Katalog on-line

Aktualności

Wszystko zaczyna się od marzeń
3 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się pierwszy etap powiatowego konkursu czytelniczego „Wszystko zaczyna się od marzeń” przygotowanego na podstawie książek Marcina Pałasza, a skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z SP nr 4: pierwsze miejsce zajęła Julia Zawadzka, drugie Marta Sobiechowska, a trzecie Nikola Ginda. Będą one reprezentować Chojnów podczas finału konkursu, który – z udziałem Marcina Pałasza – odbędzie się 6 kwietnia 2011 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej. W przeddzień, 5 kwietnia o godz.10.00, miłośnicy książek pisarza będą mogli się z nim spotkać w chojnowskiej bibliotece. Bardzo dziękujemy nauczycielom bibliotekarzom: Pani Elżbiecie Rusieckiej oraz Pani Marii Lis za przygotowanie dzieci do konkursu. Konkurs ten organizowany jest w ramach XI edycji „BLIŻEJ KSIĄŻKI” - corocznej wspólnej imprezy Legnickiej Biblioteki Publicznej i bibliotek publicznych powiatu legnickiego organizowanej z okazji dni książki: Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
data publikacji: 2011-03-15 15:15
 
Śladami historii Dolnego Śląska
Wspólnie z Powiatowym Zespołem Szkół w Chojnowie zapraszamy na wystawę „Śladami historii Dolnego Śląska” – Galeria Młodych, marzec. Wystawa została przygotowana przez Koło Historyczne Liceum Ogólnokształcącego „Zmienne koleje losu Dolnego Śląska” w ramach projektu „Synergia znaczy więcej”. Projekt „Synergia znaczy więcej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
data publikacji: 2011-03-10 16:46
 
Ferie zimowe 2011
"Bajkowe podróże" - pod takim hasłem realizowaliśmy tegoroczne ferie. Rozpoczęliśmy podróżą z Krecikiem i jego przyjaciółmi przez Czechy. Dzieci uczyły się liczyć po czesku do dziesięciu, oglądały film z przygodami Krecika, na podstawie którego powstały potem kolorowe prace plastyczne. Niemcy, Wielka Brytana i Finlandia to kolejne wędrówki z Pszczółką Mają, Kubusiem Puchatkiem i Muminkami.
data publikacji: 2011-03-10 15:59
 
Wyniki konkursu na logo programu "Młodzi Tworzą Sztukę"
23 lutego 2011 r. jury konkursu na logo programu „Młodzi Tworzą Sztukę” w składzie: Jadwiga Jędrzejczyk – przewodnicząca, Magdalena Czapska, Mariusz Kowalczyk, Barbara Landzberg, Lucyna Spes i Agnieszka Tworzydło oceniło prace konkursowe i wybrało najlepszy projekt logo. W konkursie wzięło udział 38 osób, które złożyły 49 projektów. Zwycięzcą konkursu został Aleksander Mazurek z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Ponadto, jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla autorów projektów: Krystyny Czapskiej, Iwony Jurczyk, Katarzyny Karasek, Damiana Kuczyńskiego, Aleksandra Mazurka, Małgorzaty Piotrowskiej, Anety Różańskiej, Marcina Sai i Tomasza Sawickiego. Otwarcie pokonkursowej wystawy, na której zaprezentowane zostaną wszystkie prace konkursowe oraz wręczenie nagród odbędzie się 6.04.2011 r. o godz.12.00 w Galerii Młodych (Plac Zamkowy 2). Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie i zapraszamy na otwarcie pokonkursowej wystawy! Konkurs na logo został przeprowadzony w ramach projektu "MŁODZI TWORZĄ SZTUKĘ" prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowym Zespołem Szkół i Urzędem Miejskim w Chojnowie.Konkurs na logo został przeprowadzony w ramach projektu "MŁODZI TWORZĄ SZTUKĘ" prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie we współpracy z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Powiatowym Zespołem Szkół i Urzędem Miejskim w Chojnowie. Przedsięwzięcie to realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
data publikacji: 2011-03-07 16:30
 
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę: Biblioteczna Akademia Malucha
„Wszystkie wrony, gawrony, sroki, dzikie kaczki i wiele innych ptaków, to u nas goście w zimie. Przyleciały z północy, podczas gdy nasze ptaki przeniosły się na tę porę roku na południe. Na wiosnę odlecą, a do nas wrócą ptaszki, które tu się urodziły”. Tak rozpoczęliśmy lutowe zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha. Na spotkanie zleciało się bardzo dużo ptaków oraz przybyły też różne zwierzątka, w które przebrali się uczestnicy naszej akademii. Wśród gości nie zabrakło Wróbelka, Zajączka i rodziny Gajowych
data publikacji: 2011-03-07 10:48
 
<< nowsze | 207  | 208  | 209  | 210  | 211 | 212  | 213  | 214  | 215  | 216  | 217  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki