Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wakacje z Biblioteką 2022: 04-08.07.2022

Pierwszy tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie, który trwał od 4 do 8 lipca, upłynął pod hasłem „Przygody na Dzikim Zachodzie”. Pierwszego dnia wyruszyliśmy z dziećmi przez tunel czasu na Dziki Zachód. Obowiązkowo trzeba było zdać dwie sprawności: przyklejanie gwiazdy szeryfa do kapelusza z zawiązanymi oczami i wymyślenie kowbojskiego imienia. Po zapoznaniu się z wyglądem kowboja - na podstawie książek Signe Seiler „Dziki Zachód” i Jean-Louis Rieupeyrout „W czasach podboju Dzikiego Zachodu”- dzieci wyklejały kowbojskie kolaże. Następnego dnia wyruszyliśmy konno przez prerię zapoznając się z zaganianiem bydła, ciężką pracą kowboja. Nasi kowboje próbowali również swoich sił w różnych zadaniach zręcznościowych: rzut lassem, przeciąganie liny, rzut kapeluszem do celu, nauka kowbojskiego tańca oraz kowbojskie kalambury. Ostatnie dni wakacyjnych zajęć były dniami indiańskimi. Dzieci wykonywały kolorowe pióropusze i totemy, a wioska indiańska, którą utworzyły z różnorodnych materiałów, przeniosła nas w dawne czasy na Dziki Zachód.

2022-07-18 15:08

Bajki pod Słoneczkiem: "Przyjście lata": 21.06.2022

W Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie 21 czerwca Tygryski powitały pierwszy dzień lata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy nawiązujących do tej pory roku - utwory „Przyjście lata” Jana Brzechwy, „Babki z piasku” Agnieszki Frączek i „Tato, już lato!” Anny Wareckiej zachęciły naszych małych czytelników do wyklejenia kolorowej letniej łąki. A potem wyruszyliśmy na wymarzone wakacje pociągiem przez góry, lasy i prosto nad morze. Na zakończenie pożegnaliśmy się ulubioną zabawą „Baloniku nasz malutki”, życzyliśmy sobie miłego wypoczynku i zaprosiliśmy dzieci oraz ich rodziców do odwiedzania naszej biblioteki.

2022-06-27 15:51

Dekoracje Wielkanocne: 09.04.2022

Na zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne”, 9 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, zrobiło się bardzo kolorowo i świątecznie. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla swoich najbliższych. A potem z wielką ochotą zabrały się do dalszej pracy – różnobarwnych palm wielkanocnych. Wykonane ozdoby uczestnicy takich świątecznych zajęć chętnie zabierają do domów tworząc w nich niepowtarzalny nastrój.

2022-04-19 13:44

Bliżej Książki 2022 - I etap konkursu „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”: 22.03.2022

Powiatowy konkurs czytelniczy „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas” jest organizowany w ramach XXI edycji Bliżej Książki. Do uczestnictwa zostały zaproszone dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego. I etap konkursu, na podstawie książki „Pralnia pierza” Doroty Combrzyńskiej – Nogali, przeprowadziliśmy w Chojnowie 22 marca br. W naszym etapie uczestniczyło 8. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.

2022-04-14 11:53

Ferie z Biblioteką - Konkurs plastyczny „Mój kot”

17 lutego to Światowy Dzień Kota. Z tej okazji, w ramach Ferii z Biblioteką, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Mój kot” skierowany do uczniów z chojnowskich szkól podstawowych w wieku 7-12 lat. Aby podkreślić kocie święto, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do po odbiór nagród w tym właśnie dniu. Wszystkie namalowanie, narysowane i wyklejone koty wyeksponowaliśmy na wystawie pokonkursowej w naszej bibliotece.

2022-03-31 16:03


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki