Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: "Choinka. Jestem jaka jestem": 18.12.2023

18 grudnia br. odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie. Na tych zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” dzieci wysłuchały lirycznej, ciepłej i pełnej nadziei opowieści „Choinka. Jestem jaka jestem” autorstwa Yuval Zommer. Ubieraliśmy także choinkę w bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Pomogła nam w tym zabawa ruchowa „Choineczkę ubieramy”. A potem dzieci wyklejały piękne świąteczne obrazki.

2023-12-23 11:57

Projekt „Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu”

Wiosną Miejska Biblioteka Publiczna z Chojnowską Inicjatywą Młodzieżową „Eko- Radą” skupiającą osoby z Młodzieżowej Rady Miasta Chojnowa oraz z wybranymi uczniami chojnowskich szkól podstawowych przystąpiła do projektu „Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Koordynatorem projektu była Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” z Legnicy. W projekcie zaplanowano kilka przedsięwzięć realizowanych przez uczestników z dolnośląskich miejscowości, m.in. z Chojnowa. W ramach chojnowskiego działania mieliśmy do wykonania kilka zadań, lecz głównym celem było założenie rabaty miododajnej w ogrodzie należącym do biblioteki.

2023-12-12 15:41

Spotkanie Pawła Wróbla "Wakacje na dwóch kółkach 2023": 24.11.2023

Nasz zaprzyjaźniony podróżnik Paweł Wróbel 24 listopada, na spotkaniu „Wakacje na dwóch kółkach 2023”, opowiadał o swojej kolejnej eskapadzie rowerowej. Spotkanie rozpoczęły gratulacje dla Emilii Grześkowiak - redaktor naczelnej "Gazety Chojnowskiej", która została wyróżniona tytułem "Amicus Librorum" przyznawanym osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Paweł Wróbel wyprawę rozpoczął od Lublina, zwiedził wiele miejsc, w tym Zamość, Łańcut, Baranów Sandomierski, Krosno, a następnie odbił na Ujazd, zwiedził Łódź, Piotrków Trybunalski i zakończył jazdę we Wrocławiu. Jego podróż trwała 16 dni, przejechał około 1600 km. Dzięki przedstawianym slajdom mogliśmy zobaczyć m.in. ruiny zamku w Krupem, Piramidę Ariańską zwaną także Grobiskiem, Zamek w Baranowie Sandomierskim, gdzie były kręcone sceny do znanego serialu „Czarne chmury”. Podziwialiśmy Skansen Archeologiczny Podkarpacka Troja położony w Trzcinicy, zobaczyliśmy miejsce, w którym zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa. W Krośnie przyglądaliśmy się kunsztowi pracowników ze sławnej Krośnieńskiej Huty Szkła i zachwycaliśmy się przepięknymi szklanymi wyrobami. Podczas dwugodzinnego pokazu pan Paweł zaprezentował nam nie tylko nasze wspaniałe zabytki, ale i piękno polskiej przyrody.

2023-12-06 22:38

Amicus Librorum 2023: 21.11.2023

Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. W tym roku do grona wyróżnionych tym tytułem dołączyła Emilia Grześkowiak – redaktor naczelna „Gazety Chojnowskiej”, zgłoszona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Pani Emilia została doceniona za aktywną, wieloletnią współpracę w zakresie promocji działalności chojnowskiej biblioteki. Uroczystość wręczenia Amicus Librorum odbyła się 21 listopada 2023 roku w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej. Połączono ją ze spotkaniem z Mieczysławem Gorzką, autorem kryminałów, w tym cyklu z komisarzem Marcinem Zakrzewskim: „Martwy sad”, „Iluzja”, „Totentanz”, „Polowanie na psy”, „Dziewięć”, „Ostatni świt”. Pani Emilii zaszczytnego tytułu pogratulowaliśmy także w Chojnowie – 24 listopada na spotkaniu z Pawłem Wróblem „Wakacje na dwóch kółkach 2023"

2023-11-25 11:50

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Wilanowskim i promocja książki "Nordic walking razem"

Z inicjatywy Piotra Pabisa 16 listopada odbyło się spotkanie z Aleksandrem Wilanowskim, jednym z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce, autorem książek „Nordic walking dla każdego” i ostatnio wydanej „Nordic walking razem”. Na spotkaniu pojawiło się sporo osób z grupy „Kijowe Kroki” - założonej przez Piotra Pabisa we wrześniu br. w ramach projektu „Kijowe Kroki. Nordic walking w Chojnowie”. Dużym sukcesem jest to, że ponad pięćdziesięciu chojnowian uczestniczy w tym projekcie, a pięcioro z nich ukończyło już szkolenie instruktorskie. I to właśnie od certyfikatów dla nowych instruktorów, które wręczyła Paulina Ruta - prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (z pochodzenia chojnowianka!) - rozpoczęło się nasze spotkanie. Podczas świetnie prowadzonej przez Piotra Pabisa rozmowy, Aleksander Wilanowski opowiadał m.in. o początkach swojej przygody z nordic walking i o tym, jak pisał swoje książki. Fascynująco przekonywał, że każdy z nas może rozpocząć swoją przygodę z kijami, nie ma ograniczeń ani wiekowych, ani sprawnościowych.

2023-11-24 12:16


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki