Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: "Czarny Kot, Biała Kotka": 15.02.2022

Czarny Kot, Biała Kotka W tym miesiącu wznowiliśmy cykliczne zajęcia czytelnicze „Bajki pod Słoneczkiem” przeprowadzane w Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie. Z grupą Tygryski spotkaliśmy się 15 lutego, a ponieważ 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, dlatego na naszych zajęciach nie mogło zabraknąć tego bohatera. Do czytania wybraliśmy niezwykłe książki: „Czarny Kot, Biała Kotka” Silvi Borando oraz „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował” Heleny Bechlerowej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały obu kocich historii. Potem - w zabawie - było dużo pomrukiwania i miauczenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy także piosenkę „Wlazł kotek na płotek”. A zwieńczeniem zajęć było wyklejanie czarnego i białego kota. Pożegnaliśmy się znaną zabawą muzyczną „Baloniku nasz malutki”.

2022-02-21 16:14

Ferie z Biblioteką 2022: 07-11.02.2022

Tegoroczne Ferie z Biblioteką wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami czytelniczo-plastycznymi. Każde zajęcia rozpoczynaliśmy od czytania opowiadań i wierszy (np. „O zimie”, K. Digmand, „Nie taka mroźna zima” M. Borroughdame). Na spotkaniach dzieci mogły wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Powstały bałwanki, zimowe miasta oraz kolorowe koty za płoty. W ostatnim dniu ferii dzieci wykonały przepiękne kartki walentynkowe na prezenty dla swoich najbliższych. Gościem specjalnym ferii była Magdalena Kozieł-Nowak, która poprowadziła warsztaty ilustracji „LokoMotyw”. Na warsztatach dzieci dowiedziały się m.in. na czym polega praca ilustratora i jakimi technikami się posługuje. Po zaprezentowaniu książki "Tuwimowo", do której ilustracje zostały stworzone przez panią Magdę, dzieci tworzyły pociąg. Powstała lokomotywa, a do niej poprzyczepiane wagony z narysowanymi marzeniami, ulubionymi rzeczami czy wspomnieniami. Podczas ferii można było także wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój kot”, zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Kota przypadającego 17 lutego

2022-02-16 16:09

Zajęcia Bożonarodzeniowe 2021

W przygotowaniu świątecznych dekoracji Bożonarodzeniowych, które ozdobią nasze domy warto się wkręcić odpowiednio wcześniej. Można to zrobić dzięki technice zwanej quillingiem, którą już prezentowaliśmy wcześniej przy ozdobach Wielkanocnych. Zapraszamy dzieci, i nie tylko do przedświątecznej zabawy w zwijanie, skręcanie oraz sklejanie. Nasza propozycja to quillingowa choinka

2021-12-15 15:53

Wakacje z Wyobraźnią: zajęcia plastyczne "Moje miasto", "Kwiatowy zawrót głowy": 11.08.2021, 18.08.2021

Kolejne nasze wakacyjne działania plastyczne odbyły się 11 sierpnia. „Moje miasto” - taki tytuł miały zajęcia i zadaniem uczestniczących w nich dzieci było stworzenie kolorowej pracy przedstawiającej miasto - „moje wymarzone” lub „moje, w którym mieszkam”. Dzieci wyklejały kolorowymi kwadratami, prostokątami i kółeczkami domy, kościoły i ulice. W trakcie radosnego tworzenia słuchały zabawnych wierszyków o miastach z książki Elizy Piotrowskiej „Książeczka - wycieczka po miastach i miasteczkach”. I choć dzieci na zajęciach nie było dużo, to prace, które powstały są zachwycające. A tydzień później, 18 sierpnia, na pożegnanie WAKACJI Z WYOBRAŹNIĄ, spotkaliśmy się na ostatnich już bibliotecznych zajęciach plastycznych. Tym razem dzieci z kolorowych kółeczek wyklejały kwietne łąki lub bukiety kwiatów, bowiem tytułem zajęć był „Kwiatowy zawrót głowy”. Przepiękne ukwiecone prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu biblioteki w Galerii Młodych. Znalazły się tam równie ciekawe prace z innych wakacyjnych zajęć.

2021-08-31 11:20

Wakacje z Wyobraźnią - zajęcia plastyczne "I Ty możesz być artystą": 28.07.2021

Dzieci uczestniczące w kolejnym wakacyjnym spotkaniu – „I Ty możesz być artystą” - wybrały się na kolorową łąkę. Po przeczytaniu wierszy „Lato” Czesława Janczarskiego, „Na łące” Krystyny Pokorskiej oraz „Motyle” Marii Kownackiej tworzyły barwne i wesołe łąki. Ich plastyczne dzieła zostały wystawione w Galerii Młodych.

2021-07-30 16:32


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki