Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Dekoracje Wielkanocne: 09.04.2022

Na zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne”, 9 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, zrobiło się bardzo kolorowo i świątecznie. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla swoich najbliższych. A potem z wielką ochotą zabrały się do dalszej pracy – różnobarwnych palm wielkanocnych. Wykonane ozdoby uczestnicy takich świątecznych zajęć chętnie zabierają do domów tworząc w nich niepowtarzalny nastrój.

2022-04-19 13:44

Bliżej Książki 2022 - I etap konkursu „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”: 22.03.2022

Powiatowy konkurs czytelniczy „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas” jest organizowany w ramach XXI edycji Bliżej Książki. Do uczestnictwa zostały zaproszone dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego. I etap konkursu, na podstawie książki „Pralnia pierza” Doroty Combrzyńskiej – Nogali, przeprowadziliśmy w Chojnowie 22 marca br. W naszym etapie uczestniczyło 8. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.

2022-04-14 11:53

Ferie z Biblioteką - Konkurs plastyczny „Mój kot”

17 lutego to Światowy Dzień Kota. Z tej okazji, w ramach Ferii z Biblioteką, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Mój kot” skierowany do uczniów z chojnowskich szkól podstawowych w wieku 7-12 lat. Aby podkreślić kocie święto, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do po odbiór nagród w tym właśnie dniu. Wszystkie namalowanie, narysowane i wyklejone koty wyeksponowaliśmy na wystawie pokonkursowej w naszej bibliotece.

2022-03-31 16:03

Bajki pod Słoneczkiem: "Czarny Kot, Biała Kotka": 15.02.2022

Czarny Kot, Biała Kotka W tym miesiącu wznowiliśmy cykliczne zajęcia czytelnicze „Bajki pod Słoneczkiem” przeprowadzane w Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie. Z grupą Tygryski spotkaliśmy się 15 lutego, a ponieważ 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, dlatego na naszych zajęciach nie mogło zabraknąć tego bohatera. Do czytania wybraliśmy niezwykłe książki: „Czarny Kot, Biała Kotka” Silvi Borando oraz „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował” Heleny Bechlerowej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały obu kocich historii. Potem - w zabawie - było dużo pomrukiwania i miauczenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy także piosenkę „Wlazł kotek na płotek”. A zwieńczeniem zajęć było wyklejanie czarnego i białego kota. Pożegnaliśmy się znaną zabawą muzyczną „Baloniku nasz malutki”.

2022-02-21 16:14

Ferie z Biblioteką 2022: 07-11.02.2022

Tegoroczne Ferie z Biblioteką wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami czytelniczo-plastycznymi. Każde zajęcia rozpoczynaliśmy od czytania opowiadań i wierszy (np. „O zimie”, K. Digmand, „Nie taka mroźna zima” M. Borroughdame). Na spotkaniach dzieci mogły wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Powstały bałwanki, zimowe miasta oraz kolorowe koty za płoty. W ostatnim dniu ferii dzieci wykonały przepiękne kartki walentynkowe na prezenty dla swoich najbliższych. Gościem specjalnym ferii była Magdalena Kozieł-Nowak, która poprowadziła warsztaty ilustracji „LokoMotyw”. Na warsztatach dzieci dowiedziały się m.in. na czym polega praca ilustratora i jakimi technikami się posługuje. Po zaprezentowaniu książki "Tuwimowo", do której ilustracje zostały stworzone przez panią Magdę, dzieci tworzyły pociąg. Powstała lokomotywa, a do niej poprzyczepiane wagony z narysowanymi marzeniami, ulubionymi rzeczami czy wspomnieniami. Podczas ferii można było także wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój kot”, zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Kota przypadającego 17 lutego

2022-02-16 16:09


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki