Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: „To i owo tu i tam”: 24.04.2023

Na spotkaniu z dziećmi z grupy Tygryski w Miejskim Żłobku Słoneczko, które odbyło się 24 kwietnia br., zaprezentowaliśmy książkę Małgorzaty Strzałkowskiej „To i owo tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka”. Ta książeczka to prawdziwy skarb, pięknie ilustrowany zbiór wierszy do wspólnego czytania. Jest tutaj wszystko - dom, rodzina, zabawki, zwierzęta, wiosna, lato, jesień, zima. A z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest 23 kwietnia, dzieci wykleiły kolorowe zakładki do książek i zaśpiewaliśmy wspólnie znaną piosenkę „O książeczce”.

2023-05-04 14:52

Bliżej Książki 2023: spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel: 20.04.2023

W ramach XXII edycji Bliżej Książk, 20 kwietnia br. gościliśmy Annę Czerwińską-Rydel, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4, w tym z uczestnikami Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, pisarka opowiadała o swojej pasji pisania książek. Dowiedzieliśmy się m.in., że autorka bardzo lubi pisać książki biograficzne. Przytoczyła kilka zasad, których się trzyma podczas pracy nad biografią. Przeczytała także fragment swojej książki „Fotel czasu” opisującej życie znanego polskiego komediopisarza Aleksandra Fredry. Z wielkim zainteresowaniem i skupieniem uczniowie wysłuchali również opowieści o wybitnym matematyku Stefanie Banachu. W drugiej części spotkania uczestnicy mogli zadawać autorce pytania, a czynili to z wielką ochotą.

2023-05-02 15:32

Bliżej Książki 2023: finał konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

19 kwietnia br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel. W finale konkursu i w spotkaniu z autorką konkursowych lektur uczestniczyły także chojnowianki: Barbara Marciniszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julia Jóźwiak i Julia Tomasik ze Szkoły Podstawowej nr 4.

2023-05-02 13:20

Galeria Młodych: Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": kwiecień - maj 2023

To już dwunasta edycja corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Tym razem uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy zaprezentowali prace na temat „Cztery pory roku”. Około 120 prac z szeroko pojętej plastyki wykonanych przez 46 osób znalazło się na tej wystawie. Rysunki, różnorodne rękodzieło, w tym sporo ceramiki – bogactwo kolorów, pomysłów, często w realizacji bardzo pracochłonnych. Wernisaż wystawy odbył się 19 kwietnia 2023 r. Bardzo licznie uczestniczyli w nim m.in. autorzy prac, a władze Chojnowa reprezentowała Sekretarz Miasta – Brygida Mytkowska. Rozpoczęliśmy przedstawieniem literacko-plastycznej kompozycji o czterech porach roku, napisanej i wykonanej przez uczestników WTZ, a potem tradycyjnie już, wystąpili opiekunowie wszystkich placówek biorących udział w wystawie: Agnieszka Marczak-Mandosik z ZPS, Paweł Kondrat z ŚDS nr 1, Anna Marciniszyn z ŚDS nr 2 oraz Ewa Równanek z WTZ. Nie zabrakło także gratulacji i słodkich upominków dla naszych artystów.

2023-04-27 12:43

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”: 17.04.2023

Spotkania autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” odbyły się 17.04.2023 r. i uczestniczyli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Okazało się, że młodym chojnowianom Grecja kojarzy się zazwyczaj z czystym morzem, ciepłem, białym kolorem czy też mitami i bogami. Pan Dionisios spróbował zabrać nas w niecodzienną podróż do tego kraju i bardzo ciekawie opowiadał o tym, czego zazwyczaj o Grecji nie wiemy. Że na przykład jest największym producentem gąbek, które wyławia się z wody na wyspie Simi. Że mieszkańcy żyjący na wyspie Ikaria słyną z długowieczności. Że Grecja składa się z sześciu tysięcy wysp, które dzieci próbowały policzyć na mapie. Z tych sześciu tysięcy wysp nasz gość zwiedził ponad dwadzieścia. Poznał ich kulturę i kuchnię, bo każda z wysp ma swoje obyczaje i potrawy. Na spotkaniach dzieci miały także okazję poznać grecki alfabet, a nawet pisać w języku greckim. Mogły nauczyły się kilku zwrotów w tym języku, m.in. kalá, kalá, co oznacza - dobrze, dobrze,okej.

2023-04-22 13:54


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki