Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Dla kochanej Babci i Dziadka

22 stycznia br. w Miejskim Żłobku w Chojnowie odbyło się kolejne czytelnicze spotkanie w ramach cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”. Z okazji święta Babci i Dziadka przygotowaliśmy kilka znanych wierszyków o babci i dziadku. Między innymi były to wierszyki Ludmiły Marjańskiej „Wszystko dla Babci”, Wandy Chotomskiej „U babci jest słodko”, Wojciecha Niemca „Kwiaty dla Babci Weroniki” oraz wiersze o dziadku Barbary Lewandowskiej „Z dziadkiem na księżyc”, Wandy Chotomskiej „Kwiaty dla dziadka”. Dzieci z grupy Tygryski wykonały serduszkowe kolorowe laurki dla swoich ukochanych dziadków i babć. Na koniec zajęć zatańczyliśmy wesołą „Polkę dla babci i dziadka”.

2019-02-12 14:14

Konkurs czytelniczy „Przyjaciele na dobre i na złe”

W ramach XIX edycji BLIŻEJ KSIĄŻKI zapraszamy uczniów klas III, IV i V chojnowskich szkół podstawowych do udziału w powiatowym konkursie czytelniczym „Przyjaciele na dobre i na złe”. Konkurs przygotowany jest na podstawie książek Katarzyny Ryrych: „Bajdy Bajbary” oraz „Koniec świata nr 13”. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Działu dla Dzieci i Młodzieży do dnia 15.02.2019 r. Regulamin konkursu:

2019-02-06 16:01

Spotkanie autorskie z Joanną Mueller-Liczner: „Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach”

W ramach „Ferii z Biblioteką” zapraszamy na spotkanie z Joanną Mueller-Liczner – poetką, redaktorką i krytyczką literacką: 5 lutego 2019 r., godz.11.00 (wstęp wolny). Joanna Mueller-Liczner – ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor prowadząca wydawnictwa Biuro Literackie, członkini redakcji pisma „Wakat”, współprowadząca feminarium Wspólny Pokój w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Wydała tomy poetyckie: „Somnambóle fantomowe”, „Zagniazdowniki/Gniazdowniki” (nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia), „Wylinki”, „intima thule” (nominacja do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius), a także zbiory esejów: „Stratygrafie” (nagroda – Warszawska Premiera Literacka) i „Powlekać rosnące”. Współredagowała książki: „Solistki. Antologia poezji kobiet (1989-2009)”, „Podziemne wniebowstąpienie. Szkice o twórczości Tymoteusza Karpowicza” oraz „Warkoczami. Antologia nowej poezji”. Na spotkaniu zaprezentuje swoją najnowszą książkę napisaną dla dzieci – „Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach” (będzie można ją również zakupić).

2019-01-30 14:22

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” podbija biblioteki – 25 tys. nowych czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie od września do grudnia 2018 r. uczestniczyła w pilotażowym etapie projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do trzylatków - dzieci urodzonych w 2015 roku i ich rodziców. Specjalne Wyprawki Czytelnicze otrzymało 10 dzieci. Organizator i pomysłodawca projektu to Instytut Książki, a biblioteka była partnerem przedsięwzięcia. Informacja prasowa Instytutu Książki – podsumowanie pilotażu: Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców. Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zaprosiliśmy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent.

2019-01-30 13:59

"Żyję by się włóczyć, włóczę się by żyć...”

Spotkanie z Tadeuszem Rybczyńskim, założycielem amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, które odbyło się 18 stycznia br., było okazją do bliższego poznania pasjonata psich zaprzęgów, miłośnika przyrody i górskich wędrówek. Towarzyszyła mu żona Anna i pies husky – Hades, zwany częściej Karelczykiem. Podczas opowieści, ilustrowanej zdjęciami, sporo można było się dowiedzieć o historii psich zaprzęgów, rasach psów biorących w nich udział i dyscyplinach sportowych, w których ważne są maszer, pies i sprzęt. Jest to sport wyjątkowy, bo jak zaznaczył prowadzący „nowoczesny silnik może się zatkać, ale psie serce gaśnie tylko raz”. Opowiedział również, w jaki sposób stał się maszerem i jak udało mu się przekonać innych, że można tak razem fantastycznie spędzać czas. Działania klubu „Sfora Chojnów” to nie tylko zawody, różnorakie wyprawy, ale i akcje charytatywne, biegi, a od niedawna wspólne morsowanie. Niezwykłe jest jeszcze i to, że Tadeusz Rybczyński znajduje czas na samotne - lecz nie do końca - eskapady, bo jak wyznał „lubię też jeździć sam... z psem”. Podzielił się także refleksjami o niektórych z nich. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Hanki Dąbrowskiej-Król, chojnowskiego pedagoga i mediatora. Warto zajrzeć m.in. na: https://pl-pl.facebook.com/KlubPsichZaprzegowSforaChojnow/ oraz https://www.instagram.com/samotny_wedrowiec/

2019-01-28 16:35


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki