Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie z Janem Nowickim: 29 października, godz.17.00
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Janem Nowickim - wybitnym aktorem teatralnym i filmowym. Wystąpił w ponad 240 filmach, takich jak: "Magnat", "Pan Wołodyjowski", "Popioły", "Sanatorium pod Klepsydrą", "Spirala" i innych. Jednak największą popularność zyskał rolą w filmie "Wielki Szu". Wykładowca PWST w Krakowie, w latach 1973-74 prodziekan Wydziału Aktorskiego tej uczelni. Od 2006 członek Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Związany z kręgiem twórców kabaretu Piwnica pod Baranami. Laureat licznych nagród i odznaczeń. Autor kilku książek - do naszego miasta przyjedzie ze swoją najnowszą „Białe Walce”. Spotkanie jest zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa „Tu Czytamy”, w którym uczestniczy również Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.
data publikacji: 2014-10-21 14:58
 
„ Ignacy Domeyko – wybitny badacz na obczyźnie”
W najbliższy piątek,17 października o godzinie 18.00, ponownie spotkamy się z naszym chojnowskim podróżnikiem Wojciechem Drzewickim. Tym razem wystąpi on w nieznanej nam jeszcze roli – wykładowcy. Na spotkaniu dr Wojciech Drzewicki przedstawi sylwetkę geologa, mineraloga, inżyniera górnictwa Ignacego Domeyki. Ten mało znany w Polsce badacz, pozostawił po sobie bogaty dorobek naukowy w wielu dziedzinach. A dlaczego tematem spotkania jest Ignacy Domeyko – dowiemy się z prelekcji, na którą serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2014-10-15 09:39
 
Zapraszamy na wernisaż wystawy Dariusza Matysa
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej chojnowianina Dariusza Matysa „Moje miejsce na Ziemi”, który odbędzie się 10 października o godz.18.00. W Galerii Młodych prezentował on już swoje prace w 2011 r. na wystawie „W objęciach obiektywu”.
data publikacji: 2014-10-07 12:10
 
"Mieć biust jak C.C." - spotkanie autorskie z Zenobią Adamczyk
W ramach kampanii „Październik miesiącem walki z rakiem piersi” 1 października gościliśmy Zenobię Adamczyk, autorkę książki „Mieć biust jak C.C.”. Na spotkaniu opowiedziała nam o tym, jak zmierzyła się z bardzo trudnym doświadczeniem życiowym – chorobą nowotworową. Podkreśliła, jak ważne w tej walce, którą opisała w swojej książce, było wsparcie bliskich i pogoda ducha. M.in. mówiła też o tym, w jaki sposób można zmniejszyć ryzyko zachorowania, że nie można bać się badań profilaktycznych. Wiedzą oraz własnymi przeżyciami związanymi z chorobą nowotworową podzieliły się również uczestniczące w spotkaniu członkinie legnickiej sekcji Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi – EUROPA DONNA. Wszystkim zainteresowanym tym tematem polecamy książkę „Mieć biust jak C.C.” oraz materiały informacyjne stowarzyszenia EUROPA DONNA – są w naszej bibliotece.
data publikacji: 2014-10-07 11:32
 
Warto przeczytać w październiku!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży, m.in. Gordon Corerra „MI6: tajna historia wywiadu Jej Królewskiej Mości”, Barbara Kosmowska „Samotni.pl”, Piotr Pogorzelski „Barszcz ukraiński”, Maria Wiernikowska „Widziałam”, Wanda Chotomska „Miotła i ptak”, Agnieszka Frączak "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.
data publikacji: 2014-10-06 14:53
 
<< nowsze | 144  | 145  | 146  | 147  | 148 | 149  | 150  | 151  | 152  | 153  | 154  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki