Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Zajęcia Bożonarodzeniowe 2021

W przygotowaniu świątecznych dekoracji Bożonarodzeniowych, które ozdobią nasze domy warto się wkręcić odpowiednio wcześniej. Można to zrobić dzięki technice zwanej quillingiem, którą już prezentowaliśmy wcześniej przy ozdobach Wielkanocnych. Zapraszamy dzieci, i nie tylko do przedświątecznej zabawy w zwijanie, skręcanie oraz sklejanie. Nasza propozycja to quillingowa choinka

2021-12-15 15:53

Wakacje z Wyobraźnią: zajęcia plastyczne "Moje miasto", "Kwiatowy zawrót głowy": 11.08.2021, 18.08.2021

Kolejne nasze wakacyjne działania plastyczne odbyły się 11 sierpnia. „Moje miasto” - taki tytuł miały zajęcia i zadaniem uczestniczących w nich dzieci było stworzenie kolorowej pracy przedstawiającej miasto - „moje wymarzone” lub „moje, w którym mieszkam”. Dzieci wyklejały kolorowymi kwadratami, prostokątami i kółeczkami domy, kościoły i ulice. W trakcie radosnego tworzenia słuchały zabawnych wierszyków o miastach z książki Elizy Piotrowskiej „Książeczka - wycieczka po miastach i miasteczkach”. I choć dzieci na zajęciach nie było dużo, to prace, które powstały są zachwycające. A tydzień później, 18 sierpnia, na pożegnanie WAKACJI Z WYOBRAŹNIĄ, spotkaliśmy się na ostatnich już bibliotecznych zajęciach plastycznych. Tym razem dzieci z kolorowych kółeczek wyklejały kwietne łąki lub bukiety kwiatów, bowiem tytułem zajęć był „Kwiatowy zawrót głowy”. Przepiękne ukwiecone prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu biblioteki w Galerii Młodych. Znalazły się tam równie ciekawe prace z innych wakacyjnych zajęć.

2021-08-31 11:20

Wakacje z Wyobraźnią - zajęcia plastyczne "I Ty możesz być artystą": 28.07.2021

Dzieci uczestniczące w kolejnym wakacyjnym spotkaniu – „I Ty możesz być artystą” - wybrały się na kolorową łąkę. Po przeczytaniu wierszy „Lato” Czesława Janczarskiego, „Na łące” Krystyny Pokorskiej oraz „Motyle” Marii Kownackiej tworzyły barwne i wesołe łąki. Ich plastyczne dzieła zostały wystawione w Galerii Młodych.

2021-07-30 16:32

Wakacje z Wyobraźnią - zajęcia plastyczne " Moje imię ma kolor niebieski": 14.07.2021

Na naszych drugim wakacyjnym spotkaniu - 14 lipca, dzieci brały udział w zajęciach plastycznych „Moje imię ma kolor niebieski”. Po przeczytaniu kilku wierszy z „Księgi imion dla dzieci” Beaty Jacewicz, uczestnicy zajęć mieli za zadanie przedstawić swoje imię w jak najbardziej kolorowy sposób, ale także choć trochę świadczący o zainteresowaniach. I tak powstały przepiękne prace, które można podziwiać w naszej bibliotece.

2021-07-15 16:19

„Dekoracje Wielkanocne” z upominkiem dla najbliższych: 04.2020

Choć na naszych tradycyjnych zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne” w tym roku nie możemy się spotkać w bibliotece, zapraszamy dzieci i dorosłych do artystycznej zabawy z papierem, nożyczkami i klejem w domu. W Internecie jest dużo pięknych pomysłów - zaczerpnęliśmy z nich, dodając coś od siebie. Wykonane ozdoby mogą stanowić wyjątkowy upominek dla bliskich, również zadedykowany im w formie przesłanego zdjęcia.

2020-04-03 22:37


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki