Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w nowej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, który jest skierowany do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=kWYjvcgD6PU ;
link serii virali w bibliotece pt. " Biblioteka Wielkiego Człowieka":
https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID ;
Informacja prasowa Instytutu Książki: „PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – półmetek tegorocznej edycji kampanii Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki. Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Dlatego Instytut Książki kontynuuje i rozwija program prowadzony od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano już około 600 tysięcy książek. Teraz w 5200 bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”
2019-11-22 13:27
Na zaproszenie Miejskiej Bibliotek Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie 7 listopada gościliśmy prof. dr hab. Stanisława Rosika – pracownika Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownika Pracowni Badań nad Najdawniejszymi Dziejami Europy Środkowej w tymże Instytucie, a także Przewodniczącego Stałego Komitetu Mediewistów Polskich. Temat wykładu, z jakim przyjechał do naszego miasta prelegent, to „O Wandzie, co się nie utopiła, lecz swym pięknem Niemca ubiła… (z mistrza Wincentego Kadłubka wizji początków Polski)”.
Każdy z nas zna legendę o Wandzie, co nie chciała Niemca za męża i wybrała śmierć w falach Wisły. Lecz czy naprawdę się utopiła? Czy w ogóle istniała? Podobno w każdej legendzie jest ziarno prawdy, ale co jest prawdą?
2019-11-21 11:42
Warto przeczytać w listopadzie !
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Katarzyna Bik – „Najdroższa. Podwójne życie damy z gronostajem"; Shaun Bythell - „Pamiętnik księgarza"; Marcin Wilk – „Kwiatkowska. Żarty się skończyły"; Polina Żerebcowa – „Mrówka w słoiku. Dzienniki czeczeńskie 1994 - 2004" oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Czerwińska – Rydel - „Medal za uśmiech... czyli dzieci mają głos!"; Cori Doerrfeld - „Do widzenia, dzień dobry"; David Litchfield - „Niedźwiedź i pianino"; Arnold Lobel - „Mysie bajeczki"; Arnold Lobel - „Mysie przysmaki"; Markus Zusak - „Gliniany most".
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
2019-11-15 17:25
Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Bibliotecznej Akademii Malucha wybraliśmy się 30 października 2019 r. na skraj lasu, gdzie mieszka Muchomorek, który uwielbia przyjmować gości. Muchomorek opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o swoich przyjaciołach żyjących w lesie. Potem także wspólnie bawiliśmy się w wiele zabaw, m.in.: „Bajkę o jesiennym szalu” - na podstawie utworu z antologii wierszy dla dzieci Wiesława Kota, „Przytulanki” - zabawę relaksującą profesor Marty Bogdanowicz. Piękne muchomorki wyklejone przez uczestników pozostały plastyczną, miłą pamiątką z naszych zajęć.
2019-11-08 10:06
22 października 2019 r., jak co miesiąc, odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Tematem spotkania była piękna pora roku – złota polska jesień. Naszych miłych słuchaczy w jesienny nastrój wprowadziliśmy wierszami z książek „Antologia literatury dla najmłodszych” Anny Ożyńskiej-Zborowskiej i „Razem ze słonkiem. Złota jesień”. Czytaliśmy wiersze „Kasztany” i „Jarzębina” Hanny Ożogowskiej, „Jesienią” Lucyny Krzemienieckiej, „Kasztany” Ewy Szelburg-Zarembiny, „Muchomór” Stefanii Szuchowej oraz „Wszystko leci…” Marii Kownackiej. Uwieńczeniem zajęć było wyklejenie muchomorka, który jest pięknym grzybkiem, ale oczywiście niejadalnym. Na zakończenie bawiliśmy się przy muzyce „Piosenki dla dzieci na różne okazje” oraz w znane zabawy „Kółko graniaste” i „Baloniku mój malutki”.
2019-11-07 13:59