Katalog on-line

Aktualności

2. nabór na stanowisko Głównego Księgowego
W związku z niewyłonieniem w pierwszym konkursie Głównego Księgowego MBP ogłaszamy 2. nabór ofert.
data publikacji: 2018-03-23 12:59
 
Warto przeczytać w marcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Łukasz Grass – „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”; Sławomir Koper – „Jagiellonowie. Schyłek średniowiecza”; Krzysztof Potaczała – „To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i Bieszczadów”; Mariusz Sepioło – „Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonują każdą górę” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Czerwińska-Rydel – „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”; Monika Drużyńska – „Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne”; Raquel Díaz Reguera – „Babcie od A do Z”; Raquel Díaz Reguera – „Dziadkowie od A do Z”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2018-03-09 09:50
 
Dekoracje Wielkanocne
Wielkanoc coraz bliżej. Już teraz można pomyśleć o dekoracji swojego domu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne zajęcia, które odbędą się 24 marca o godzinie 11.00.
data publikacji: 2018-03-09 09:45
 
Przyjście wiosny
21 marca zawita do nas Wiosna - pora bardzo radosna, która kocha kwiatki, zwierzęta, słoneczko i chmurki. Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników wraz z rodzicami na bezpłatne zajęcia do Bibliotecznej Akademii Malucha o godzinie 11.00.
data publikacji: 2018-03-09 09:33
 
Prelekcja Piotra Kucznira o Żołnierzach Wyklętych
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca zorganizowaliśmy spotkanie z Piotrem Kucznirem - regionalistą, publicystą, autorem książki „Tajny zamek Czocha”. W prelekcji „Żyli prawem wilka”, poprowadzonej w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, opowiadał o dramatycznych losach Żołnierzy Wyklętych. Po nakreśleniu sytuacji społeczno-politycznej w powojennej Polsce Piotr Kucznir przedstawił działalność organizacji niepodległościowych. Ziemie Zachodnie były także miejscem aktywności antykomunistycznego podziemia. Wśród Żołnierzy Wyklętych znaleźli się i chojnowianie – Tomasz Balbus w swojej książce „O Polskę Wolną i Niezawisłą (1945-1948)” wymienia kpt. Szynalskiego, Mariana Kopcia, Mikołaja Klecora, Stefana Mikola oraz ks. Adama Szczepana Łańcuckiego. Ważny temat spotkania i ciekawy sposób jego zaprezentowania wzbudził pytania i dyskusję uczestników. Zainteresowanym polecamy publikacje związane z prelekcją, które posiadamy w zbiorach biblioteki, m.in. : Luiza Łuniewska – Szukając Inki: życie i śmierć Danki Siedzikówny, Szymon Nowak – Dziewczyny Wyklęte, Szymon Nowak – Bitwy Wyklętych, Andrzej Pilecki – Pilecki: śladami mojego taty.
data publikacji: 2018-03-07 12:35
 
<< nowsze | 58  | 59  | 60  | 61  | 62 | 63  | 64  | 65  | 66  | 67  | 68  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki