Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w kwietniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Humphrey Carpenter - „J. R. R. Tolkien : biografia”; Paula Hawkins - „Dziewczyna z pociągu”; Maria Hawranek, Szymon Opryszek - „Tańczymy już tylko w Zaduszki : reportaże z Ameryki Łacińskiej”; Oleg Khlevniuk - „Stalin : nowa biografia”; Karolina Korwin Piotrowska - „Krótka książka o miłości”; oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński - „Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód”; Anna Edyk-Psut - „Wyliczanki. Wierszyki o cyferkach”; Arnold Lobel - „Żabek i Ropuch. Przez cały rok”; Katarzyna Pakosińska - „Malina cud – dziewczyna”; Romek Pawlak - „Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów Euro”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2016-04-11 09:21
 
Entowie górą!: Światowy Dzień Czytania Tolkiena
„Fantazjowanie jest naturalną czynnością człowieka. Rozumowi ani nie zagraża, ani nie obraża go bynajmniej... Przeciwnie, im rozum bardziej przenikliwy i otwarty, tym bogatsze fantazje zdolen wytwarzać...” J.R.R. Tolkien. Witajcie moi przyjaciele: Mae govannen i mellyn nin! The Tolkien Society w 2003 roku ogłosiło 25 marca Światowym Dniem Czytania Tolkiena. I corocznie ogłasza motto patronujące temu szczególnemu Dniu - w 2016 r. jest to „Życie, śmierć i nieśmiertelność”, a ma upamiętnić 100. rocznicę krwawej bitwy nad Sommą, w której poległ też przyjaciel pisarza - R.Q. Gilson. W Chojnowie Dzień Czytania Tolkiena obchodziliśmy 31 marca. Organizatorami tego wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Tak jak i w ubiegłym roku przyjął on formę konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Miał się odbyć w Parku Śródmiejskim, ale powodu niesprzyjającej aury został przeniesiony do siedziby biblioteki publicznej, która przemieniła się w Zaczarowany Las Toma Bombadila.
data publikacji: 2016-04-07 16:12
 
Poszukiwanie Zielonej Krainy
30 marca Biblioteczna Akademia Malucha zaprosiła dzieci i ich opiekunów na poszukiwanie Zielonej Krainy. W tych poszukiwaniach towarzyszyły nam trzy zielone żabki, które przywitały dzieci wierszykiem Ewy Sadowskiej „Zielony wierszyk”. Potem żabka Grażynka zaprosiła maluchów do zabawy „Grasz w zielone” oraz poprosiła o pomoc w odnalezieniu zagubionych przedmiotów. Dzieci bardzo szybko odszukały zguby – oczywiście były one w kolorze zielonym. A następnie, przy piosence „Jedzie pociąg”, dzieci wyruszyły na wyprawę, w której miały do wykonania różne zadania, m.in. wysiadanie z pociągu i skakanie jak żabka, zabawa zielonymi klockami. Dużo radości sprawiły uczestnikom również tańce – także do zielonej muzyki. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym
data publikacji: 2016-04-07 14:25
 
Prelekcja o Maroku: 22 kwietnia, godz.18.00
Zapraszamy na prelekcję z pokazem multimedialnym „Maroko”, którą poprowadzi Jarosław Mirosławski. Podczas spotkania wspólnie odwiedzimy m.in. miasto-port Essaouira, Meknes, niesamowity Fez i słynny Marakkesz z placem Jemaa el Fna. A na koniec udamy się na wędrówkę po Atlasie Wysokim i wejdziemy na najwyższy szczyt Toubkal.
data publikacji: 2016-04-07 10:01
 
IV edycja ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży”
Celem tej inicjatywy jest upowszechnienie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta i zachęcenie społeczeństwa do czytania jego twórczości - na przykład podczas podróży. „Czytam w podróży” jest kolejnym przedsięwzięciem promującym czytelnictwo organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii „Pan Cogito”. W tym roku akcja zaplanowana jest na 6 kwietnia. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przeprowadzi akcję 7 kwietnia. Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzą bibliotekę, otrzymają zakładki z fragmentem wybranego utworu Zbigniewa Herberta - mają one zainspirować do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle.
data publikacji: 2016-04-04 15:38
 
<< nowsze | 108  | 109  | 110  | 111  | 112 | 113  | 114  | 115  | 116  | 117  | 118  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki