Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

EkoWalentynki

Inicjatorzy i sponsorzy

2024-02-06 13:22

Ferie z Biblioteką "Smocze opowieści": 22.01.2024 - 26.01.2024

Tradycyjnie już podczas jednego z tygodni feryjnych Dział dla Dzieci i Młodzieży wypełnił się gwarem uczniów ze szkół podstawowych – dzieci biorących udział w akcji pn. „Ferie z Biblioteką”. W bibliotece wraz z dziećmi pojawiły się smoki. Nie tylko ten najbardziej znany - Smok wawelski – ale też inne, które ukryły się między bibliotecznymi regałami. Tegoroczna edycja akcji feryjnej związana była bowiem z książkami Pawła Gołucha – trylogią pt. „Smocze Kroniki”: „Smocze jajo, „Smoczy kamień”, i „Smoczy autor”. Podczas spotkania z autorem żartobliwych, prezentujących szlachetne wartości książkami dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać fragmentów tych utworów ale też piosenek i zagadek. Podczas kreatywnych zajęć artystycznych powstały smoki, które do końca lutego gościć jeszcze będą w holu działu dla dzieci i młodzieży.

2024-02-06 11:49

Bajki pod Słoneczkiem. Bałwankowe opowieści: 15.01.2024

15 stycznia 2024 r. zainaugurowaliśmy w Miejskim Żłobku „Słoneczko” kolejny rok cyklicznych spotkań pt. „Bajki pod Słoneczkiem”. Styczniowe zajęcia nieprzypadkowo – z racji zimowej aury - poświęcone zostały bałwankowi. Maluchy wysłuchały opowieści, jak dzieci ulepiły ze śniegu bałwanka. Wzięły udział w zajęciach ruchowych i wraz z bałwankiem zjeżdżały z wysokiej góreczki oraz szukały guziczków pogubionych przez niego. Na zakończenie spotkania na pracy plastycznej dzieci przykleiły kapelusik naszemu śnieżnemu bohaterowi.

2024-01-26 11:30

Bajki pod Słoneczkiem: "Choinka. Jestem jaka jestem": 18.12.2023

18 grudnia br. odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie. Na tych zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” dzieci wysłuchały lirycznej, ciepłej i pełnej nadziei opowieści „Choinka. Jestem jaka jestem” autorstwa Yuval Zommer. Ubieraliśmy także choinkę w bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Pomogła nam w tym zabawa ruchowa „Choineczkę ubieramy”. A potem dzieci wyklejały piękne świąteczne obrazki.

2023-12-23 11:57

Projekt „Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu”

Wiosną Miejska Biblioteka Publiczna z Chojnowską Inicjatywą Młodzieżową „Eko- Radą” skupiającą osoby z Młodzieżowej Rady Miasta Chojnowa oraz z wybranymi uczniami chojnowskich szkól podstawowych przystąpiła do projektu „Młodzieżowe inicjatywy dla dobrego klimatu”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Koordynatorem projektu była Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” z Legnicy. W projekcie zaplanowano kilka przedsięwzięć realizowanych przez uczestników z dolnośląskich miejscowości, m.in. z Chojnowa. W ramach chojnowskiego działania mieliśmy do wykonania kilka zadań, lecz głównym celem było założenie rabaty miododajnej w ogrodzie należącym do biblioteki.

2023-12-12 15:41


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki