Katalog on-line

Aktualności

Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu
Zapraszamy osoby dorosłe na bezpłatne zajęcia z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”, które odbędą się 22 lipca o godz.16.00. Spotkanie na temat „Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu” prowadzić będzie informatyk Arkadiusz Rybczyński. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Działu dla Dorosłych (tel. 76 818 83 46), ilość miejsc ograniczona. Zajęcia realizowane są w ramach programu „Orange dla bibliotek”.
data publikacji: 2015-07-06 10:57
 
Muzykanci z Bremy
Zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne „Muzykanci z Bremy” w wykonaniu aktorów ze Studia „ART-RE” z Krakowa – 22 lipca, godz.10.00. Wstęp wolny.
data publikacji: 2015-07-03 14:28
 
Dotacja w programie "Orange dla bibliotek"
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała dotację w programie „Orange dla bibliotek”. Celem programu „Orange dla bibliotek” jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. MBP w Chojnowie bierze udział w programie „Orange dla bibliotek” od 2010 r. Pozyskana dotacja przeznaczona zostanie głównie na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w okresie od 1 stycznia do 31 lipca 2015 r.
data publikacji: 2015-07-02 12:58
 
Wynalazek na szóstkę z plusem
„Powiedział mi kiedyś mój tata i miał, jak się zdaje, rację, że największym wynalazcą wszechświata, był ten, co wynalazł Wakacje” (Ludwik Jerzy Kern). Już za kilka dni zaczynają się wakacje. Wyczekiwany okres roku, uwielbiany przez wszystkich. I dlatego 24 czerwca wyruszyliśmy razem z najmłodszymi dziećmi z Bibliotecznej Akademii Malucha na poszukiwanie wakacji i lata. I choć za oknem padał deszcz i było chłodno, to nam było gorąco, bo piekliśmy babki z ciasta, ugniataliśmy chlebek oraz zrywaliśmy czereśnie. Wesołym autobusem dojechaliśmy na wieś, gdzie poznaliśmy różne zboża i zobaczyliśmy co z nich powstaje. Potem dzieci z radością malowały rączkami kolorową łąkę, motylki i słoneczko. Na zakończenie roku akademickiego w BAM każde dziecko otrzymało na pamiątkę książeczkę z dyplomem. A od września zapraszamy dzieci i ich rodziców na kolejny rok akademicki.
data publikacji: 2015-07-01 11:29
 
Wernisaż wystawy X-lecia Partnerstwa Miast
W ramach obchodów X-lecia Partnerstwa Miast 19 czerwca w Galerii Młodych odbył się wernisaż wystawy „10 lat partnerstwa: Chojnów - Commentry, Chojnów - Egelsbach. 10 lat Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich”. Uczestniczyli w nim m.in. członkowie delegacji z miast partnerskich - którym przewodniczyli burmistrzowie podpisujący traktaty o partnerstwie: Jean Louis Gaby z francuskiego Commentry i Rudi Moritz z niemieckiego Egelsbach - oraz przedstawicielki organizacji „Frauen auf dem Weg nach Europa” z Gӧrlitz i członkowie ChSPMP. Na wystawie zaprezentowane zostały fotografie, artykuły prasowe oraz inne materiały dokumentujące najważniejsze wydarzenia międzynarodowej współpracy. Podczas wernisażu z okolicznościowym przemówieniem wystąpili: burmistrz Chojnowa – Jan Serkies oraz przewodnicząca ChSPMP – Elżbieta Kłapcińska. Na zakończenie tego uroczystego spotkania zaprezentowany został film relacjonujący kilka wizyt partnerskich, przygotowany przez Andrzeja Urbana, dyrektora Gimnazjum nr 2. Wystawę X-lecia Partnerstwa Miast można obejrzeć do końca lipca.
data publikacji: 2015-06-30 15:15
 
<< nowsze | 126  | 127  | 128  | 129  | 130 | 131  | 132  | 133  | 134  | 135  | 136  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki