Katalog on-line

Aktualności

Idzie lasem Pani Jesień i maluje liście w lesie...
"Idzie lasem Pani Jesień i maluje liście w lesie. Te są żółte, te czerwone, a te jeszcze są zielone. Liście piękne, kolorowe. Lecą dzieciom wprost na głowę”. Po tych słowach wiersza 26 października w Bibliotecznej Akademii Malucha zawitała Pani Jesień. Szelestem liści powitała wszystkich gości i z wielką radością zaprosiła do jesiennego kosza z darami. Dzieci szybko i poprawnie umiały nazwać owoce i warzywa znajdujące się w koszu oraz z wielkim zapałem odpowiadały na zagadki dotyczące jesieni. Przy wesołej muzyce bawiliśmy się w pokazywanie gestami i ruchem treści piosenek: „Błyskawica, grzmot” oraz „Hej, pada, pada deszczyk…”A po wysłuchaniu opowiadania o jesieni dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do wykonania prac plastycznych. Na zakończenie zajęć wspólnie ułożyliśmy długiego węża z jesiennych darów oraz pożegnaliśmy nasze kolorowe liście na chuście animacyjnej.
data publikacji: 2016-11-04 15:44
 
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie prezentują: WYWALCZONA NIEPODLEGŁOŚĆ
Zapraszamy na wystawę prac plastycznych uczniów PZS zorganizowaną pod kierunkiem nauczyciela p. Agnieszki Rybczyńskiej. Wystawa została przygotowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a zaprezentowana jest w ramach Tygodnia Patriotyzmu PZS. Otwarcie wystawy odbędzie się 7 listopada 2016 r. o godzinie 13:45. Prace można oglądać od 2 do 23 listopada w Galerii Młodych.
data publikacji: 2016-11-03 14:14
 
Jak zabezpieczyć swoje dane w komputerze?
Kolejny raz dorośli spotkali się w bibliotece na zajęciach z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Informatyk Arkadiusz Rybczyński poprowadził 5 października spotkanie pt. „Bezpieczeństwo danych i ich ochrona przed współczesnymi zagrożeniami”. Uczestnicy zajęć poznali zagadnienia dotyczące rodzajów danych i zalecenia odnośnie ich bezpiecznego przechowywania. Prowadzący zwrócił szczególną uwagę na powody utraty danych (m.in. awaria sprzetu, przypadkowe usunięcie, kradzież danych) oraz potrzebę wykonywania kopii zapasowych.
data publikacji: 2016-11-03 10:28
 
IV Chojnowski Konkurs Poetycki
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zapraszają do uczestnictwa w IV Chojnowskim Konkursie Poetyckim. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy miasta i gminy Chojnów w wieku od 15 lat. Regulamin konkursu:
data publikacji: 2016-10-26 16:06
 
Warto przeczytać w październiku!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Marcia DeSantctis - „100 miejsc we Francji, które każda kobieta powinna odwiedzić”; Szymon Nowak - „Bitwy wyklętych”; Marcin Kydryński - „Biel. Notatki a Afryki”; Lidia Sadkowska-Mokkas - „Warszawa Skamandrytów”; Randy Singer - „Adwokat”; Jerzy Strzelczyk - „Mieszko Pierwszy. Chrzest i początki Polski” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Elena Kedros - „Legenda Robinii; Miranda Kenneally - „Dziewczyna z drużyny”; Rose Lagercrantz, Eva Eriksson - „Do zobaczenia następnym razem”; Agata Loth-Ignaciak, Bartek Ignaciak - „Draka w muzeum” ; Antoni Ferdynand Ossendowski - „Czao-Ra. Opowieść północna”; Anna Stryjewska - „Głowa do góry, Matyldo!” i audiobooki: Wanda Markowska - „Mity greckie” (czyta Roch Siemianowski); Petra Maria Schmitt, Christian Dreller - „Skąd się biorą dziury w serze?” (czyta Anna Rusiecka). Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2016-10-24 09:21
 
<< nowsze | 98  | 99  | 100  | 101  | 102 | 103  | 104  | 105  | 106  | 107  | 108  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki