Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Bajki bez barier

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” w roku 2015 realizuje projekt pod nazwą „Bajki bez barier” - opracowanie i wydanie serii bajek dotyczących niepełnosprawności, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Konkursu XV. Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania osób z niepełnosprawnością poprzez szerzenie wiedzy na temat różnych rodzajów niepełnosprawności. Projekt obejmuje wydanie i dystrybucję serii dziesięciu książeczek skierowanych do czytelników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każda książeczka zawiera jedną bajkę psychoedukacyjną dotyczącą konkretnej niepełnosprawności, tj. : zespołu Aspergera, autyzmu, ADHD, epilepsji, zespołu Downa, niepełnosprawności ruchowej, zaburzenia mowy, niedosłuchu, choroby przewlekłej, dziecka niewidomego. Stowarzyszenie "Światełko" zwróciło się m.in. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie z prośbą o wykorzystanie bajek jako narzędzia edukacyjnego wyjaśniającego "inność" dzieci z niepełnosprawnością. Postanowiliśmy wesprzeć tę inicjatywę i zaprosiliśmy do współpracy Szkołę Podstawową nr 3 i Szkołę Podstawową nr 4 w Chojnowie.

2015-10-06 13:04

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka

W całej Polsce 8 października o godz. 17.00 pięćdziesiąt wybranych Dyskusyjnych Klubów Książki spotka się na IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej, a po raz pierwszy będą to młodzieżowe kluby. Wśród zakwalifikowanych klubów znalazł się i chojnowski Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki, do którego należą uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół. Lektura, o której będziemy rozmawiać, to powieść Eve Ainsworth „7 dni”. Zapraszamy miłośników literatury, nie tylko członków DKK, a zwłaszcza młodzież, na IV Ogólnopolską Dyskusję Literacką.

2015-09-29 14:20

Bum cyk cyk i rata rata, nie ma to jak los pirata

Ahoj , szczury lądowe! Witajcie na naszym wspaniałym okręcie pirackim! - tak 23 września powitaliśmy, po przerwie wakacyjnej, naszych najmłodszych piratów w Bibliotecznej Akademii Malucha. Każdy szanujący się pirat musi mieć specjalny, piracki strój oraz umieć śpiewać piosenki pirackie. Z tym zadaniem nasi milusińscy poradzili sobie znakomicie, oczywiście przy pomocy swoich opiekunów. Wspólny okrzyk „Piratem być to fajna sprawa. Pirat to najlepsza zabawa!” zachęcił dzieci do wypłynięcia na bezkresne wody, aby odnaleźć tajemniczy list w butelce. Po przeżyciu niebezpiecznych morskich przygód, czekał na nie wspaniały skarb piracki, wypatrzony przez własnoręcznie wykonane lunety. Zabawę zakończyliśmy bitwą morską na kule armatnie.

2015-09-25 17:14

Dotacja w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do biblotek"

W ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała w 2015 roku dofinansowanie w kwocie 9 600 zł. Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.

2015-09-24 10:17

Warto przeczytać we wrześniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Bożena Aksamit - „Batory – gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku”; Jean Des Cars - „Kobiety, które zawładnęły Europą : najpotężniejsze królowe”; Mariusz Urbanek - „Genialni : lwowska szkoła matematyczna”; Katarzyna Bonda - „Pochłaniacz” czyta Agata Kulesza; Stephen King - „Znalezione nie kradzione” czyta Jan Peszek; Stefan Wiechecki „Wiech” - „Cafe Pod Minogą” czyta Zbigniew Buczkowski oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Marta Fox - „Zakochaj się mamo”; Dagmara Kiraga, Zasław Adamaszek - „ Modelarstwo i robotyka” (z cylku „Laboratorium w szufladzie”); Philippe Nessmann - „Dźwięk, światło, elektryczność, magnes” (seria „Co to jest? sprawdź czy wiesz”); Joe Alex - „Czarne Okręty” czyta Jacek Kiss; „Śpiewająca lipka : bajki Słowian Zachodnich” czyta Jerzy Sthur; Wojciech Witkowski - „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” i „Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara” czyta Modest Ruciński. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2015-09-24 10:15


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki