Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Biblioteczna Akademia Malucha: "Groszek": 30.05.2018

Historia groszka - na podstawie książki Francoise Malnuit "Groszki" - była tematyczną propozycją spotkania w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbyło się 30.05.2018 r. Zaprezentowaliśmy ją małym uczestnikom w formie teatrzyku kamishibai. Po obejrzeniu i wysłuchaniu historii małego groszka, który przechodzi cykl wzrastania od małego nasionka aż do dorosłej rośliny, razem zastanawialiśmy się, jaki groszek ma kolor i co można z nim zrobić. Potem maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach naśladując bohaterów opowiadania. A wspólne wykonanie pracy plastycznej "Zielona łąka" zwieńczyło nasze spotkanie.

2018-07-04 15:29

Bajki pod Słoneczkiem: "Dzień mamy": 25.05.2018

Kolejne spotkanie z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” w Miejskim Żłobku ”Słoneczko” odbyło się w przeddzień Dnia Matki. Temat zajęć był związany z tym pięknym świętem. Po przywitaniu się piosenką „Wszyscy są, witam was...”, dzieci z grupy Tygryski wysłuchały tekstu o superbohaterze - którym jest...każda mama - z książki Dawida Ryskiego „Super M”. Z uwagą słuchały także wiersza Agnieszki Frączek „ Kochana mamusia”, a następnie wykonały z kolorowych elementów laurki dla swoich mam. Spotkanie zakończyło się lubianą przez dzieci zabawą :”Baloniku nasz malutki” oraz piosenką „Dziwne plamy”.

2018-07-04 12:45

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: warsztaty dziennikarskie przeprowadzone przez Krzysztofa Koziołka dla klubowiczów MDKK: 15.05.2018

Za swoją aktywną pracę Dyskusyjne Kluby Książki w nagrodę mogą zaprosić autora lub uczestniczyć w warsztatach. Są one w całości sfinansowane przez Instytut Książki W tym roku członkowie Młodzieżowego DKK postanowili zgłębić tajemnicę pracy dziennikarza. I dlatego wybrali warsztaty z Krzysztofem Koziołkiem – dziennikarzem, autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych. Odbyły się 15 maja, a uczestniczyli w nich uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół wraz ze szkolnymi koordynatorami – Lucyną Olszewską, Małgorzatą Graban i Ewą Wołoszyn.

2018-06-01 13:25

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: koncert Kuby Michalskiego „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”: 14.05.2018

W Roku Zbigniewa Herberta wyjątkową okazją do refleksji nad jego - i nie tylko jego - poezją stał się koncert Kuby Michalskiego „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, który odbył się w reprezentacyjnej sali zabytkowego Domu Schrama. Spotkanie, przygotowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, wspólnie zorganizowali Miejska Biblioteka Publiczna i Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Podczas koncertu artysta śpiewał, akompaniując sobie na gitarze, swoje kompozycje do wierszy poetów. Usłyszeliśmy m.in. „Wilki”, „Prolog”, „Prośbę”, „Do Marka Aurelego” – Herberta oraz „Miedzy nami nic nie było”, „Daremne żale” – Asnyka. Ale to nie wszystko. Kuba Michalski sprawił nam niespodziankę i zaśpiewał jeszcze utwory Leśmiana, Tuwima i Cohena. A pomiędzy piosenkami opowiadał - lekko i interesująco - o prezentowanych twórcach i ich wierszach.

2018-05-21 13:00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie autorskie z Joanną M. Chmielewską: 08.05.2018

W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, już po raz drugi gościliśmy Joannę M. Chmielewską. Tym razem pisarka - w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - spotkała się z uczniami ze szkół podstawowych Chojnowa i Niedźwiedzic. Pani Joanna zaprezentowała swoją twórczość przedstawiając, w jaki sposób powstaje książka od pomysłu do realizacji, czyli wydania. Opowiadała i prowadziła dialog z dziecięcą publicznością. Przeczytała fragmenty „Niebieskiej niedźwiedzicy” zdradzając, że inspiracją do jej napisania był pluszowy niebieski miś, ulubiona zabawka córki. Poznaliśmy też ciekawostki związane z innymi książkami: „Muszlą”, „Ręcznikowcem” czy serią „Bajek bez barier”. Pomimo, że autorka bardzo dużo opowiedziała o sobie i swoim pisaniu, dzieci wykazały się sporą aktywnością w zadawaniu jej pytań. Spotkanie zakończyło się kiermaszem książek i pamiątkowymi autografami.

2018-05-14 21:38


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki