Katalog on-line

Aktualności

„Chojnów inaczej”: zapraszamy na wernisaż wystawy
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Kamila Szlegiera „Chojnów inaczej”, zorganizowanej w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Autor zdjęć, chojnowianin, od 1999 roku jest członkiem National Geographic Society, a fotografią zajmuje się od 2004 roku. W swojej pasji dąży do tego, by jego zdjęcia wiernie oddawały to, co zaobserwował w danym momencie, bez najmniejszej nawet manipulacji. Kamil Szlegier brał udział w VII, VIII i X Przeglądzie Chojnowskiej Plastyki. Wernisaż wystawy odbędzie się 13 maja o godzinie 18.00 w Galerii Młodych.
data publikacji: 2016-05-10 10:21
 
Warto przeczytać w maju!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: „100 wierszy polskich stosownej długości” w wyborze Artura Burszty; Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek - „Na drugie Stanisław. Nowa księga imion”; Michał Książek - „Droga 816”; Magdalena Grzebałkowska - „1945 wojna i pokój”; Marek Niedźwiecki - „Australijczyk” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Alicja Kaczmarska-Strzebońska - „Mój pierwszy elementarz: czytamy metodą sylabową”; Joanna Rzezak, Piotr Karski - „Czas start!; Michał Zawadka, Rafał Olbiński - „Galeria bajek : wiersze czytane obrazem = The gallery of fairy tales to be read through images”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2016-05-05 15:04
 
XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Biblioteka inspiruje
W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się XIII edycja programu Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło Tygodnia Bibliotek 2016 brzmi „Biblioteka inspiruje”. Nowoczesność bibliotek, ich atrakcyjna oferta edukacyjno-kulturalna i swobodniejsze zasady korzystania ze środków przekazu zapewniają dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów. Dlatego w bibliotece tworzy się, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty; jednym słowem – biblioteka inspiruje. Nasza oferta na Tydzień Bibliotek: 1. „W bibliotece nie ma nudnych dni”- zajęcia czytelnicze dla uczniów SP nr 3, na podstawie książki Renaty Piątkowskiej „Nie ma nudnych dni” : 9 - 11 maja, godz.12.00; 2. „Nauka w codzienności - ciekawostki świata natury” - warsztaty literackie dla uczniów SP nr 4, prowadzone przez pisarza Michała Zawadkę: 12 maja, godz.8.30; 3. Wernisaż wystawy fotograficznej Kamila Szlegiera „Chojnów inaczej”: 13 maja, godz.18.00. Zapraszamy!
data publikacji: 2016-05-04 11:52
 
Na wiosennej łące słychać głosów koncert…
Choć za oknem jeszcze zimno, w Bibliotecznej Akademii Malucha zakwitły kolorowe kwiaty, przyleciały motyle i pszczółki. W środowe przedpołudnie, 27 kwietnia, nasi najmłodsi czytelnicy spotkali się na wiosennej łące. Po przywitaniu ulubioną chustą Klanzy, dzieci wysłuchały wierszy i opowiadały co słychać na łące – jak kumkają żabki, jak klekocze bocian i bzyczą pszczółki. Potem bawiliśmy się kolorowymi kwiatkami, które dzieci dmuchały oraz udając pszczółki, fruwały pomiędzy nimi w rytm muzyki. Oprócz ulubionych tańców były też znane zabawy :”Baloniku nasz malutki”, „Jawor, jawor” czy „Stary niedźwiedź”. Dzieci z radością uczestniczyły we wszystkich zabawach, a najwięcej emocji wzbudziło celowanie piłeczką do kolorowych pudełeczek oraz taniec z „wietrzykami” z bibuły. Oprócz zabaw, i dorośli, i najmłodsi chętnie włączyli się także w pracę plastyczną, która polegała na stworzeniu własnej łąki, malując do rytmu muzyki.
data publikacji: 2016-05-02 13:15
 
Przyjęcie dla Królowej Książki: Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO
23 kwietnia 2016 r. , w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Wrocław rozpoczął roczną kadencję jako Światowa Stolica Książki UNESCO. W tym czasie podjęte były liczne inicjatywy związane z promocją książki i czytelnictwa. Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zaprosiła wszystkie dolnośląskie biblioteki publiczne do uczestnictwa w „PRZYJĘCIU DLA KRÓLOWEJ KSIĄŻKI”. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przyłączyła się do tej akcji. Przyjęcie - dla młodych czytelników i ich rodzin - odbyło się w naszej bibliotece 23 kwietnia. O godz. 11.00 przeprowadzone zostały zajęcia plastyczno-literackie, podczas których wykonywane były życzenia dla tej wyjątkowej królowej, na specjalnie przygotowanych kartonach w kształcie książki. Finałem spotkania było wyjście małych bohaterów bajkowych o godzinie 12.00 przed budynek biblioteki i złożenie życzeń Królowej Książce. Tym samym młodzi, młodsi i najmłodsi Dolnoślązacy wspólnie i o tej samej porze przywitali Światową Stolicę Książki UNESCO. Po powrocie do biblioteki odśpiewaliśmy wszystkim książkom „100 lat” oraz jeszcze - przy małym co nieco - wspólnie spędziliśmy miło czas.
data publikacji: 2016-05-02 11:51
 
<< nowsze | 105  | 106  | 107  | 108  | 109 | 110  | 111  | 112  | 113  | 114  | 115  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki