Katalog on-line

Aktualności

To już wiosna!
21 marca, w dniu przyjścia kalendarzowej wiosny, odbyły się kolejne zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha. Wiosna, jak to wiosna, rozbrykana i radosna przyjechała na hulajnodze, aby przywitać wszystkie dzieci - kwiatki z wiosennej rabatki. Na spotkaniu pojawiło się również m.in. Słoneczko, które rozdało Wiośnie i maluchom jasnozłote promyki. A Biedronka Siedmiokropka próbowała nauczyć dzieci wyliczanki „Ene due rabe” oraz różnych zabaw: „Wiosenna burza”, „Pada, pada, deszczyk” oraz „Zajączki, zajączki”.
data publikacji: 2018-03-29 12:46
 
Wernisaż wystawy Danuty Danielewicz „Poezja i pędzel”
Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki Danuty Danielewicz „Poezja i pędzel” : 6 kwietnia o godz.18.00. Autorka wystawy w latach 1979-80 należała do Klubu Plastyków Amatorów w Legnicy. Po dłuższej przerwie powróciła do malowania w 2005 r. Uczestniczyła m.in. w plenerze w Michałowicach, warsztatach organizowanych przez Fundację „Sztuka dla Ludzi”, a także Satyrykonie. Jest słuchaczką Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie bierze udział w warsztatach malarskich, ceramicznych, a także kabaretowych. Podczas wernisażu m.in. prezentacja wydanego w 2017 r. tomiku wierszy Danuty Danielewicz „Światłocienie”, który będzie można też zakupić.
data publikacji: 2018-03-29 12:04
 
Gospoda pod Rozbrykanym Kucykiem, czyli Dzień Czytania Tolkiena w Chojnowie
The Tolkien Society w 2003 roku ogłosiło 25 marca Światowym Dniem Czytania Tolkiena, ponieważ w tym dniu w ogniu Góry Przeznaczenia został unicestwiony Jedyny Pierścień. W tym czasie na całym świecie organizowane są różne imprezy, których celem jest popularyzacja twórczości J. R. R. Tolkiena. W roku 2018 motto Dnia Tolkiena to „Dom i serce: wiele sposobów na bycie hobbitem". Chojnów, już po raz czwarty, przyłączył się do tych obchodów. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, klubowicze z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Miejska Biblioteka Publiczna. I jak w latach ubiegłych nasza biblioteka na ten jeden dzień stała się tajemniczym Lasem Toma Bombadila, w którym odważni śmiałkowie zmagali się w potyczkach o miano Drużyny Pierścienia.
data publikacji: 2018-03-29 10:59
 
Wyliczanki, rymowanki
Zajęcia czytelnicze z cyklu Bajki pod Słoneczkiem, które odbyły się 16 marca w Żłobku Miejskim „Słoneczko”, to zaprezentowanie dzieciom różnych wyliczanek i rymowanek napisanych przez polskich autorów. Wybrane utwory z książek „Wierszyki 2-latka” i „Wierszyki 3-latka” bardzo się dzieciom spodobały, bo łatwo wpadają w ucho i łatwo je zapamiętać. Stały się też pretekstem do różnych zabaw.
data publikacji: 2018-03-28 14:48
 
I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Bzik i Makówka na tropie przygód”
9 marca odbył się I etap powiatowego konkursu czytelniczego dla dzieci „Bzik i Makówka na tropie przygód”, przygotowanego na podstawie książek Rafała Witka. Konkurs został ogłoszony w ramach XVIII edycji Bliżej Książki - imprezy czytelniczej z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - organizowanej przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego. W chojnowskich eliminacjach uczestniczyli uczniowie: Tomasz Leonhardt (SP 3), Michał Piróg (SP 3) i Szymon Zarotyński (SP 4). Wszyscy zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 11 kwietnia w Legnicy, a połączony zostanie ze spotkaniem autorskim z Rafałem Witkiem. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
data publikacji: 2018-03-28 11:50
 
<< nowsze | 57  | 58  | 59  | 60  | 61 | 62  | 63  | 64  | 65  | 66  | 67  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki