Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: O chłopcu, który wpadł do książki: 09.05.2022

Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy zabawami z książką - zajęciami "O chłopcu, który wpadł do książki" dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3 w Chojnowie, przeprowadzonymi w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Po wspólnym przywitaniu piosenką „Wszyscy są, witam was…” czytaliśmy dzieciom opowiadanie Petera Carnavasa „O chłopcu, który wpadł do książki”, a potem rozmawialiśmy na temat naszego bohatera. Chłopca, który z każdą stroną książki dorastał i poznawał życie. Uczył się empatii, pomagania zwierzętom, stawał się samodzielny i opiekuńczy. Na zajęciach dzieci pokolorowały także własne mini książeczki i słuchały piosenek o książkach i czytaniu. Pływające rybki, tor z maskotkami zawieszonymi na linie, czy slalom pomiędzy książkami to zabawy ruchowe, które wszystkim się spodobały. Dzieci obiecały, że na pewno wrócą do nas, do biblioteki, razem z rodzicami.

2022-05-19 14:04

Galeria Młodych: Wystawa „Malujemy samodzielnie i z pomocą” : marzec - kwiecień 2022

W tym roku już po raz jedenasty w naszej Galerii Młodych wystawialiśmy prace uczestników chojnowskich Środowiskowych Domów Samopomocy nr 1 i nr 2, Warsztatu Terapii Zajęciowej i uczniów legnickiego Zespołu Placówek Specjalnych. Na wystawie, która trwała od połowy marca do końca kwietnia 2022 roku, zaprezentowanych zostało ponad 150 rękodzielniczych i malarskich prac wykonanych przez 53. autorów. Były też prace zbiorowe, przede wszystkim uczniów ZPS w Legnicy. Hol naszej biblioteki przez okres trwania wystawy był przepięknie ozdobiony kolorowymi dziełami, a tematem tegorocznej wystawy był świat przyrody. W dniach 27 i 28 kwietnia spotkaliśmy się w bibliotece na uroczystym zakończeniu wystawy. Chcieliśmy także podziękować za zaangażowanie i kreatywność. Każdego roku prace są bowiem coraz bardziej pomysłowe i piękniejsze. Nasze spotkania odbyły się w poszczególnych grupach - 27 kwietnia przybyli do nas uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy i uczestnicy ŚDS nr 2 , a 28 kwietnia – uczestnicy ŚDS nr1 i WTZ w Chojnowie. Po wspólnym obejrzeniu wystawy podziękowaliśmy opiekunom grup i indywidualnie - autorom prac. Spotkania zakończyły grupowe zdjęcia i zapewnienia wykonania jeszcze piękniejszych prac w przyszłym roku.

2022-05-13 14:24

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich: 23.04.2022

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto ustanowione przez UNESCO, obchodzimy je 23 kwietnia. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie także włączyła się do wspólnego świętowania. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dzieci i dorośli wysłuchali opowieści „Książki nie mają skrzydeł” autorstwa Brynne Barnes. Ta książka zabrała nas w świat, gdzie wszystko jest możliwe - wspinanie się po drabinie, szybowanie na grzbiecie ptaka, czy wyprawa na statku z piratami. Cudowne rysunki brazylijskiego ilustratora Coelho Rogerio zainspirowały dzieci do wyklejania i ilustrowania swoich własnych książek. A piosenki o książkach, m.in: „Kolorowa książka”, „Bajeczki, książeczki” czy „Mądra rzeka”, umilały dzieciom czas. Na zakończenie świątecznego spotkania przeistoczyliśmy się w piratów i odnaleźliśmy skarb ukryty w bibliotece.

2022-05-13 12:45

15-lecie DKK i spotkanie autorskie z Romanem Husarskim: 22.04.2022

Dyskusyjne Kluby Książki w Polsce zaczęły powstawać w 2007 roku z inicjatywy Instytutu Książki w Krakowie. Pierwsze spotkanie DKK dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się 23 kwietnia 2007 roku, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wkrótce, we współpracy z nauczycielami pełniącymi rolę koordynatorów, powstał Młodzieżowy DKK dla uczniów z chojnowskich szkół. Członkowie klubów spotykają się przeważnie raz w miesiącu, aby porozmawiać o przeczytanych lekturach. Starają się poznać książki zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych, nagradzanych, ale i debiutantów oraz przypomnieć sobie lub poznać klasyków znanych i tych mniej znanych. Nie skupiają się na jednym gatunku literackim, czytają od eseju po powieść postapokaliptyczną. Klubowicze uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez bibliotekę, są także współtwórcami swoich imprez. W kalendarium MBP na stałe zagościły takie wydarzenia, jak Światowy Dzień Czytania Tolkiena czy Łgarska Noc Świętojańska. Jubileusz DKK w postanowiliśmy uczcić, jak przystało na wielbicieli literatury, spotkaniem autorskim z Romanem Husarskim

2022-05-13 12:18

Dekoracje Wielkanocne: 09.04.2022

Na zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne”, 9 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, zrobiło się bardzo kolorowo i świątecznie. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla swoich najbliższych. A potem z wielką ochotą zabrały się do dalszej pracy – różnobarwnych palm wielkanocnych. Wykonane ozdoby uczestnicy takich świątecznych zajęć chętnie zabierają do domów tworząc w nich niepowtarzalny nastrój.

2022-04-19 13:44


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki