Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: Wystawa prac Aleksandry Anny Sikorskiej „Kolory duszy”: 15 wrzesień - 31 październik 2021

Od 15 września do końca października w Galerii Młodych można oglądać prace dziesięcioletniej autystycznej dziewczynki, mieszkanki Góry. Ola maluje palcami, zabawkami i różnymi przedmiotami, w niezwykły sposób nakładając farby na płótno. Jej prace mają charakter abstrakcyjny, są bardzo kolorowe i wywołują niesamowite wrażenie. Mała malarka poprzez te zachwycające dzieła wyraża swoje uczucia i tak komunikuje się z otaczającym ją światem. Widać w nich jej kolorową, wyjątkową duszę.Więcej o twórczości Oli i nie tylko można znaleźć na Facebooku Aleksandra Anna Sikorska oraz na blogu Mamy Oli http://annasikorska.blogspot.com/ w zakładce „Twórczość Oli”.

2021-10-08 14:10

Spotkanie autorskie z Andrzejem Ochałem - "Orla Straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi": 15.09.2021

Trzeba pomagać tym, o których świat nie chce pamiętać. Tak można podsumować spotkanie z Andrzejem Ochałem, autorem książki i publikacji opowiadających o losie ofiar zbrodniczej działalności tzw. Państwa Islamskiego, które odbyło się w 15.09.2021 r. W pierwszej części spotkania Andrzej Ochał opowiedział o motywach napisania książki „ Orla Straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi”, przedstawił tło historyczne wydarzeń na Bliskim Wschodzie i genezę powstania ISIS - Państwa Islamskiego, sytuację chrześcijan w Iraku, zbrodnie terrorystów i postawę wielkich mediów wobec wydarzeń w tym regionie. Szeroko omówił działalność Fundacji Orla Straż pomagającej ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie, wspierającej ich w odbudowie domów i miejsc pracy, edukacji i powrocie do normalności. W drugiej części spotkania zaprezentował zdjęcia ze swojego pobytu w Iraku i odpowiadał na pytania uczestników.

2021-10-04 21:22

Narodowe Czytanie 2021 – Gabriela Zapolska „Moralność pani Dulskiej”: 09.09.2021

W Chojnowie dziesiątą, jubileuszową odsłonę Narodowego Czytania - z „Moralnością pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej - świętowaliśmy 9 września 2021 roku. Od rana czytano dramat w szkołach: Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4 i Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. A po południu, na spotkaniu w Rynku, kilkanaście fragmentów „Moralności pani Dulskiej" z podziałem na role zaprezentowali mieszkańcy miasta. Wśród czytających znalazły się osoby znane, angażujące się w różne przedsięwzięcia o charakterze kulturalno-edukacyjnym i społecznym oraz młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół. Podczas spotkania przeprowadziliśmy także quiz - Co wiesz o "Moralności pani Dulskiej"? - skierowany do publiczności. Muzycznym zwieńczeniem imprezy był minirecital piosenki satyrycznej Tadeusza Olchowskiego, uznanego legnickiego artysty.

2021-09-29 22:43

Galeria Młodych: Wystawa „Wakacje z Wyobraźnią”: sierpień 2021

Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci na wakacyjnych zajęciach plastycznych prowadzonych przez bibliotekarzy z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Tematy zajęć: „Moje imię ma kolor niebieski”, „I Ty możesz być artystą”, „Moje miasto” i „Kwiatowy zawrót głowy”.

2021-08-31 11:49

Wakacje z Wyobraźnią: zajęcia plastyczne "Moje miasto", "Kwiatowy zawrót głowy": 11.08.2021, 18.08.2021

Kolejne nasze wakacyjne działania plastyczne odbyły się 11 sierpnia. „Moje miasto” - taki tytuł miały zajęcia i zadaniem uczestniczących w nich dzieci było stworzenie kolorowej pracy przedstawiającej miasto - „moje wymarzone” lub „moje, w którym mieszkam”. Dzieci wyklejały kolorowymi kwadratami, prostokątami i kółeczkami domy, kościoły i ulice. W trakcie radosnego tworzenia słuchały zabawnych wierszyków o miastach z książki Elizy Piotrowskiej „Książeczka - wycieczka po miastach i miasteczkach”. I choć dzieci na zajęciach nie było dużo, to prace, które powstały są zachwycające. A tydzień później, 18 sierpnia, na pożegnanie WAKACJI Z WYOBRAŹNIĄ, spotkaliśmy się na ostatnich już bibliotecznych zajęciach plastycznych. Tym razem dzieci z kolorowych kółeczek wyklejały kwietne łąki lub bukiety kwiatów, bowiem tytułem zajęć był „Kwiatowy zawrót głowy”. Przepiękne ukwiecone prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu biblioteki w Galerii Młodych. Znalazły się tam równie ciekawe prace z innych wakacyjnych zajęć.

2021-08-31 11:20


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki