Katalog on-line

Aktualności

Nowe komputery z Programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”
Od 19 grudnia czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie udostępnimy nowoczesny sprzęt komputerowy zakupiony z pozyskanej przez nas dotacji z Programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”. Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki. Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013” był skierowany do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Zgłosiliśmy projekt „Biblioteka on-line” i otrzymaliśmy 12 000 złotych - maksymalne dofinansowanie, jakie mogliśmy uzyskać. Ta dotacja pokryje całkowicie koszty naszego przedsięwzięcia. Dzięki realizacji zadania „Biblioteka on-line” czytelnicy będą mieli do dyspozycji trzy nowe, bezpłatne stanowiska komputerowe, a także urządzenie wielofunkcyjne. Poprawi to znacznie komfort korzystania z elektronicznego katalogu zbiorów biblioteki dostępnego on-line i Internetu oraz rozszerzy zakres i poziom usług bibliotecznych.
data publikacji: 2013-12-18 14:44
 
Zapraszamy na zajęcia "Dekoracje Bożonarodzeniowe"
Serdecznie zapraszamy na zajęcia plastyczne "Dekoracje Bożonarodzeniowe", podczas których wykonywane będą choinkowe ozdoby świąteczne - 14 grudnia w godz.11.00 - 13.00, Dział dla Dzieci i Młodzieży.
data publikacji: 2013-12-09 15:13
 
Haruki Murakami i 850 chojnowskich żurawi
W całej Polsce 28 listopada o godz. 18.00 rozpoczęła się II Ogólnopolska Dyskusja Literacka, zorganizowana przez Instytut Książki w Krakowie i Wydawnictwo MUZA. Do Dyskusji zakwalifikowało się tylko 50 Dyskusyjnych Klubów Książki, wśród nich znalazł się i chojnowski DKK ŁGARZ. Tegoroczną lekturą, nad którą debatowaliśmy, była powieść japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”.
data publikacji: 2013-12-09 13:07
 
Wesołe urodziny Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy uroczyście również w naszej Bibliotecznej Akademii Malucha. A było to tak: Kogucik i Kruczek, przyjaciele Pluszowego Misia, zaprosili Różowego Ryjka oraz wszystkie dzieci, które 27 listopada przyszły do biblioteki, na wesołe urodziny jubilata. Najpierw dzieci z radością przywitały swoje ulubione pluszaki na chuście animacyjnej i z ciekawością obejrzały przedstawienie mówiące o tym, „Że każdy je to, co lubi”. Po inscenizacji same chętnie opowiadały, dlaczego kochają swoje misie. A potem odbyło się m. in. wiele znanych zabaw tanecznych z misiami, w których uczestniczyli również dorośli. Na zakończenie naszej uroczystości tradycyjnie odśpiewaliśmy Misiowi „100 lat” i zjedliśmy przepyszny tort!
data publikacji: 2013-12-08 20:08
 
"Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej" - promocja książki
W zabytkowym Domu Schrama, z udziałem licznie przybyłych gości, 26 listopada odbyła się promocja nowej książki Stanisława Horodeckiego „Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej”. Publikacja zawiera zarówno wszystkie wcześniejsze, wydane w 2003 r. - czasem nieco zmodyfikowane – opowieści, jak też nowe, nigdzie dotąd nie publikowane. Ilustracje zamieszczone w tym wydawnictwie to efekt współpracy autora z chojnowianami: Andrzejem Bobikiem, Edmundem Chamerą, Zbigniewem Halikowskim, Moniką Krzywdą, Andrzejem Sobczakiem, Anną Tarkowską i Mirosławem Zatorskim. Podczas spotkania nasz pisarz opowiedział, jak powstała jego książka. Mogliśmy też obejrzeć inscenizację opracowaną na podstawie jednej z gawęd ”Belladonna”. Wystąpiła w niej grupa teatralna przygotowana przez Elwirę Kądziołkę, instruktora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Fragment innej opowieści, "Śladami Amora", zaprezentował nam także Andrzej Sobczak, który ją w książce zilustrował. Były też podziękowania i gratulacje - specjalne dla Stanisława Horodeckiego za twórcze popularyzowanie dziejów naszego miasta i regionu oraz dla wydawcy gawęd i lokalnego animatora kultury Andrzeja Bobika, właściciela Wydawnictwa i Drukarni UNIFOT. Ponadto docenione zostały inne osoby zaangażowane w to bardzo ważne chojnowskie wydarzenie: ilustratorzy (większość z nich działa w Gildii Artystów Chojnowa), sponsorzy oraz członkowie grupy teatralnej z MOKSiR-u. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że "Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej" można już nabyć, m.in. w Wydawnictwie i Drukarni UNIFOT, Księgarni "Alfa" oraz kioskach w Rynku i na ul. Kolejowej.
data publikacji: 2013-12-01 22:11
 
<< nowsze | 165  | 166  | 167  | 168  | 169 | 170  | 171  | 172  | 173  | 174  | 175  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki