Katalog on-line

Aktualności

Druga wyprawa Wojciecha Drzewickiego do Indii
Duże zainteresowanie wzbudziło kolejne spotkanie z chojnowskim podróżnikiem, geologiem Wojciechem Drzewickim - „Kolory Indii” - które odbyło się 27 września. Tym razem opowiadał on o tegorocznej, drugiej już swojej, wyprawie do tego fascynującego kraju. Podczas miesięcznego pobytu nasz globtroter zwiedził środkową i południową część Indii, od Bombaju przez Goę, Ghaty Zachodnie, Keralę, Munnar, aż do Kalkuty i Waranasi. Wspaniałe zabytki architektury postkolonialnej i slumsy, świątynie i pałace, grób św. Franciszka Ksawerego i Matki Teresy, grobowiec Vasco da Gamy, plantacje herbaty oraz przypraw, egzotyczna roślinność, tajemniczy Ganges. Było tak, jak zawsze - barwna opowieść i ilustrujący ją pokaz zdjęć. Mnóstwo informacji, ciekawostek i refleksji dotyczących odwiedzanych miejsc oraz samej wyprawy. I pokazanie pamiątek z podróży, m.in. sitaru, tradycyjnego indyjsko-perskiego instrumentu muzycznego. I jeszcze … nadzieja Wojciecha Drzewickiego, że do tego kraju powróci.
data publikacji: 2013-10-13 22:28
 
Pisarka Małgorzata Gutowska-Adamczyk w Chojnowie
26 września z chojnowskimi czytelnikami spotkała się Małgorzata Gutowska-Adamczyk, laureatka nagrody „Książka Roku 2008” za powieść dla młodzieży „13 poprzeczna”, autorka m.in. bestsellerowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa „Tu Czytamy”, w którym uczestniczy również Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej bibliotece. Podczas swojego krótkiego pobytu w grodzie nad Skorą pisarka zdążyła także obejrzeć zbiory Muzeum Regionalnego. Relacja ze spotkania autorskiego – wkrótce. Aktualizacja: Anna Kopyra "Spotkanie pisarki z chojnowianami i Chojnowem"
data publikacji: 2013-10-13 13:37
 
Wszyscy mają dziarskie minki, bo zjadają witaminki!
25 września rozpoczęliśmy nowy rok akademicki w Bibliotecznej Akademii Malucha. Na tej dziecięcej uczelni nasi mali bohaterowie przez kilka miesięcy będą mogli zdobywać wiedzę z różnych dziedzin. A poprzez zabawę będą uczyć się także samodzielności, cierpliwości oraz pracy zespołowej. Wrześniowe spotkanie rozpoczęliśmy tematem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci dowiedziały się np. jak należy się odżywiać, jak dbać o swoją sprawność, co robić, aby mieć piękny uśmiech, jak radzić sobie w chorobie. A poza tym było dużo gimnastyki i wesołych zabaw związanych z tematem zajęć. Pamiętajmy, że nawet małe dzieci mogą i powinny same dbać o swoje zdrowie.
data publikacji: 2013-10-12 17:14
 
Konkurs „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito”
Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie „Czego życzysz człowiekowi myślącemu? – Wyślij wiadomość do Pana Cogito”. Konkurs jest organizowany z okazji 89. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta, która przypada w dniu 29 października 2013r. Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz twórczości Herberta, nakłonienie do refleksji nad wartościami propagowanymi w twórczości poety, a także przybliżenie postaci Pana Cogito jako jednostki wolnej, niezależnie myślącej i poszukującej. Więcej informacji o konkursie: www.fundacjaherberta.com
data publikacji: 2013-10-08 17:08
 
Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem: 24 października, godz.18.00
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem, autorem książki "Grecja. Gorzkie pomarańcze", które odbędzie się 24 października o godz.18.00 w Sali Edukacyjnej. Dionisios Sturis - urodzony w Salonikach (1983), wychowany w Polsce – w Chojnowie. Obecnie pracuje w Radiu TOK FM, gdzie zajmuje się polityką zagraniczną. Stypendysta Fundacji Rządu Greckiego, dzięki której w latach 2009–2010 obserwował rozwój sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju. Jako korespondent polskich mediów relacjonował protesty, demonstracje i działania ruchów społecznych w Grecji. W 2012 roku otrzymał nominację do Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii reportaż prasowy. „Grecja. Gorzkie pomarańcze” to jego książkowy debiut. Podczas spotkania będzie można nabyć ten bardzo interesujący i osobisty przewodnik autora po Grecji. Aktualizacja: 25 października, godz.17.00 - spotkanie autorskie Dionisiosa Sturisa w Legnickiej Bibliotece Publicznej.
data publikacji: 2013-10-04 13:12
 
<< nowsze | 165  | 166  | 167  | 168  | 169 | 170  | 171  | 172  | 173  | 174  | 175  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki