Katalog on-line

Aktualności

Zmiana godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacji
Zmiana godzin otwarcia biblioteki od 27 czerwca do 31 sierpnia 2015 r.
data publikacji: 2015-06-25 10:44
 
Warto przeczytać w czerwcu!
Polecane nowości - książki - z Działu dla Dorosłych: Anna Maria Anders - „Córka generała i piosenkarki”; Krystyna Mirek - „Podarunek”; Marek Sikorski - „Smoki i smokobójstwo”; Magdalena Tulli - „Szum” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska - „Moje prawa ważna sprawa!”; Lara Fox ; Hilary Frankel - „Nastolatki - kod dostępu : poradnik dla rodziców napisany przez dwie nastolatki”; Nela mała reporterka - „ Nela i tajemnice świata”; „Opowiadania z uśmiechem” (Polscy Pisarze Dzieciom); Valérie Latour-Burney ; Emmanuelle Lepetit - „Rodzinne przygody Mikołajka”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2015-06-22 09:57
 
Stachuriada 2015
W imieniu organizatorów: Gminy Kotla oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli zapraszamy na Stachuriadę 2015.
data publikacji: 2015-06-19 13:55
 
Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku: zakończenie projektu
Podsumowanie chojnowskiej realizacji projektu „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku” odbyło się na spotkaniu w dniu 12 czerwca. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich instytucji, które wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną wykonywały projektowe działania: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją „Świat bajek” wykonaną przez dzieci z SP nr 4, a przygotowaną pod kierunkiem nauczycielki Pani Bożeny Szarek. Potem przedstawiona została informacja o projekcie i chojnowskich przedsięwzięciach: uczestnictwie w IX Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów „Przygoda, tajemnica, sensacja w książce” i konkursie plastyczno-literackim „A to historia!” oraz spotkaniu autorskim z Marcinem Pałaszem. Projekt „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Polkowice.
data publikacji: 2015-06-15 23:41
 
Z zawodu pisarz i optymista: spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem
W ramach projektu „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”, 11 czerwca gościliśmy Marcina Pałasza, znanego autora książek dla dzieci i młodzieży. Przed spotkaniem z czytelnikami pisarz wybrał jedną z prac zgłoszonych przez chojnowian do konkursu „A to historia!” – tę nominację do nagrody głównej otrzymała Natalia Moskwa z SP nr 3. Spotkanie rozpoczął hymn projektu „Z książką na walizkach” autorstwa Wandy Chotomskiej, Jerzego Kumiegi i Iwony Podlasińskiej. Piosenkę zaśpiewały dzieci z SP nr 4, do występu przygotowane przez nauczyciela Zenona Chmielewskiego. Marcin Pałasz - z zawodu pisarz i optymista, jak sam o sobie mówi - wykazał się dużym poczuciem humoru i książkową nagrodą zachęcił dzieci do wyjątkowej aktywności. Autor wyczerpująco odpowiadał na pytania, ciekawie opowiadał o swojej pracy i książkach. Na zakończenie spotkania wręczył obiecaną nagrodę najaktywniejszemu uczniowi i podpisywał książki. A towarzyszący pisarzowi Jerzy Kumiega, koordynator projektu „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”, rozdał dzieciom „WALIZKĘ” - Gazetę XII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. Projekt „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Polkowice.
data publikacji: 2015-06-14 16:54
 
<< nowsze | 127  | 128  | 129  | 130  | 131 | 132  | 133  | 134  | 135  | 136  | 137  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki