Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w lutym!
Polecamy nowości z Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Działu dla Dorosłych: Renata Piątkowska "A może będzie właśnie tak", "Twardy orzech do zgryzienia", Małgorzata Strękowska-Zaremba "Abecelki i Duch Bursztynowego Domu", Milena Kindziuk "Matka papieża: poruszająca historia o Emilii Wojtyłowej", Alice Munro "Przyjaciółka z młodości".
data publikacji: 2014-02-19 15:28
 
Ferie z Biblioteką 2014
Zapraszamy dzieci na bezpłatne zajęcia "Zimowy zawrót głowy", które odbędą się od 24 do 28 lutego. Zapisy w Dziale dla Dzieci i Młodzieży do 15 lutego (tel. 76 818 83 46).
data publikacji: 2014-02-10 11:17
 
W karnawale czas na bale!
Karnawałowy czas to czas radosny - wszyscy urządzają bale. Biblioteczna Akademia Malucha postanowiła przyłączyć się do tej starej tradycji. Na bal, 29 stycznia, przybyło mnóstwo przebierańców, m.in.: księżniczki, wróżki, myszka Miki, Kopciuszek, króliczek, Batman, kowboj. Dzieci z wielką ciekawością uczestniczyły w takich zabawach jak: ”Tańce na lodzie”, „Lepimy bałwanka”, „Korowód strojów” oraz w konkursie zagadek muzycznych. Maluchy zaprezentowały też swoje pomysłowe stroje karnawałowe. Bardzo ucieszyło nas, że wszyscy, również dorośli, wspaniale bawili się na naszym karnawałowym spotkaniu.
data publikacji: 2014-02-03 19:21
 
Inauguracja nowego sezonu w Galerii Młodych
Nowy sezon wystawienniczy w naszej Galerii Młodych rozpoczęliśmy już po raz trzeci wystawą „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Tym razem zaprezentowali się wychowankowie Zespołu Placówek Specjalnych z Legnicy, a także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Chojnowa. Ponadto na wystawie znalazły się indywidualne prace chojnowianek: Bożeny Rybak i Ireny Czachor - stałych bywalczyń biblioteki, których rysunki i robótki ręczne wystawialiśmy już u nas kilkakrotnie. W Galerii Młodych do końca lutego możemy podziwiać ponad 100 prac plastycznych m.in. przepiękne dzieła malarskie, ceramiczne, wykonane z masy solnej, anioły, kwiaty z bibuły i haftowane serwetki. Podczas otwarcia wystawy, które odbyło się 15 stycznia, o twórczości swoich podopiecznych opowiadały opiekunki: inicjatorka tego przedsięwzięcia Agnieszka Marczak – Mandosik z ZPS oraz Agnieszka Myszograj z WTZ i Marta Krawczyk z ŚDS. Po podziękowaniach, uczestniczący w wernisażu twórcy otrzymali gratulacje i słodkie upominki od przedstawicieli władz miasta i gminy. To coroczne spotkanie stało się nie tylko ważnym wydarzeniem plastycznym, ale i integrującym środowisko osób niepełnosprawnych z Ziemi Legnickiej.
data publikacji: 2014-01-21 21:57
 
Wykład dra Pawła Tomaszewskiego o "ojcu elektroniki" - Janie Czochralskim
O tym, kim był profesor Jan Czochralski mogliśmy się dowiedzieć 9 stycznia na wykładzie dra Pawła Tomaszewskiego z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu. Nasz gość, od trzydziestu lat zbierający materiały o tym wybitnym, choć przez dziesięciolecia przemilczanym chemiku i metaloznawcy, przyjechał do Chojnowa na zaproszenie miejscowego koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Podczas spotkania – zorganizowanego w ramach obchodów Roku Jana Czochralskiego - dr Tomaszewski przedstawił życie i dokonania znanego na całym świecie uczonego, twórcy tzw. metody Czochralskiego otrzymywania monokryształów, dzięki której możliwy był burzliwy rozwój elektroniki. Zainteresowani tym tematem będą mogli skorzystać z publikacji „Powrót. Rzecz o Janie Czochralskim” napisanej przez naszego prelegenta, którą po wykładzie Zbigniew Metanowski, przewodniczący chojnowskiego koła SIMP, przekazał bibliotece Powiatowego Zespołu Szkół oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Ponadto w naszej bibliotece wypożyczyć można zbiór wierszy autorstwa prof. Jana Czochralskiego (!) ”Maja: powieść miłosna” oraz książkę dla młodzieży Anny Czerwińskiej-Rydel „Kryształowe odkrycie: powieść o Janie Czochralskim". W relacji zdjęciowej ze spotkania zamieściliśmy zdjęcia wykonane przez Andrzeja Markiewicza z portalu e-legnickie.pl
data publikacji: 2014-01-21 13:54
 
<< nowsze | 163  | 164  | 165  | 166  | 167 | 168  | 169  | 170  | 171  | 172  | 173  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki