6 czerwca 2007 r. odbył się pierwszy wernisaż w Galerii Młodych - pierwsza wystawa prac plastycznych uczniów chojnowskich szkół podstawowych i ogłoszenie wyników I edycji konkursu „Kształty i barwy mojego świata”. W ciągu dziesięciu lat w Galerii zorganizowano 90 różnorodnych wystaw, w tym 30 autorskich. Nie tylko prezentowano prace dzieci i młodzieży, ale wszystkich młodych duchem. Przeprowadzano także konkursy plastyczne, warsztaty, m.in. 5 edycji konkursu „Kształty i barwy mojego świata” i 2 edycje projektu edukacyjno-kulturalnego „Młodzi Tworzą Sztukę”. Wernisaż jubileuszowej wystawy „10 lat Galerii Młodych”, na której przedstawiono dotychczasowy dorobek działalności Galerii, odbył się 9 czerwca. Oprócz ekspozycji, w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Agnieszkę Tworzydło, koordynatora GM, zostały pokazane zdjęcia z wszystkich wystaw i działań. Miłym akcentem spotkania były m.in. podziękowania władz miasta oraz niespodzianka legnickiej artystki Danuty Danielewicz – jej wiersz w interpretacji Doroty Chopkowicz. Uczestniczący goście mogli też wysłuchać koncertu w wykonaniu wokalistki jazzowej Mai Kolanoś i pianisty Damiana Zybera. Ich występ „Muzyczne impresje” uświetnił święto Galerii Młodych.
2017-07-06 10:32
Zapraszamy na wystawę chojnowskiego artysty Juliana Pamuły „Malarstwo”. Na wystawie znalazły się obrazy namalowane w latach 2016-2017 – są po raz pierwszy prezentowane i niemal wszystkie to pejzaże Chojnowa i okolic. Wernisaż odbędzie się 28 lipca o godz. 18.00. Wystawę można oglądać do końca sierpnia, serdecznie zapraszamy!
2017-07-04 11:46
Zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat na spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską – 11 lipca, godz.10.00. Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych, utalentowanych poetów KLAN. Aktywnie współpracuje z czasopismami dla dzieci „Miś” i „Świerszczyk” oraz pismem „Ryms”. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych, m.in.: 2002 r. – konkurs Ministerstwa Sztuki (Sybilla) na muzealne wydarzenie edukacyjne roku (wyróżnienie za Muzealną Akademię Dziecięcą), konkurs Najpiękniejsze Książki Roku (2006 r. – nominacja „Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach", 2007 r. – nominacja „Ortografia, czyli heca, którą wszystkim się zaleca!”, 2011 r. – wyróżnienie „Paproch”), 2009 r. – konkurs na Dziecięcy Bestseller Roku 2008 (nominacja „Franek, Hela, Bobas i koń trojański”), 2010 r. – Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (nominacja „Ciocia Jadzia”), 2012 r. – konkurs „Nagroda DONGA” organizowany przez IBBY (wyróżnienie „Żółte kółka. Mam na imię Inna”).
2017-07-03 16:25
W ramach XIV edycji projektu „Z książką na walizkach” 9 czerwca odbyło się spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat. Po zaśpiewaniu znanej „Walizkowej piosenki”, J. Zagner-Kołat opowiadała, w jaki sposób tworzy ilustracje do książek. Podkreśliła, jak ważna jest współpraca z pisarzem, bo są współtwórcami utworu. Dzieci mogły skorzystać z jej wskazówek i pokazać swoje umiejętności plastyczne, a także pomysłowość podczas wspólnego rysowania potworka oraz tworząc własne prace do odczytanego fragmentu z cyklu o Filipku - napisanego przez Małgorzatę Strękowską-Zarembę, zilustrowanego przez Joannę Zagner-Kołat. Na spotkaniu można było też zakupić książki z ilustracjami naszego gościa oraz otrzymać autograf. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac zgłoszonych do konkursu plastyczno-literackiego „A to historia!”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.
2017-06-30 16:20
„Nie za górą, nie za lasem Płynie sobie mądra rzeka Czemu rzeka, taka mądra Obok stoi Biblioteka.” 7 czerwca odbyła się 23. edycja Pasowania na Czytelnika chojnowskich przedszkolaków. Inscenizacją „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki” wyruszyliśmy razem z dziećmi ze świetlicy SP 4 do magicznej krainy bajek i bajeczek. Przedstawienie przygotowały nauczycielki Bożena Szarek i Natalia Halikowska. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli również z biblioteki Kopciuszek wraz ze swoimi siostrami. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Mądra rzeka” przedszkolaki ochoczo występowały na scenie - śpiewając i tańcząc - oraz odpowiadały na trudne pytania dotyczące biblioteki i książek. Po zdanym egzaminie pojawiła się Dobra Wróżka, która magicznym zaklęciem sprawiła, że dzieci mogły wziąć udział w przyrzeczeniu i pasowaniu na czytelnika. Każde dziecko otrzymało też pamiątkowy dyplom i książeczkę. Za rok znów się spotkamy, ale to już będzie zupełnie inna bajka.
2017-06-29 14:09