Katalog on-line

Aktualności

E-bookowe spotkanie DKK ŁGARZ
Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ, które odbyło się 26 września, sporo czasu poświęciliśmy e-bookom, czyli książkom elektronicznym. Rozpoczęliśmy od wrześniowej lektury „Eugenii Grandet” H. Balzaca i rozmowie o sytuacji kobiet w wieku XIX. A po dyskusji i zaprezentowaniu tej powieści w formie e-booka, rozważaliśmy zalety i wady książki drukowanej oraz elektronicznej. Najpierw jeden z klubowiczów przedstawił swój czytnik, z którego korzysta od ponad dwóch lat. Potem na stanowiskach internetowych zostały zaprezentowane portale, na których można przeczytać książki elektroniczne lub pobrać je w formie pliku na komputer czy inne urządzenie do odtwarzania e-booków. Omawialiśmy m.in takie portale jak: „Cyfrową Bibliotekę Narodową Polona”, „Wolne Lektury”, „Europeanę”. Ponadto, szczegółowo została przedstawiona platforma libra.ibuk.pl., na której czytelnicy naszej biblioteki mogą bezpłatnie korzystać z ponad 2500 e-booków – wystarczy tylko zgłosić się do nas po PIN. Zapraszamy!
data publikacji: 2014-10-06 12:25
 
Dotacja na zakup nowości wydawniczych
Informujemy, że w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” - Priorytet 1, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała dofinansowanie w 2014 roku w kwocie 8100 zł. Zadaniem Programu jest wzmocnienie bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizowania zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek. Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.
data publikacji: 2014-09-22 14:39
 
Książka drukowana czy elektroniczna?
26 września, po wakacyjnej przerwie, wznowi działalność Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ. Tradycyjnie, we wrześniu, omawiamy wybrane dzieło klasyka literatury. Tym razem, będziemy nie tylko rozmawiać o „Eugenii Grandet” H. Balzaca, ale zastanowimy się co jest lepsze - książka drukowana czy książka elektroniczna? Aby porównać ich wady i zalety skorzystamy m.in. z platformy libra.ibuk.pl. Nadmieniamy, że czytelnicy naszej biblioteki mogą obecnie bezpłatnie, na tej platformie, korzystać z 2500 e-booków. Wszystkich zainteresowanych - zarówno spotkaniem DKK, jak też korzystaniem z libra.ibuk.pl - serdecznie zapraszamy 26 września o godz.16.00!
data publikacji: 2014-09-22 13:16
 
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Zenobią Adamczyk
Październik od wielu lat uznawany jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie media i różnego rodzaju instytucje szczególnie włączają się w propagowanie działań z zakresu profilaktyki nowotworowej. W ramach tych inicjatyw zapraszamy na spotkanie autorskie z Zenobią Adamczyk -1 października, godz.17.00. W swojej książce „Mieć biust jak C.C.” opisuje własne zmagania z chorobą nowotworową, czyli jak pokonała raka. W spotkaniu uczestniczyć będą członkinie Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi – EUROPA DONNA Legnica.
data publikacji: 2014-09-22 12:10
 
Narodowe Czytanie "Trylogii" w Chojnowie
Chojnów już po raz drugi wziął udział w Narodowym Czytaniu - akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.Tematem tegorocznej edycji Narodowego Czytania była „Trylogia" Henryka Sienkiewicza, pierwszego polskiego noblisty. W ramach tej akcji Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowała dwa przedsięwzięcia. Pod hasłem "Młodzi razem z Kmicicem", 5 września uczniowie w Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowym Zespole Szkół czytali wybrane fragmenty „Potopu". A 15 września w zabytkowym Domu Schrama odbyła się uroczystość „TRYLOGIA Henryka Sienkiewicza".
data publikacji: 2014-09-19 11:15
 
<< nowsze | 145  | 146  | 147  | 148  | 149 | 150  | 151  | 152  | 153  | 154  | 155  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki