Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w grudniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Andrzej Fedorowicz, Irena Fedorowicz - „25 polskich wynalazców i odkrywców, którzy zmienili świat”; Teresa Lipowska, Ilona Łepkowska - „Nad rodzinnym albumem”; Beata Maciejewska - „Spacerownik dolnośląski”; Emilia Padoł - „Piosenkarze”; Monika Śliwińska - „Wyspiański. Dopóki starczy życia” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Wanda Chotomska - „Wanda Chotomska dzieciom”; Liliana Fabisińska - „Reksio szczeniak”; Philippe Jalbert - „Uważaj, to niebezpieczne!”; Terri Libenson - „Niewidzialna Emmie”; Hubert Iwo Siekierka - „W krainie znikających ścieżek”; Elżbieta Zubrzycka - „Po co się złościć?” Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2017-12-11 13:16
 
Finisaż jubileuszowej wystawy Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1
Prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie nie pierwszy raz goszczą w Galerii Młodych. Od 2013 roku są eksponowane na cyklicznej wystawie „Malujemy samodzielnie i z pomocą” i dlatego to już szósty raz pokazaliśmy bardzo ciekawe i różnorodne dzieła twórców z tej placówki. 29 listopada odbył się finisaż wystawy z okazji Jubileuszu 10-lecia działalności ŚDS nr 1, na której zostało zaprezentowanych ponad 70 prac kilkunastu autorów. Większość z nich to prace indywidualne, przygotowywane na zajęciach w pracowniach. Podczas spotkania o pracowniach ŚDS-u i powstawaniu tych unikalnych dzieł opowiadała terapeutka Danuta Duda, prowadząca zajęcia ceramiczne i ogrodnicze. Jubileuszowa wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Już niedługo ponownie spotkamy się, już w szerszym gronie, na siódmej edycji wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”, która od kilku lat, corocznie, otwiera nowy sezon w Galerii Młodych.
data publikacji: 2017-12-09 12:46
 
„Dwa malutkie misie, chcą potańczyć dzisiaj…”
24 listopada w Miejskim Żłobku „Słoneczko” w Chojnowie odbyły się zajęcia z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”, z motywem przewodnim Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z wielkim zainteresowaniem grupa Tygrysków wysłuchała opowiadania o Misiu z serii „Mięciutkie książeczki” oraz dwóch opowiadań z serii „Pluszowe misie”. Krótkimi wierszykami, wyliczankami i piosenkami o misiach dzieci zostały zachęcone do wykonania pięknego portretu naszego ulubieńca - Pluszowego Misia. A na koniec nie obyło się też bez prezentów dla maluchów, przygotowanych wspólnie przez bibliotekę i żłobek.
data publikacji: 2017-12-07 21:42
 
Wernisaż wystawy „CHILE 2017”
W marcu pięcioosobowa grupa pracowników i studentów Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizowała wyprawę badawczą w Andy chilijskie śladami Ignacego Domeyki. Zespół w składzie: prof. Henryk Marszałek – kierownik wyprawy, dr Wojciech Drzewicki, mgr Krzysztof Moskwa oraz studenci ostatniego roku geologii: Dagmara Mokanek i Tomasz Mastalerz, przemierzył ponad 4 tys. km po terytorium Chile, odwiedzając i dokumentując miejsca pracy Ignacego Domeyki, zarówno w uczelniach (uniwersytety w La Serenie, Santiago), jak i w terenie. Wyprawa objęta była honorowym patronatem rektora UWr prof. Adama Jezierskiego oraz głównego geologa kraju prof. Mariusza Jędryska. Głównymi sponsorami wyprawy była Fundacja KGHM Polska Miedź oraz przedsiębiorstwo Kret i S-ka Tadeusz Kret z Chojnowa. 15 grudnia 2017 r. w bibliotece gościć będziemy uczestników wyprawy. O godzinie 18.30 odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Wojciecha Drzewickiego „CHILE 2017” oraz spotkanie, które poprowadzi prof. Henryk Marszałek, mgr Krzysztof Moskwa i nasz chojnowski niestrudzony podróżnik. Serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2017-12-07 15:37
 
Dekoracje Bożonarodzeniowe
Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne, podczas których będziemy wykonywać przepiękne świąteczne dekoracje - 16 grudnia o godzinie 11.00.
data publikacji: 2017-12-06 12:44
 
<< nowsze | 65  | 66  | 67  | 68  | 69 | 70  | 71  | 72  | 73  | 74  | 75  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki