Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: warsztaty dziennikarskie przeprowadzone przez Krzysztofa Koziołka dla klubowiczów MDKK: 15.05.2018

Za swoją aktywną pracę Dyskusyjne Kluby Książki w nagrodę mogą zaprosić autora lub uczestniczyć w warsztatach. Są one w całości sfinansowane przez Instytut Książki W tym roku członkowie Młodzieżowego DKK postanowili zgłębić tajemnicę pracy dziennikarza. I dlatego wybrali warsztaty z Krzysztofem Koziołkiem – dziennikarzem, autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych. Odbyły się 15 maja, a uczestniczyli w nich uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół wraz ze szkolnymi koordynatorami – Lucyną Olszewską, Małgorzatą Graban i Ewą Wołoszyn.

2018-06-01 13:25

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: koncert Kuby Michalskiego „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”: 14.05.2018

W Roku Zbigniewa Herberta wyjątkową okazją do refleksji nad jego - i nie tylko jego - poezją stał się koncert Kuby Michalskiego „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, który odbył się w reprezentacyjnej sali zabytkowego Domu Schrama. Spotkanie, przygotowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, wspólnie zorganizowali Miejska Biblioteka Publiczna i Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Podczas koncertu artysta śpiewał, akompaniując sobie na gitarze, swoje kompozycje do wierszy poetów. Usłyszeliśmy m.in. „Wilki”, „Prolog”, „Prośbę”, „Do Marka Aurelego” – Herberta oraz „Miedzy nami nic nie było”, „Daremne żale” – Asnyka. Ale to nie wszystko. Kuba Michalski sprawił nam niespodziankę i zaśpiewał jeszcze utwory Leśmiana, Tuwima i Cohena. A pomiędzy piosenkami opowiadał - lekko i interesująco - o prezentowanych twórcach i ich wierszach.

2018-05-21 13:00

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie autorskie z Joanną M. Chmielewską: 08.05.2018

W Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, już po raz drugi gościliśmy Joannę M. Chmielewską. Tym razem pisarka - w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - spotkała się z uczniami ze szkół podstawowych Chojnowa i Niedźwiedzic. Pani Joanna zaprezentowała swoją twórczość przedstawiając, w jaki sposób powstaje książka od pomysłu do realizacji, czyli wydania. Opowiadała i prowadziła dialog z dziecięcą publicznością. Przeczytała fragmenty „Niebieskiej niedźwiedzicy” zdradzając, że inspiracją do jej napisania był pluszowy niebieski miś, ulubiona zabawka córki. Poznaliśmy też ciekawostki związane z innymi książkami: „Muszlą”, „Ręcznikowcem” czy serią „Bajek bez barier”. Pomimo, że autorka bardzo dużo opowiedziała o sobie i swoim pisaniu, dzieci wykazały się sporą aktywnością w zadawaniu jej pytań. Spotkanie zakończyło się kiermaszem książek i pamiątkowymi autografami.

2018-05-14 21:38

Bajki pod Słoneczkiem: "Dbajmy o zdrowie": 27.04.2018

„Dbajmy o zdrowie” to temat kolejnego spotkania z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” w Miejskim Żłobku „Słoneczko”. Dzieci z grupy Tygryski wysłuchały wierszy: „O dwóch kotkach” Heleny Bechlerowej, „Na zdrowie” Barbary Lewandowskiej, „Tak czy nie” Anny Golczowej i „Zęby” Małgorzaty Strzałkowskiej. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały też inscenizację przygotowaną na podstawie utworu Wandy Chotomskiej „Kino w łazience”. Na zakończenie spotkania maluchy wykonywały pracę plastyczną z wyciętych elementów: kubeczka, pasty i szczotki do zębów.

2018-05-11 15:42

Nasza szafa... z książkami: Bajka o drzewie: 25.04.2018

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy m.in. na zajęciach Bibliotecznej Akademii Malucha. „Bajka o drzewie” Elizy Piotrowskiej to motyw przewodni spotkania oraz chojnowska lektura do dolnośląskiej „Naszej szafy… z książkami” – wspólnego przedsięwzięcia zainicjowanego przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Nasza bajkowa propozycja jest wzruszającą opowieścią o otaczającym nas świecie. To pierwsza książka z serii „Zielone Bajki”, adresowanej do dzieci w wieku od 3 lat. Drzewo, które jest bohaterem opowiadania, uczy cierpliwości, przypomina o szlachetnym pięknie natury, symbolizuje dostojną pokorę. Te wszystkie wartości chcieliśmy przekazać uczestnikom BAM. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania chętnie odpowiadały na trudne pytania dotyczące przyrody. Praca plastyczna wykonana przez maluchy wraz z rodzicami i dziadkami, to wiosenne i kolorowe drzewo, które ozdobiło naszą bibliotekę.

2018-04-27 15:14


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki