Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria Młodych 2013

 

- Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": styczeń - luty 2013

Wystawa prac plastycznych wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach oraz uczestników Warsztatów Zajęciowych w Chojnowie. Łącznie 40 osób zaprezentowało kilkadziesiąt prac.

Podczas wernisażu, który odbył się 9.01.2013 r., m.in. o twórczości swoich podopiecznych opowiedzieli: Agnieszka Marczak-Mandosik z ZPS, Andrzej Pyrz i Agnieszka Myszograj z WTZ oraz Wioletta Gorczyca z ŚDS. W ostatnich latach wystawialiśmy kilkakrotnie prace osób niepełnosprawnych. Jednak ta wystawa jest pierwszą, w której wspólnie uczestniczą placówki z Legnicy i Chojnowa. Ale nie ostatnią, ponieważ zamierzamy organizować ją corocznie, w styczniu, i w ten sposób rozpoczynać nowy sezon wystawienniczy w Galerii Młodych. Taki pomysł powstał po ubiegłorocznej wystawie prac plastycznych wychowanków ZPS z Legnicy, którą przygotowaliśmy z inicjatywy pracującej w tej placówce Agnieszki Marczak-Mandosik.

zobacz więcej

 - Wystawa "Każdy ma prawo do sukcesu": marzec - kwiecień 2013

Wystawa prac uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie - Jest to plon zajęć uzdolnionych plastycznie dzieci biorących udział w projekcie „Każdy ma prawo do sukcesu". Na wystawie zaprezentowanych zostało ok. 150 prac, z kilkunastu tematów i wykonanych różnymi technikami przez: Olę Cawrycz, Hannę Chopkowicz, Miłosza Cichockiego, Filipa Górnickiego, Bartłomieja Kamińskiego, Klaudię Kańczugę, Zuzannę Kosińską, Adriannę Osiadacz, Oliwię Rup, Wiktorię Rutkowską, Marię Słupińską i Julię Wołoszyn. Podczas wernisażu, który się odbył 13.03.2013 r., Grażyna Kośnik prowadząca działania plastyczne projektu, podzieliła się swoimi wrażeniami z realizacji tego artystycznego przedsięwzięcia.

„Każdy ma prawo do sukcesu" - projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

zobacz więcej

- Wystawa "Bajkowe mandale": 8 maja - 8 czerwca 2013

Wystawa prac plastycznych promujących czytelnictwo „Bajkowe mandale", które wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie, pod kierunkiem Doroty Chopkowicz. Wystawa została zorganizowana w ramach Tygodnia Bibliotek 2013 i wspaniale wpisała się w hasło tego ogólnopolskiego programu - „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". W Galerii Młodych zaprezentowaliśmy dwadzieścia mandali, tworzonych przez 51. uczniów, którzy malowali je indywidualnie, parami bądź grupowo. Podczas otwarcia wystawy, 8.05.2013, Dorota Chopkowicz – inicjatorka tego przedsięwzięcia – opowiedziała, jak powstał pomysł bajkowych mandali i jak wyglądała jego kilkumiesięczna realizacja. Potem autorzy prac plastycznych przeczytali fragmenty wybranych utworów, na podstawie których wykonywali swoje dzieła. Na zakończenie spotkania, wśród podziękowań, nie zabrakło gratulacji również dla chojnowskich bibliotekarzy, m.in. nestorki Reginy Więcław - wernisaż odbywał się bowiem w dniu ich święta, Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

zobacz więcej

 - Wystawa "Świat przez pryzmat ekologii": czerwiec 2013

Wystawa fotograficzna zorganizowana przez uczennice LO w Chojnowie: Annę Szprychę i Justynę Mazurkiewicz oraz Stowarzyszenie Pomocy Uczniom Powiatowego Zespołu Szkół "Wsparcie" Wernisaż odbył się  7.06.2013 r. Wystawa w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół - "Uczenie się przez całe życie".

- Wystawa "Chojnów na przestrzeni wieków": 13-23 czerwca 2013

Wystawa prac konkursu plastycznego na wykonanie projektu znaczka i kartki pocztowej "Chojnów na przestrzeni wieków". Konkurs został zorganizowany przez Komitet Organizacyjny Krajowej Wystawy Filatelistycznej Chojnów 2013. W konkursie uczestniczyło 85 osób: uczniowie ze szkół miasta i gminy Chojnów oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy "Lilia" w Chojnowie. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane na wystawie, a autorzy nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Legnicy i Urząd Miejski w Chojnowie. Wernisaż połączony z uroczystym ogłoszeniem wyników konkursu i wręczeniem certyfikatów oraz nagród odbył się 13.06.2013 r. Spotkanie poprowadził Artur Reichert, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego KWF Chojnów 2013.

zobacz więcej

- Krajowa Wystawa Filatelistyczna Chojnów 2013: 20-23 czerwca 2013  

Zorganizowana przez Urząd Miejski, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Regionalne oraz Miejskie Koło nr 3 Polskiego Związku Filatelistów w Chojnowie. Pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Wystawa towarzyszyła obchodom Dni Chojnowa i 680. rocznicy nadania mu praw miejskich. W salach muzeum i biblioteki zostały zaprezentowane eksponaty 66 wystawców z 38. miejscowości z Polski. Podczas wystawy można było odwiedzić stoisko Poczty Polskiej, na której dostępne były okolicznościowe datowniki. Wyjątkową promocję tego filatelistycznego święta i Chojnowa wśród radiowych pasjonatów na całym świecie zapewniła plenerowa stacja krótkofalowców z Kamiennej Góry,

zobacz więcej

- Wystawa "Japońskie pamiątki": lipiec - sierpień 2013

Wystawa pamiątek państwa Teresy i Feliksa Deptów, zorganizowana z inicjatywy Elżbiety Świerczek. Na wystawie zaprezentowane zostały m.in lalki, naczynia do sake, wachlarze i przede wszystkim fotografie z  prawie trzymiesięcznego pobytu autorów wystawy w Japonii w 2010 r. Podczas wernisażu wystawy, który odbył się 28.06.2013 r. obejrzeliśmy m.in. dwa filmy – pierwszy opowiadający o życiu codziennym Japończyków oraz drugi przedstawiający jeden dzień, od świtu do zmierzchu, w wielkim Tokio - oraz zdjęcia. Wystawę zakończyliśmy 6.09.2013 r. finisażem - zobaczyliśmy m.in. film o obchodach święta Matsuri.

wernisaż - zobacz więcej

finisaż - zobacz więcej

 - Wystawa "Moje góry: o wędrówce i spełnieniu": wrzesień - październik 2013

Wystawa fotograficzna Pawła Wróbla, na której zostało zaprezentowanych 250 zdjęć m.in. z Karkonoszy, Pienin, Bieszczad, Tatr i Beskidów. Podczas wernisażu, 13.09.2013 r., Paweł Wróbel przedstawił pokaz slajdów i opowiadał o swoich górskich wyprawach - nie pomijając różnych ciekawostek z nimi związanych - na które w ciągu ostatnich kilkunastu lat wybierał się sam lub w towarzystwie przyjaciół czy znajomych.

zobacz więcej
 

- Wystawa "Mój własny różaniec - moja pomoc w modlitwie": październik - listopad
Plon III edycji Konkursu Różańcowego „ Mój własny różaniec - moja pomoc w modlitwie". Na wystawie zaprezentowano prace uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, nie tylko z Chojnowa, ale także z wielu okolicznych miejscowości. Różańce wykonane zostały m. in. z ciasta chlebowego, nasion drzew, herbaty, modeliny, z papieru techniką origami, słodkich bezów czy żelków.
 

zobacz więcej
 

- Wystawa „Szkice – dwie perspektywy": listopad - grudzień 2013
Wystawa prac plastycznych Magdy i Marty Kociuba. Ich rękodzieło pokazaliśmy w Galerii Młodych w maju 2012 r. Na tej wystawie przedstawiły przede wszystkim rysunki wykonane ołówkiem, kredką oraz tuszem – są to głównie portrety i natura. Ponadto znalazły się na niej również misterne wyroby rękodzielnicze. Wernisaż wystawy odbył się 8.11.2013 r. Wszystkim zainteresowanym twórczością sióstr Magdy i Marty Kociuba polecamy strony: http://staropolskasztuka.blogspot.com/, http://staropolskasztuka.blox.pl/html


zobacz więcej
 


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki