Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Matt Haig - „Biblioteka o północy”; Roman Husarski – „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”; Jacek Komuda - „Zawisza. Czarne krzyże”; Patrick McGillian – „Clint. Życie i legenda”; Amadeusz Majtka – „Polskie skarby i tajemnice”; Marzena Mróz-Bajon – „Domy pisarzy”; Sonia Purnell - „Kobieta bez znaczenia. Historia Virginii Hall, najgroźniejszej agentki II wojny”; Czesław Ryszka - „Prymas Wyszyński. Ojciec ojczyny”; Michael Sowa – „Tam, gdzie nie pada” z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Sylvia Douye – „Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką !”; Jorn Lier Horst – „Operacja ostatni dinozaur”; Cynthia Littlefield – „Księżniczki gotują. 50 pysznych przepisów”; Alex Nogues – „Milion ostryg na szczycie góry”; Agnieszka Nożyńska-Demiańczuk – „Szlaki polskich gór”; Andrew Peterson – „Saga rodu Wingfestherów. Nad brzegiem morza ciemności”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
2021-12-06 14:43
Poetycko-muzycznym akcentem - koncertem Kuby Michalskiego „Do kraju tego… czyli Norwid i inni romantycy” - włączyliśmy się w obchody Roku Cypriana Kamila Norwida. Na koncercie, który odbył się 24 listopada w Domu Schrama, artysta zaśpiewał własne kompozycje do wierszy Norwida i innych polskich poetów romantycznych oraz inspirujących się romantyzmem. Usłyszeliśmy m.in. utwory Norwida - „Czemu”, „Daj mi wstążkę błękitną”, „Italiam!, Italiam!”, „Moja piosenka II”, „Wielkie słowa”; Mickiewicza – „ Lilije”, „Stepy Akermańskie”; Słowackiego – „Na Termopilach”; Staffa – „Deszcz jesienny” oraz Leśmiana – „Śni się lasom las”. Nie zabrakło też Leonarda Cohena, w tym „Tańcz mnie po miłości kres” czy „Alleluja”. Z twórczością legendarnego mistrza ballad Kuba Michalski jest wyjątkowo związany - w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Między wykonywanymi piosenkami artysta dzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi prezentowanych utworów. Piękno i wzruszenie – tak krótko można koncert podsumować.
2021-11-30 15:07
W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała w 2021 roku dotację w kwocie 11 846,00 zł.
Nazwa zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0
2021-11-30 10:55
Z przykrością informujemy, że dzisiejsze spotkanie autorskie z Joanną Lamparską, z przyczyn niezależnych od organizatorów, zostaje odwołane. Spotkanie odbędzie się w późniejszym terminie.
2021-11-26 11:58
26 listopada o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Lamparską, w którym będą uczestniczyć klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie. Spotkanie będzie również transmitowane na żywo on-line – zapraszamy! Link do spotkania: https://www.youtube.com/channel/UCRti6Br71uTrPTblNygbZPg/live ****** Joanna Lamparska - autorka reportaży historycznych i licznych książek o tajemnicach związanych z Dolnym Śląskiem, przewodników po dolnośląskich zamkach, pałacach, podziemnych trasach turystycznych, lochach i jaskiniach. Od lat współpracuje m. in. z „National Geographic”, „Travellerem”, „Focusem” i „Witaj w Podróży”. Jest także autorką scenariusza cyklicznego programu „Skarby nieodkryte” w TV Polonia. Oficjalna ambasadorka stowarzyszenia największych atrakcji Dolnego Śląska - Turystyczna Trzynastka. Pomysłodawczyni i dyrektor Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w Zamku Książ. Fundatorka i członek zarządu Fundacji Joanny Lamparskiej na rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia” oraz prezes Ośrodka Badań Historycznych i Krajoznawczych „Prosilesia” we Wrocławiu.
2021-11-23 10:38