Katalog on-line

Aktualności

Wernisaż wystawy „Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów”
Zapraszamy na otwarcie pokonkursowej wystawy „Biel i czerwień: kwiaty z polskich łąk i ogrodów” połączone z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród: 8 listopada 2018 r, godz.10.00. W konkursie - zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - uczestniczyli uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych: SP 3 i SP 4. Na konkurs należało wykonać pracę przedstawiającą kwiaty z polskich łąk i ogrodów, które występują w przyrodzie w kolorze białym, czerwonym lub biało-czerwonym. Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia 2018 r.
data publikacji: 2018-11-05 16:57
 
Motyle, ważki i pszczoły... w Galerii Młodych!
Otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Wróbla „NATURA” odbyło się 14.09.2018 r. w Galerii Młodych. Już po raz trzeci zdjęcia chojnowianina zostały zaprezentowane w naszej bibliotece. Paweł Wróbel ma wiele pasji, uwielbia podróże rowerowe, wędrówki górskie oraz wędkarstwo. O tym, że jest wyjątkowym obserwatorem otaczającego nas świata mogliśmy się przekonać przy okazji dwóch poprzednich wystaw w 2012 i 2013 roku, na których przedstawił fotografie z wypraw rowerowych i górskich. Obecna wystawa to zdjęcia przede wszystkim roślin i owadów, ukazane w niemal 150 odsłonach. Na wernisażu autor wystawy opowiadał podczas pokazu multimedialnego o swojej pasji, o pięknie przyrody, zaskakując wszystkich znajomością wielu szczegółów dotyczących życia motyli, ważek czy koników polnych. Zapraszamy do biblioteki, aby obejrzeć te niezwykle piękne zdjęcia. Wystawa potrwa jeszcze do końca października 2018 r.
data publikacji: 2018-10-22 14:34
 
Narodowe Czytanie 2018: „Przedwiośnie” i przedwojenne piosenki
Na lekturę tegorocznego Narodowego Czytania, w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zostało wybrane „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ta powieść jest pięknym świadectwem wielkiego pragnienia pisarza, aby Polska była państwem wolnym, silnym i sprawiedliwym. I akcja, i czas napisania „Przedwiośnia” wiąże się ściśle z epoką II Rzeczypospolitej. Narodowe Czytanie w Chojnowie, podobnie jak w ubiegłych latach, zorganizowali Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski, we współpracy z partnerami - lokalnymi szkołami: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespołem Szkół w Chojnowie. W ramach obchodów Narodowego Czytania 8 września przeprowadzony został happening zapraszający mieszkańców do uczestnictwa, a 12 września czytano „Przedwiośnie” najpierw w szkołach, a potem na spotkaniu Narodowe Czytanie 2018 – Stefan Żeromski „Przedwiośnie” w sali widowiskowej MOKSiR-u.
data publikacji: 2018-10-19 15:14
 
Warto przeczytać w październiku!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Krzysztof Baranowski, Beata Biały – „Spowiedź kapitana”; Maria Magdalena Komorowska – „Powrót do Żmudzi”; Elżbieta Morawiec – „Teatr Stary, jaki był 1945-2000”; Anna Piernikarczyk – „Polska rodzinna” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Charise Mericle Harper – „Jedź! Jedź! Stój!”; Mitch Johnson – „Budi piłkarz z ulicy”; Geoffroy de Pennart – „Tomek mechanik”; Minna Lacey – „Przyroda bez tajemnic: ponad 80 okienek”; Ewa Nowak – „Pajączek na rowerze”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2018-10-16 10:28
 
Mamy liście kolorowe ...
„Mamy liście kolorowe, żółte, rude i czerwone. Kogo lubię, bardzo lubię podam liście w jego stronę”. Tą znaną zabawą zapraszamy wszystkich najmłodszych uczestników Bibliotecznej Akademii Malucha wraz z opiekunami na jesienne spotkanie z „Darami Jesieni”. Spotkanie odbędzie się 24 października o godzinie 11.00 (szczegółowe informacje: Dział dla Dzieci i Młodzieży).
data publikacji: 2018-10-15 15:14
 
<< nowsze | 44  | 45  | 46  | 47  | 48 | 49  | 50  | 51  | 52  | 53  | 54  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki