Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: Galeria Pomysłów - Kolorowa zakładka na Święto Książki

23 kwietnia książki będą miały swoje święto. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tym razem proponujemy dzieciom z klas I-III z chojnowskich szkół podstawowych wykonanie zakładek do ich ulubionych książek. Pomysłów może być wiele, niektóre bardzo pracochłonne, a niektóre proste. Zdjęcia z wykonanymi zakładkami prosimy przysłać do nas - przedstawimy je na wystawie „Kolorowa zakładka na Święto Książki" na naszej stronie: www.biblioteka.chojnow.eu ; Do wykonania zakładek potrzebny jest karton, kolorowy papier, wstążeczka oraz klej i nożyczki. Z kartonu wycinamy prosty pasek o dowolnej szerokości i ozdabiamy go według naszego pomysłu. Mogą to być np. kolorowe kółeczka, biedronki, a nawet fantazyjny wąż. A oto kilka przykładów prostych zakładek:

2020-04-21 22:43

Galeria Młodych: Galeria Pomysłów - Kolorowe słoneczko

Słońce jest żółte, ale nasze będzie wyjątkowe, bo tylko od nas zależy jakie promyczki dostanie. Potrzebny jest nam kolorowy papier, nożyczki, klej i ołówek z cyrklem lub coś do odrysowania koła. Z żółtego papieru wycinamy dwa duże koła oraz 4 małe białe, 4 małe niebieskie lub czarne (to oczka) i jedno większe czerwone, które przetniemy na pół. Z kolorowych kartek wycinamy paski, które będą promykami. Na żółte kółka naklejamy oczka i buzię, a paski sklejamy końcami. Teraz gotowe promyki doklejamy do odwróconego żółtego kółka i następnie przyklejamy drugie kółko, tak aby słoneczko było dwustronne. Proszę tylko uważać, żeby druga strona słońca była przyklejona tak samo, a nie do góry nogami :). Kolejne etapy pracy są zamieszczone na zdjęciach:

2020-04-16 12:16

„Dekoracje Wielkanocne” z upominkiem dla najbliższych: 04.2020

Choć na naszych tradycyjnych zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne” w tym roku nie możemy się spotkać w bibliotece, zapraszamy dzieci i dorosłych do artystycznej zabawy z papierem, nożyczkami i klejem w domu. W Internecie jest dużo pięknych pomysłów - zaczerpnęliśmy z nich, dodając coś od siebie. Wykonane ozdoby mogą stanowić wyjątkowy upominek dla bliskich, również zadedykowany im w formie przesłanego zdjęcia.

2020-04-03 22:37

Biblioteczna Akademia Malucha: "Jaki to kształt?": 26.02.2020

W ramach Bibliotecznej Akademii Malucha 26.02.2020 r. zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników na zabawę w kształty. Po wysłuchaniu fragmentów opowiadania „Pajac Pilu i kształty” oraz wiersza „Zwariowana geometria” Adama Asnyka odtańczyliśmy powitalny taniec nawiązujący do rozmaitych zwierzęcych kształtów . Potem były zagadki o kwadracie, kole i trójkącie oraz zabawy w kole „Baloniku nasz malutki”, „Kółko graniaste” i „Jawor, Jawor,…”. Praca plastyczna, którą dzieci wykonywały na tych zajęciach to różne propozycje kształtów. A nabrała ona kształtu wraz z pracowicie ułożonymi i przyklejonymi kwadratami, trójkątami i kołami. Dużo radości dostarczyła także zabawa w wyszukiwanie różnych kształtów.

2020-03-05 17:08

Prelekcja dr. Wojciecha Drzewickiego: "Meksyk. W krainie Majów": 21.02.2020

21.02.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z dr. Wojciechem Drzewickim. Tym razem opowiadał o swojej ubiegłorocznej wyprawie do Meksyku, kraju cywilizacji Olmeków, Azteków i Majów. Spotkanie otworzyliśmy wręczeniem naszemu prelegentowi wyróżnienia, które przyznaliśmy mu z okazji jubileuszu 70-lecia MBP w Chojnowie. Prelekcja „Meksyk. W krainie Majów” połączona z prezentacją zdjęć rozpoczęła się od Mexico City, m.in. wizyty w domu Fridy Khalo i muzeum antropologii oraz zwiedzania Bazyliki Matki Boskiej w Gaudalupe. Kolejnym etapem podróży był wyjazd do starożytnego miasta Theotihuacán, gdzie zobaczyć można m.in. słynną „drogę pogrzebową”, piramidę Słońca i piramidę Księżyca. Następnie przenieśliśmy się na Półwysep Jukatan, do krainy Majów. Zobaczyliśmy zdjęcia z Meridy, potem z miasta Majów w Uxmal, w Cobá. Na Jukatanie widzieliśmy także Tulum - wybrzeże Morza Karaibskiego, piękną przyrodę i cenote - zadziwiające systemy krasowe. Podróżnik mówił również o dawnych zwyczajach i obyczajach mieszkańców tych ziem.

2020-03-03 10:07


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki