Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Narodowe Czytanie 2016 w Chojnowie

Chojnów już po raz czwarty uczestniczył w Narodowym Czytaniu, ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Tegoroczną lekturą, wybraną podczas internetowego głosowania, została powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a Patronat Honorowy objęła Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, organizatorami chojnowskiego Narodowego Czytania byli: Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Do współpracy, jako partnerów, zaprosiliśmy wszystkie miejscowe szkoły: Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Program naszych obchodów Narodowego Czytania w każdym roku jest nieco inny. W tym, oprócz czytania wybranych fragmentów lektury, można było wziąć udział w dwóch konkursach: konkursie na hasło promujące „Quo vadis” i konkursie „Moda w antycznym świecie”. Spotkanie - Narodowe Czytanie: Henryk Sienkiewicz „Quo vadis” - zaplanowaliśmy na 9 września 2016 r.

2016-10-03 14:35

Kultura Na Widoku 2016: 1000 utworów do pobrania

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie.Tegoroczna, trzecia edycja tego przedsięwzięcia trwająca od 2 września do 8 października to propozycja 1000 utworów w cyfrowej wersji – książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata. Projekt dostępny jest w całym kraju także za pośrednictwem plakatów eksponowanych w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorządowej. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie z plakatów można skorzystać w czytelni Działu dla Dorosłych. Projekt Kultura Na Widoku współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Więcej informacji: www.kulturanawidoku.pl

2016-09-26 14:14

"Pan kotek był chory..."

Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników i ich opiekunów na bezpłatne zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbędą się 28 września o godzinie 11.00.Na naszym spotkaniu dowiemy się dlaczego "Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku..."

2016-09-19 14:50

Bezpieczeństwo danych i ich ochrona przed współczesnymi zagrożeniami

W ramach cyklu "Komputerowy Świat dla Każdego" zapraszamy dorosłych na bezpłatne zajęcia pt." Bezpieczeństwo danych i ich ochrona przed współczesnymi zagrożeniami" - 5 października, godz.16.00. Spotkanie prowadzić będzie informatyk p. Arkadiusz Rybczyński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Działu dla Dorosłych (tel. 76 818 83 46), ilość miejsc ograniczona.

2016-09-16 13:41

Warto przeczytać we wrześniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Bergsveinn Birgisson - „Czarny wiking”; Katarzyna Górak-Sosnowska, Wojciech Cegielski - „Rozmowy o islamie”; Edward Herzbaum - „Między światami. Dziennik andersowca 1939-1945”; Emil Marat, Michał Wójcik - „Ostatni: historia cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego ps. "Upłaz"”; Michael Morys-Twardowski - „Polskie imperium : wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą”; Osyp Nazaruk - „Aleksandra”; Monika Rogozińska - „Lot koło Nagiej Damy”; Nadija Sawczenko - „Nadia więzień Putina”; Anne Tyler - „Dziewczyna jak ocet :"Poskromienie złośnicy" Szekspira opowiedziane na nowo”; Przemysław Urbańczyk - „ Co się stało w 966 roku?” i audiobooki: Katarzyna Bonda - „Tylko martwi nie kłamią” (czyta Marek Bukowski); Elżbieta Cherezińska- „Turniej cieni” (czyta Filip Kosior); Robin Cook - „Znieczulenie” (czyta Anna Kerth) oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Grzegorz Kasdepke - „Magia w kolorze lilaróż”; Daniel Lipkowitz - „Lego niesamowite pomysły”; Wendy Mass - „Mango, nie mów nikomu”; Ewa Nowak - „Moja Ananke”; Jean-François Patarin - „Trzej muszkieterowie : na podstawie powieści Aleksandra Dumasa”; „Star Wars. Krótkie opowieści na dobranoc” i audiobooki: Kenneth Grahame - „O czym szumią wierzby” (czyta Krzysztof Tyniec); Astrid Lingren - „Rasmus i włóczęga” (czyta Edyta Jungowska); Renata Piątkowska - „Z przysłowiami za pan brat” (czyta Artur Barciś). Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2016-09-12 14:46


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki