Katalog on-line

Aktualności

Bajki z wiejskiego podwórka: Kwoka co się zowie
Zapraszamy na kolejne spotkanie w Bibliotecznej Akademii Malucha. Tym razem dowiemy się, co wydarzyło się na pewnym podwórku. Naszą przygodę z Kwoką i lisem Rudasem rozpoczniemy 25 maja o godz.11.00. Proszę nie zapomnieć o dobrych humorach i uśmiechach.
data publikacji: 2016-05-17 17:11
 
Wyobraźnia to potęga! : XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
W dniu 12 maja odbyły się interesujące warsztaty literackie „Nauka w codzienności - ciekawostki świata natury” dla uczniów SP nr 4, które poprowadził Michał Zawadka, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci, aktor i Mistrz Polski Przemówień Publicznych. Podczas spotkania nasz gość zachęcał dzieci do obserwacji otaczającego je świata i w niekonwencjonalny sposób udowadniał, jak ciekawą nauką jest bionika. Używając kolorowych plansz i różnych przedmiotów przedstawiał, w jaki sposób ludzie - podpatrując świat roślin i zwierząt - wpadli na pomysły wielu wynalazków. Prowadzący zajęcia pokazał też, bardzo prosto i obrazowo, bo korzystając tylko ze sznurka, kubków i pomocy dzieci, zasadę działanie telefonu. Na zakończenie uczestnicy warsztatów wykonali własne rakiety z silnikiem odrzutowym, mając do dyspozycji papier, nożyczki, klej i balony. Wszystkie rakiety młodych konstruktorów wystrzeliły wraz z gromkim okrzykiem: „Wyobraźnia to potęga!”. Na spotkaniu pisarz wielokrotnie podkreślał, że ważne w życiu jest to, aby się nie poddawać, próbować mimo porażek i błędów, pracą i cierpliwością osiągać wymarzony cel. I jeszcze coś bardzo ważnego – mieć i rozwijać wyobraźnię. A wyobraźnię można rozwijać dzięki czytaniu. Warto więc czytać - m. in. ciekawe książki Michała Zawadki, które posiada nasza biblioteka: „Mądrość z Natury”, „Zarządzanie marzeniami” czy przepięknie wydaną „Galerię bajek” z ilustracjami wybitnego malarza, grafika i plakacisty Rafała Olbińskiego.
data publikacji: 2016-05-17 16:51
 
Wzorowy Czytelnik 2016
W dniu 11 maja w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał corocznego, powiatowego konkursu „Wzorowy Czytelnik”, skierowanego do użytkowników biblioteki w wieku 8 – 15 lat. Do grona Wzorowych Czytelników dołączyła również czytelniczka MBP w Chojnowie - Patrycja Baryło, uczennica SP nr 4. Gratulujemy! Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, młodzi laureaci z Legnicy i powiatu legnickiego wzięli udział w warsztatach „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”, prowadzonych przez Michała Zawadkę - autora książek dla dzieci, aktora i Mistrza Polski Przemówień Publicznych.
data publikacji: 2016-05-17 15:42
 
W bibliotece nie ma nudnych dni: XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Od 9 do 11 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „W bibliotece nie ma nudnych dni”. Spotkania przygotowane zostały na podstawie książki „Nie ma nudnych dni” Renaty Piątkowskiej, a przeprowadzone przez Dział dla Dzieci i Młodzieży. Przez trzy dni dzieci słuchały opowiadań i poznawały bohaterów tej opowieści, napisanej przez znaną i cenioną pisarkę. Ciekawe i śmieszne przygody Maćka i Oliwki wprowadzały słuchaczy w dobry nastrój, co twórczo owocowało w dalszej części zajęć. Dzieci bowiem nie tylko słuchały, ale także ilustrowały czytane opowiadania i brały udział w zabawach z akcentem muzycznym. Te czytelnicze spotkania bardzo się uczestnikom spodobały – jak twierdzili nie tylko nie były nudne, ale były bardzo wesołe.
data publikacji: 2016-05-17 14:44
 
Wielka zbiórka pamiątek dla Muzeum Historii Polski: Małe Wielkie Historie
Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”. Zbiórka zainaugurowana zostanie w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości. Celem zbiórki jest pozyskanie muzealiów do kolekcji Muzeum Historii Polski. Czekamy na różne obiekty o wartościach historycznych, także związane z osobistymi losami darczyńców. Szczególne znaczenie mają dla nas przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Muzeum zainteresowane jest również przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi świadczącymi o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.
data publikacji: 2016-05-11 15:27
 
<< nowsze | 104  | 105  | 106  | 107  | 108 | 109  | 110  | 111  | 112  | 113  | 114  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki