Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Dekoracje Bożonarodzeniowe: 17.12.2022

17 grudnia br. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci i dorośli wysłuchali opowiadania „O pani z piernika i o koniku z ciasta miodowego” z książki „Wielka Świąteczna Księga”. Prace, które zaproponowaliśmy uczestnikom spotkania bardzo się spodobały i wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabraliśmy się do pracy. Dzieci i mamy wykonywały kartki świąteczne, aniołki i bombki z papieru, łańcuchy. Mamy nadzieję, nasze zajęcia i wykonanie tych pięknych dekoracji skróciły dzieciom czas oczekiwania na święta.

2022-12-31 13:02

Bajki pod Słoneczkiem: "Gdzie się schował mój misio?": 22.11.2022

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” spotkaliśmy się 22 listopada br. na cyklicznych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”. Spotkanie „Gdzie się schował mój misio?” nawiązywało do zbliżającego się święta Światowego Dnia Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści: ”Wydaje mi się, że widziałem… niedźwiedzia!”, „Gdzie się schował mój misio?" oraz "Misio". Wszystkie książeczki zaprojektowano specjalnie dla małych rączek. Zawierają ruchome elementy i kartonowe sztywne karty. Po przywitaniu się z Pluszowym Misiem dzieci z ochotą zabrały się do zrobienia swojego ukochanego misia. Przykleiły mu nosek i oczka. „Policzymy co się ma”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” to zabawy, które dostarczyły dzieciom dużo energii i emocji. Na pożegnanie dzieci odśpiewały „Sto lat” i pokołysały naszego misia na chuście animacyjnej.

2022-12-27 15:55

Bajki pod Słoneczkiem: "Złodziej liści": 25.10.2022

25 października w piękny jesienny dzień odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Nasi najmłodsi czytelnicy - na kolejnych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”- wysłuchali genialnej opowieści „Złodziej liści” Alice Hemming o nieuchronnej zmianie pór roku. Bohaterka opowiadania jest ogromnie zmartwiona. Wczoraj na jej drzewie było mnóstwo liści, a dzisiaj niektórych już brakuje. Kim okaże się tajemniczy złodziej liści? Wiewiórka musi przeprowadzić śledztwo i je odnaleźć. Liście się odnalazły, zleciały na biblioteczną chustę animacyjną, żeby po chwili znowu spaść. Następnie po zebraniu wszystkich liści dzieci z wielkim entuzjazmem wykleiły jesienne słoneczko. A zabawami „Pada, pada deszczyk…” i „Baloniku nasz malutki” zakończyliśmy nasze jesienne spotkanie.

2022-11-04 16:04

Bajki pod Słoneczkiem: "Dzień dobry, słońce": 27.09.2022

27 września odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”, tym razem z tematem ‘Dzień dobry, słońce”, zapoznałyśmy dzieci z grupy Tygryski z książeczkami: Meritxell Marti „Dzień dobry”, Eric Carle „Miś patrzy!”, Hektor Dexet „Kto zjadł biedronkę?”, Guido Van Genechten „Odkryj to…”, Anita Bijsterbosch „Wszyscy ziewają”. Tymi sympatycznymi książeczkami chcieliśmy przedstawić dzieciom ciekawe historie i rozbudzić ich wyobraźnię. Maluchy z entuzjazmem odgadywały obrazkowe zagadki. A zwieńczeniem zajęć było wyklejenie uśmiechniętego słoneczka. Nie zabrakło tez piosenki z pokazywaniem „Słoneczko nasze rozchmurz buzię” i zabawy „Baloniku nasz malutki”.

2022-10-03 15:39

Wakacje z Bblioteką 2022: 08-12.08.2022

Zakończyliśmy ostatni tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie. Tym razem wybraliśmy się z dziećmi w przestrzeń kosmiczną. Pierwszego dnia zajęć- 8 sierpnia - wyruszyliśmy w niezwykłą podróż z sondą kosmiczną New Horizons, która zabrała nas w stronę Plutona. Po zapoznaniu się z historią tej ekspedycji dzieci wykonały własne sondy, które wyruszyły zbadać cały Układ Słoneczny. Następnego dnia przeżywaliśmy „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” na podstawie książki Pawła Wakuły. Atrakcją tego dnia było przedstawienie teatralne „Szkoła Pana Kleksa”. Aktorzy z teatru „Blaszany Bębenek” przedstawili historię dwunastoletniego Adasia, który za namową szpaka Mateusza zostaje umieszczony w szkole Pana Kleksa, tam pobiera nauki i przeżywa wiele przygód. W środę dzieci z radością budowały statki i promy kosmiczne, żeby móc polecieć na Księżyc na kosmiczne urodziny. Ale jak je tam zorganizować ? To nie zmartwienie, wszystkie potrzebne informacje zawarte są w książce Joyce Lapin „Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc”. Czwartek i piątek to dalsze zwiedzanie kosmosu. Po przeczytaniu książki „Tu jesteśmy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz książki Carole Stott „Gwiazdy migocą”, dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat Układu Słonecznego, planet, gwiazd, wypraw kosmicznych, rakiet, promów i co jest tak naprawdę potrzebne, by zostać astronautą. W czwartek dzieci wykonywały rakiety, a w piątek stroje kosmiczne, które zostały zaprezentowane na pokazie gwiezdnej mody. Oprócz zajęć plastycznych, nie zabrakło w czasie tego tygodnia kosmicznych zabaw : przejścia po Drodze Mlecznej, zabawy z piłką „Słońce parzy” czy też „Raz, dwa ,trzy -Ufoludek patrzy”. Kosmiczny tydzień ,który trwał od 8 do 12 sierpnia, bardzo szybko zleciał, niemal z prędkością światła:). Dzieci z uśmiechami wróciły z kosmosu na naszą kochaną Ziemię i do codzienności, obiecując powrót do biblioteki na zajęcia w czasie ferii zimowych.

2022-08-17 12:55


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki