlarze, naczynia do sake oraz fotografie - plon 79.dniowego pobytu autorów wystawy w 2010 roku w Japonii, u córki – Ewy Depty-Maruyamy. Wernisaż wystawy odbył się 28 czerwca, natomiast finisaż 6 września. Na finisażu dowiedzieliśmy się sporo o religijności Japończyków, obejrzeliśmy film o obchodach święta Matsuri i pokaz slajdów. Państwo Deptowie zadbali o to, aby spotkanie miało prawdziwie orientalną oprawę – japońska muzyka, japońskie ciasteczka i oryginalna zielona herbata. Była też miniloteria z japońskimi pamiątkami. Po finisażu pozostały niezapomniane wrażenia i nadzieja, że wkrótce spotkamy się w bibliotece z Ewą Deptą-Maruyamą, która zamierza w przyszłym roku przyjechać do Polski.
data publikacji: 2013-09-17 13:05
 
Chojnowianie czytają Fredrę! : Narodowe Czytanie 2013
„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest m.in. popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Bohaterem tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” został Aleksander Fredro, najwybitniejszy polski komediopisarz, poeta, autor pamiętników. Nasze miasto przyłączyło się do tej ważnej inicjatywy. Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie wspólnie zorganizowali prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”, która odbyła się 5 września w sali widowiskowej zabytkowego Domu Schrama.
data publikacji: 2013-09-12 14:35
 
Jakub Ćwiek i Rock&Read Festival w Chojnowie po raz drugi
1 września ruszył ponownie „Rock & Read Festival” - 26 dni, 16 województw i 32 miasta. I tym razem, podobnie jak w roku ubiegłym, Chojnów znalazł się na tej największej trasie promocji czytelnictwa w Polsce, łączącej pasję do książek, muzyki i życia w drodze. W czasie tegorocznego R&R odbędzie się premiera książki Jakuba Ćwieka „Chłopcy 2. Bangarang” oraz prapremiera gry karcianej rozgrywającej się w uniwersum „Kłamcy”. Autor powieści nie jest jedyną osobą, którą będzie można spotkać na trasie. Gośćmi imprezy (którzy pojawią się na niektórych spotkaniach) zostali Aneta Jadowska, Michał Cholewa, Stanisław Mąderek, Dawid Pochopień i Robert Sienicki. Spotkanie w Chojnowie odbędzie się 19 września o godz.18.00 w Sali Edukacyjnej – serdecznie zapraszamy! Jakub Ćwiek, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Został również nominowany w kategorii Twórca Roku za rok 2012 do nagrody Śląkfa.
data publikacji: 2013-09-11 11:40
 
Wakacyjny zawrót głowy zakończony
Mądrość zdobywamy baśnią. W ostatni tydzień sierpnia wyruszyliśmy w świat opowieści znanego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk” i „Brzydkie kaczątko” to baśnie, z których tekstów korzystaliśmy na zajęciach z dziećmi. Prace plastyczne, jakie powstały podczas tych spotkań, można już podziwiać w naszej bibliotece. Wakacje pożegnaliśmy przedstawieniem teatralnym „Brzydkie kaczątko”, które przygotowały - goszczące nie pierwszy raz w Chojnowie – lubińskie aktorki Anna Chojnacka i Joanna Szeler. Panie, jak zawsze, zagwarantowały nam dobrą zabawę. Nasz „wakacyjny zawrót głowy” z najmłodszymi bywalcami biblioteki już zakończony. Mamy nadzieję , że uczestnictwo w zajęciach dostarczyło dzieciom radości i wielu pozytywnych przeżyć. Już dziś zapraszamy na następne spotkania!
data publikacji: 2013-09-10 16:25
 
Zapraszamy na otwarcie wystawy Pawła Wróbla "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu"
Zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Wróbla "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu" - 13 września, godz.18.00, Galeria Młodych. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia m.in. z Karkonoszy, Pienin, Bieszczad,Tatr i Beskidów.
data publikacji: 2013-09-07 13:08
 
<< nowsze | 167  | 168  | 169  | 170  | 171 | 172  | 173  | 174  | 175  | 176  | 177  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki