Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem: 16 listopada 2017
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ zapraszają na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem - 16 listopada 2017: dla młodzieży - godz. 13:00; dla dorosłych - godz. 17:00. Sławomir Koper, to polski pisarz, autor książek historycznych. Absolwent Wydzialu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracował z miesięcznikiem "Uważam Rze - Historia", felietonista tygodnika "Do Rzeczy", publikuje także w miesięczniku "Historia Do Rzeczy. W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w "oficjalnych" monografiach. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.
data publikacji: 2017-11-06 13:52
 
Komputerowy Świat dla Każdego: Świat według Google
Zapraszamy dorosłych na bezpłatne zajęcia „Świat według Google” w ramach cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”, które poprowadzi informatyk Arkadiusz Rybczyński – 15 listopada o godz.16.00. Na spotkaniu omówione będą następujące zagadnienia: 1. Krótka historia firmy Google; 2. Na czym polega fenomen firmy?; 3. Najważniejsze usługi Google z których korzystamy na co dzień: wyszukiwarka, poczta (gmail), mapy, Google Earth, dokumenty Google, nawigacja, przeglądarka Chrome, komunikatory, Youtube, Android (system na smartfony) i wiele innych; 4. Co wie o nas Google, a co my wiemy o Google? (Platforma adwords, adsense, analytics); 5. Jak będzie wyglądał Internet w najbliższej przyszłości?
data publikacji: 2017-11-06 11:19
 
Od bajki do bajki: "KaroLina i biały wąż", czyli finał bajkowego projektu
Na spotkaniu finałowym „Od bajki do bajki", które odbyło się 26 października w MOKSiR, podsumowaliśmy realizację naszego bajkowego programu. W pierwszej części zostało wystawione przedstawienie teatralne „KaroLina i biały wąż" - ostatnie projektowe przedsięwzięcie. Scenariusz powstał w oparciu o teksty napisane przez uczniów szkół podstawowych na warsztatach pisania bajek prowadzonych przez pisarkę Joannę M. Chmielewską. Bardzo miłym akcentem było to, że pani Joanna specjalnie przyjechała i uczestniczyła w finałowej uroczystości. Spektakl, w którym wystąpił zespół teatralny „Czwórka" z SP 4 w Chojnowie, przygotowała Barbara Słotwińska - autorka scenariusza, scenografii i reżyser widowiska. Sztuka opowiada o tym, jak Pan Ciemność odebrał dzieciom ich wolę, energię, marzenia i radość. W jaki sposób KaroLina próbowała pomóc swoim koleżankom i kolegom, i czy jej się to udało? - na te pytania mogą odpowiedzieć widzowie, którzy nagrodzili młodych aktorów i ich opiekunkę wielkimi brawami. W drugiej części spotkania zostali przedstawieni laureaci konkursu plastycznego na wykonanie ilustracji i konkursu pięknego czytania oraz uczestnicy warsztatów pisania bajek.
data publikacji: 2017-11-04 10:33
 
Miś Uszatek i przyjaciele
Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku czy z klapniętym uszkiem. Każdy ma swojego ulubionego misia, z którym bawił się w dzieciństwie.25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka – Pluszowy Miś. Na urodziny naszego ulubieńca zapraszamy do Bibliotecznej Akademii Malucha najmłodszych czytelników (w wieku do lat 4) wraz z rodzicami lub opiekunami – 22 listopada o godz.11.00. Prosimy o przyniesienie na spotkanie swojej ulubionej pluszowej zabawki.
data publikacji: 2017-11-02 15:04
 
Od bajki do bajki: Bajki pod Słoneczkiem - "Tycio i Pajda"
13 października w Żłobku Miejskim w Chojnowie odbyło się kolejne spotkanie ”Bajki pod Słoneczkiem”, ostatnie w ramach projektu „Od bajki do bajki”. Tym razem maluchy miały okazję zaprzyjaźnić się z rezolutnym chłopcem o imieniu Tycio oraz jego wiernym towarzyszem zabaw, psem Pajdą. Seria książeczek „Tycio i Pajda”, napisanych przez psychologa i logopedę dziecięcego Agatę Dębicką-Cieszyńską, a zilustrowanych przez Olę Artymowską, buduje w małych czytelnikach poczucie odpowiedzialności za innych i pewność siebie. Prace plastyczne z tych zajęć - wspaniałe serca wyklejone mniejszymi serduszkami - wyraziły uczucia, którymi dzieci obdarzyły książkowych bohaterów. Otrzymaliśmy też przepiękną laurkę z podziękowaniem za wszystkie bajkowe spotkania, które rozpoczęliśmy w maju 2017 r.
data publikacji: 2017-10-20 20:35
 
<< nowsze | 71  | 72  | 73  | 74  | 75 | 76  | 77  | 78  | 79  | 80  | 81  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki