Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warto przeczytać w sierpniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Jerzy Bralczyk - „500 zdań polskich” ; Ałbena Grabowska - „Stulecie Winnych” ; Sławomir Koper - „ Zachłanne na życie” ; Donna Tartt - „Szczygieł” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Clare Compton - „Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami” ; Philippe Nessmann - „Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta” ; Renata Piątkowska - „Oko w oko ze zwierzakiem” ; Maja Popielarska - „Mania mała ogrodniczka” . Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2015-08-07 15:16

Nie-Zwykły Plakat! Kultura jest Na Widoku! WSZĘDZIE! Plakat pojemny jak biblioteka!

Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć i pobrać do 11 października w ramach projektu Kultura Na Widoku. Na specjalnie przygotowanych plakatach umieszczonych w bibliotekach, szkołach, domach i centrach kultury w całej Polsce czekają propozycje z legalnych źródeł dla dzieci, młodzieży i dorosłych. MBP w Chojnowie uczestniczy w projekcie Kultura Na Widoku - z plakatów można skorzystać w czytelni Działu dla Dorosłych.

2015-07-31 14:48

Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu

Po raz kolejny, 22 lipca, odbyło się spotkanie z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Tym razem informatyk Arkadiusz Rybczyński omówił temat „Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu”. Uczestnicy zajęć m.in. zapoznali się z pojęciami IoT i IoE, serwisem przewidującym i monitorującym burze, nowym sposobem nauki języków obcych za pomocą Tandem oraz Zintegrowanym Informatorem Pacjenta (ZIP). Prowadzący wyjaśnił też na jakie niebezpieczeństwa powinni zwrócić uwagę użytkownicy Internetu: rozpowszechnianie wirusów poprzez Facebook, socjotechnikę, cryptowirusy, dziurawe technologie i zagrożenia mobilne. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu "Orange dla bibliotek".

2015-07-30 14:46

Muzykanci z Bremy

Już po raz kolejny, 22 lipca, gościliśmy aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART – Re z Krakowa. Tym razem zaprezentowali spektakl „Muzykanci z Bremy” na podstawie baśni braci Grimm. Opowiada on o przygodach czterech zwierząt - osła, psa, kota i koguta - które zostały zmuszone do opuszczenia swojego domu. Podczas wspólnej podroży do Bremy zwierzęta zaprzyjaźniają się, a dobra współpraca i pomysłowość pomagają im zdobyć nowy dom. Mimo upalnej pogody frekwencja dopisała, m.in. przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola nr 3 oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie. Najmłodsi chętnie włączali się do spektaklu, angażując się w profesjonalną grę aktorów. Nie tylko świetnie się bawiły, ale także uczyły - miłości do zwierząt, szacunku do starości. Treść baśni, gra aktorów, piękne stroje, scenografia i muzyka sprawiły, że przedstawienie z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci, jak też dorosłych widzów.

2015-07-27 13:37

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjne Kluby Książki funkcjonują w Polsce od 2007 roku. W naszym mieście, DKK dla dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, rozpoczął działalność jeszcze w tym samym roku. Do klubu w następnych latach dołączyła młodzież z chojnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obecnie Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki jest podzielony na cztery grupy: w Gimnazjum nr 1 działa jedna grupa, koordynatorem szkolnym jest Ewa Wołoszyn; w Gimnazjum nr 2 działają dwie grupy, koordynatorem szkolnym jest Małgorzata Graban; w Powiatowym Zespole Szkół działa jedna grupa, koordynatorem szkolnym jest Lucyna Olszewska. Podczas comiesięcznych spotkań Klubu dyskutujemy na temat wybranej lektury, poznajemy nowych autorów. Klubowicze uczestniczą też w nieustającym konkursie na recenzje książek, ogłoszonym przez Instytut Książki, ich recenzje są zamieszczane na stronie Dolnośląskiego DKK oraz Instytutu Książki w Krakowie. Tradycyjnie, na przedwakacyjnym, ostatnim w roku szkolnym spotkaniu, wybieramy Młodzieżowy Bestseller Roku. Tegorocznym zwycięzcą została książka Marcusa Zusaka „Złodziejka książek".

2015-07-27 11:58


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki