Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: Wystawa Zbigniewa Dudka „LATA MIJAJĄ - KALENDARZE POZOSTAJĄ”: luty - marzec 2019

Wystawa kalendarzyków listkowych zaprezentowana przez legniczanina Zbigniewa Dudka - kolekcjonera, byłego nauczyciela historii, ale także miłośnika górskich wycieczek, człowieka niezwykłego. Na 16 tablicach i w 2 gablotach znalazło się się około tysiąca małych kalendarzy, co stanowi mniej niż 1% jego zbioru. Ta wystawa jest trzecią indywidualną wystawą Zbigniewa Dudka, a jej wernisaż odbył się 22.02.2019 r. Autor z wielkim entuzjazmem opowiadał o swojej kolekcji, a mógłby o każdym z przedstawionych na wystawie kalendarzyków mówić w nieskończoność. Dla nas, zwykłych użytkowników kalendarzy traci on swą wartość z upływem ostatniego dnia roku, dla Pana Zbigniewa i jego przyjaciół filokalendystów, jest niezwykle ważny, niezależnie od roku, w którym był wydany.

2019-02-27 14:38

Spotkanie autorskie z Joanną Mueller-Liczner: 05.02.2019

W ramach „Ferii z Biblioteką”, gościliśmy na spotkaniu autorskim - już po raz trzeci w Chojnowie - Joannę Mueller – Liczner. Dotychczasowe tomy poetyckie wydane przez Panią Joannę skierowane były do dorosłych, ale ostatnia książka „Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach” napisana jest dla dzieci. Na spotkaniu poetka zaprezentowała kilka wierszy z pomocą syna Jasia, który był wraz z rodzeństwem pomysłodawcą tomiku. Opowiadała również o swojej pracy i odpowiadała na pytania dziecięcej publiczności. Można było też zakupić promowaną książkę, a po spotkaniu dzieci uczestniczące w zajęciach feryjnych wykonywały ilustracje do wierszy naszego gościa.

2019-02-20 16:41

Ferie z Biblioteką 2019: 04 - 08.02.2019

Rozpoczęły się niemałą atrakcją - wizytą aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Zabawą animacyjną „Tropem Rycerskiej Przygody” dzieci przekroczył mury królestwa, żeby stać się księżniczkami i rycerzami. Następnego dnia, 5 lutego, mali i dorośli chojnowianie spotkali się z pisarką Joanną Mueller – Liczner i bohaterami jej nowej książki „Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach”. Było ciekawie i zabawnie, a po spotkaniu uczestnicy ferii rysowali ilustracje do wierszy naszego gościa. Kolejne dni obfitowały w ważne informacje historyczne, z których dzieci dowiedziały się o czasach Bolesława Chrobrego, Jadwigi – króla, a potem królowej Polski, czy Zygmunta Starego. Po wysłuchaniu opowiadań Grażyny Bąkiewicz „Srebrny dzban”, „Kronika pisana igłą” oraz „Bona – zło wcielone” dzieci wykonywały makiety grodów z naturalnych materiałów, tworzyły kronikę na szarym arkuszu papieru oraz wyklejały pizzę z warzywami, które królowa Bona przywiozła do Polski.

2019-02-20 16:13

Biblioteczna Akademia Malucha: "Bajkowy Bal Karnawałowy": 30.01.2019

Na balu karnawałowym w Bibliotecznej Akademii Malucha pojawiły się różne kolorowe postacie - dzieci przebrały się za znanych bohaterów bajkowych. Można było spotkać rycerza, księżniczki, Spider-Mana oraz Babcię i Czerwonego Kapturka. Dzieci, przy pomocy dorosłych, zaprezentowały teatrzyk ”Smoczy karnawał” z książki Dagny Ślepowrońskiej „Teatrzyk paluszkowy”. A po wysłuchaniu wiersza Grażyny Koby „Karnawał” rozpoczęły się wspólne tańce, śpiewy i zabawy ruchowe. Dopełnieniem tych wspaniałych chwil było wyklejanie kolorowego balonika oraz przyklejanie puzzli z bohaterami baśniowymi. Spotkanie zakończyło się prezentacją karnawałowych strojów.

2019-02-13 10:36

Bajki pod Słoneczkiem: "Dla kochanej Babci i Dziadka": 22.01.2019

Czytelnicze spotkanie w chojnowskim Żłobku Miejskim w ramach cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”. Z okazji święta Babci i Dziadka przygotowaliśmy kilka znanych wierszyków o babci i dziadku. Między innymi były to wierszyki Ludmiły Marjańskiej „Wszystko dla Babci”, Wandy Chotomskiej „U babci jest słodko”, Wojciecha Niemca „Kwiaty dla Babci Weroniki” oraz wiersze o dziadku Barbary Lewandowskiej „Z dziadkiem na księżyc”, Wandy Chotomskiej „Kwiaty dla dziadka”. Dzieci z grupy Tygryski wykonały serduszkowe kolorowe laurki dla swoich ukochanych dziadków i babć. Na koniec zajęć zatańczyliśmy wesołą „Polkę dla babci i dziadka”.

2019-02-12 14:11


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki