Katalog on-line

Aktualności

Haruki Murakami i 850 chojnowskich żurawi
W całej Polsce 28 listopada o godz. 18.00 rozpoczęła się II Ogólnopolska Dyskusja Literacka, zorganizowana przez Instytut Książki w Krakowie i Wydawnictwo MUZA. Do Dyskusji zakwalifikowało się tylko 50 Dyskusyjnych Klubów Książki, wśród nich znalazł się i chojnowski DKK ŁGARZ. Tegoroczną lekturą, nad którą debatowaliśmy, była powieść japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”.
data publikacji: 2013-12-09 13:07
 
Wesołe urodziny Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy uroczyście również w naszej Bibliotecznej Akademii Malucha. A było to tak: Kogucik i Kruczek, przyjaciele Pluszowego Misia, zaprosili Różowego Ryjka oraz wszystkie dzieci, które 27 listopada przyszły do biblioteki, na wesołe urodziny jubilata. Najpierw dzieci z radością przywitały swoje ulubione pluszaki na chuście animacyjnej i z ciekawością obejrzały przedstawienie mówiące o tym, „Że każdy je to, co lubi”. Po inscenizacji same chętnie opowiadały, dlaczego kochają swoje misie. A potem odbyło się m. in. wiele znanych zabaw tanecznych z misiami, w których uczestniczyli również dorośli. Na zakończenie naszej uroczystości tradycyjnie odśpiewaliśmy Misiowi „100 lat” i zjedliśmy przepyszny tort!
data publikacji: 2013-12-08 20:08
 
"Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej" - promocja książki
W zabytkowym Domu Schrama, z udziałem licznie przybyłych gości, 26 listopada odbyła się promocja nowej książki Stanisława Horodeckiego „Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej”. Publikacja zawiera zarówno wszystkie wcześniejsze, wydane w 2003 r. - czasem nieco zmodyfikowane – opowieści, jak też nowe, nigdzie dotąd nie publikowane. Ilustracje zamieszczone w tym wydawnictwie to efekt współpracy autora z chojnowianami: Andrzejem Bobikiem, Edmundem Chamerą, Zbigniewem Halikowskim, Moniką Krzywdą, Andrzejem Sobczakiem, Anną Tarkowską i Mirosławem Zatorskim. Podczas spotkania nasz pisarz opowiedział, jak powstała jego książka. Mogliśmy też obejrzeć inscenizację opracowaną na podstawie jednej z gawęd ”Belladonna”. Wystąpiła w niej grupa teatralna przygotowana przez Elwirę Kądziołkę, instruktora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Fragment innej opowieści, "Śladami Amora", zaprezentował nam także Andrzej Sobczak, który ją w książce zilustrował. Były też podziękowania i gratulacje - specjalne dla Stanisława Horodeckiego za twórcze popularyzowanie dziejów naszego miasta i regionu oraz dla wydawcy gawęd i lokalnego animatora kultury Andrzeja Bobika, właściciela Wydawnictwa i Drukarni UNIFOT. Ponadto docenione zostały inne osoby zaangażowane w to bardzo ważne chojnowskie wydarzenie: ilustratorzy (większość z nich działa w Gildii Artystów Chojnowa), sponsorzy oraz członkowie grupy teatralnej z MOKSiR-u. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że "Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej" można już nabyć, m.in. w Wydawnictwie i Drukarni UNIFOT, Księgarni "Alfa" oraz kioskach w Rynku i na ul. Kolejowej.
data publikacji: 2013-12-01 22:11
 
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki w Chojnowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zapraszają na spotkanie z Agnieszką Tyszką, autorką książek dla dzieci i młodzieży - choć i dorośli świetnie się przy nich bawią – które odbędzie się 6 grudnia o godz. 10.00. Agnieszka Tyszka pisze powieści, bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe i scenariusze teatralne. W 2005 roku otrzymała prestiżową Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za "Róże w garażu". W naszej bibliotece posiadamy książki pisarki i można zapoznać się z jej twórczością. Młodszym czytelnikom proponujemy:"Róże w garażu”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”, „Zosia z ulicy Kociej na tropie”, „Żyrafa Tunia i przyjaciele”. Natomiast młodzieży polecamy "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Czego uszy nie widzą”, "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies". Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek autorki.
data publikacji: 2013-11-29 12:38
 
II Ogólnopolska Dyskusja Literacka - konkurs!
Jak już informowaliśmy, II Ogólnopolska Dyskusja Literacka, której tematem jest najnowsza powieść japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”, odbędzie się również w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie - 28 listopada o godz. 18.00 . W ramach tego spotkania, dla osób dorosłych, przygotowaliśmy specjalny konkurs. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy dostarczyć do 27 listopada do godz. 16.00 do Działu dla Dorosłych lub na adres mailowy: mbp-d.chojnow@wp.pl. Spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytania, wylosujemy zwycięzcę - otrzyma on nagrodę niespodziankę, związaną z Japonią. Wręczenie nagrody nastąpi 28 listopada, podczas II Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej. A oto pytania konkursowe: 1.Jaki jest tytuł pierwszej powieści Harukiego Murakamiego? 2.Jak się nazywa wydawnictwo, które wydało najnowszą powieść autora „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”. 3.Ile papierowych żurawi – origami, według japońskiej legendy, musi złożyć jedna osoba, aby spełniło się jej jedno życzenie?
data publikacji: 2013-11-21 21:10
 
<< nowsze | 159  | 160  | 161  | 162  | 163 | 164  | 165  | 166  | 167  | 168  | 169  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki