Katalog on-line

Aktualności

IV Chojnowski Konkurs Poetycki
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zapraszają do uczestnictwa w IV Chojnowskim Konkursie Poetyckim. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy miasta i gminy Chojnów w wieku od 15 lat. Regulamin konkursu:
data publikacji: 2016-10-26 16:06
 
Warto przeczytać w październiku!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Marcia DeSantctis - „100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić”; Szymon Nowak - „Bitwy wyklętych”; Marcin Kydryński - „Biel. Notatki a Afryki”; Lidia Sadkowska-Mokkas - „Warszawa Skamandrytów”; Randy Singer - „Adwokat”; Jerzy Strzelczyk - „Mieszko Pierwszy. Chrzest i początki Polski” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Elena Kedros - „Legenda Robinii; Miranda Kenneally - „Dziewczyna z drużyny”; Rose Lagercrantz, Eva Eriksson - „Do zobaczenia następnym razem”; Agata Loth-Ignaciak, Bartek Ignaciak - „Draka w muzeum” ; Antoni Ferdynand Ossendowski - „Czao-Ra. Opowieść północna”; Anna Stryjewska - „Głowa do góry, Matyldo!” i audiobooki: Wanda Markowska - „Mity greckie” (czyta Roch Siemianowski); Petra Maria Schmitt, Christian Dreller - „Skąd się biorą dziury w serze?” (czyta Anna Rusiecka). Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2016-10-24 09:21
 
Literacki Woodstock czyli niezapomniany Ogólnopolski Zlot Ludzi Książki we Wrocławiu
Wrocław pełni w tym roku rolę Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO. Od 27 lipca do 31 lipca stał się także miejscem obchodów jubileuszu 10-lecia działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. Organizatorami tego wielkiego przedsięwzięcia był Instytut Książki z Krakowa i Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. W jednym miejscu udało im się zgromadzić ponad 800 członków DKK - moderatorów i klubowiczów - z całej Polski. Według najnowszych danych w naszym kraju działa ponad tysiąc klubów, z tego na Dolnym Śląsku aż 140.
data publikacji: 2016-10-21 13:52
 
"Idzie lasem Pani Jesień"
Tym razem kochane dzieci spotkamy się z Panią Jesienią, która zawita w Bibliotecznej Akademii Malucha 26 października o godzinie 11.00.Zapraszamy.
data publikacji: 2016-10-17 17:01
 
Chory kotek i najmłodsi czytelnicy
Inscenizacją na podstawie wiersza „Chory kotek” Stanisława Jachowicza rozpoczęliśmy zajęcia „Pan kotek był chory...” w nowym roku akademickim Bibliotecznej Akademii Malucha. Podczas spotkania, które odbyło się 28 września, dzieci dowiedziały się na czym polega zdrowy styl życia i jak zaopiekować się chorym pluszakiem. Maluszki z wielkim przejęciem bandażowały swoich pupili. A zabawy: „Kot jest, kota nie ma” czy „Kocia gimnastyka” zachęciły ich do radosnych tańców. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Aaa kotki dwa” dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce związanej ze zdrowym żywieniem
data publikacji: 2016-10-04 14:20
 
<< nowsze | 100  | 101  | 102  | 103  | 104 | 105  | 106  | 107  | 108  | 109  | 110  | starsze >>

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki