Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać we wrześniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży, m.in. kilka tytułów nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE 2014: Brygida Helbig "Niebko", Jerzy Pilch "Drugi dziennik", Jerzy Pilch "Wiele demonów", Wacław Radziwinowicz "Gogol w czasach Googl'a", Ziemowit Szczerek "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian".
data publikacji: 2014-09-04 10:19
 
Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2014
W 2012 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zainicjował Narodowe Czytanie - akcję publicznego czytania największych dzieł polskiej literatury. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tematem tegorocznej edycji Narodowego Czytania jest „Trylogia” Henryka Sienkiewicza. Podobnie, jak w roku ubiegłym, Chojnów bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji.
data publikacji: 2014-09-03 14:22
 
Wernisaż wystawy Juliana Pamuły
22 sierpnia w Galerii Młodych odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Juliana Pamuły, twórcy działającego w Gildii Artystów Chojnowa. Na wystawie zaprezentował około 40 obrazów, których tematem jest głównie pejzaż i martwa natura. Podczas wernisażu opowiedział o początkach swojej malarskiej pasji i potrzebie tworzenia. Podkreślił, że miejsce, w którym mógł pokazać teraz swoje prace ma dla niego wyjątkowe znaczenie. Bo tutaj, w dawnej Szkole Podstawowej nr 2, pani Kazimiera Dul, nauczycielka plastyki, dawała mu pierwsze lekcje malowania. I od tego się zaczęło... Artysta brał udział w kilku plenerach i wystawach, ostatnio - w IX Przeglądzie Chojnowskiej Plastyki w 2013 r. Wystawę „Malarstwo Juliana Pamuły” można obejrzeć w naszej galerii do końca września – zapraszamy!
data publikacji: 2014-09-02 16:15
 
"Malarstwo Juliana Pamuły"
W piątek 22 sierpnia 2014 r. w Galerii Młodych odbędzie się otwarcie wystawy pt. "Malarstwo Juliana Pamuły". Wszystkich zainteresowanych pracami malarskimi chojnowskiego artysty serdecznie zapraszamy na godzinę 18.00.
data publikacji: 2014-08-18 12:46
 
„Dlaczego Grecy budowali świątynie, a Rzymianie nosili togi?”
Już za nami drugi tydzień wakacyjnych przygód w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na tych kilka dni - od czwartego do siódmego sierpnia - przenieśliśmy się do starożytnej Grecji i Rzymu. W poniedziałek zapoznaliśmy się z krótką historią i zwyczajami panującymi w Grecji. Tego dnia na zajęciach zadaniem plastycznym było wykonanie starożytnej amfory. Dzieci tworzyły z plastikowych butelek, papieru i kleju z mąki dzieła godne starożytnych twórców. W dniu następnym, po przeczytaniu mitu Grzegorza Kasdepke „Po nitce do… wyjścia”, niczym Tezeusz rozplątywaliśmy nić Ariadny bawiąc się w „Pajęczą sieć”. Po zabawie dzieci ochoczo zabrały się do malowania swoich wyschniętych już amfor.
data publikacji: 2014-08-18 12:35
 
<< nowsze | 147  | 148  | 149  | 150  | 151 | 152  | 153  | 154  | 155  | 156  | 157  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki