Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Legimi - wirtualna czytelnia

 

(szerokość: 190 / wysokość: 190)
 

W 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przystąpiła do projektu „Legimi na Dolnym Śląsku", w którym uczestniczy kilkadziesiąt bibliotek publicznych z naszego województwa. Projekt polega na wspólnym zakupie licencji uprawniającej do korzystania z elektronicznych wersji publikacji udostępnionych przez Legimi sp. z o.o.
 

Czytelnicy zapisani do naszej biblioteki lub do którejkolwiek z bibliotek uczestniczących w projekcie mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać za darmo na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.
 

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie:

http://www.legimi.pl/dbpw/

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą obecnie korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów - polskich i zagranicznych. 
 

Od 1 kwietnia 2020 r. nasi czytelnicy korzystający z bezpłatnego kodu dostępu do e-booków w Legimi, mogą także słuchać audiobooków pobranych z platformy Legimi.

Dostęp do Legimi w 2023 roku
 

Kody dostępu do Legimi wydane w roku 2022 stracą ważność z dniem 1 stycznia 2023 r. Wznowienie dostępu do Legimi zaplanowane jest 3 stycznia 2023 r. Kody dostępu można otrzymać osobiście w siedzibie biblioteki lub mailowo. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. 

Obecnie została wyczerpana pula kodów dostępu do Legimi w 2023 roku.
 

Odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki