Katalog on-line

Aktualności

Konkurs "Bzik i Makówka na tropie przygód"
W ramach XVIII edycji BLIŻEJ KSIĄŻKI zapraszamy uczniów klas III i IV chojnowskich szkół podstawowych do udziału w powiatowym konkursie czytelniczym „Bzik i Makówka na tropie przygód”. Konkurs przygotowany jest na podstawie książek Rafała Witka: „Autograf za milion dolarów” oraz „Zgniłobrody i luneta pzreznaczenia”. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Działu dla Dzieci i Młodzieży do dnia 28.02.2018 r. Regulamin konkursu:
data publikacji: 2018-02-21 10:15
 
Prelekcja Piotra Kucznira "Żyli prawem wilka"
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na prelekcję Piotra Kucznira "Żyli prawem wilka": 1 marca, godz.17.00. Piotr Kucznir - regionalista, publicysta, zakochany w Dolnym Śląsku i Łużycach Górnych, członek kilku stowarzyszeń historycznych. Autor wielu artykułów prasowych oraz książki „Tajny zamek Czocha”. Podczas prelekcji przedstawi m.in. sylwetki Żołnierzy Wyklętych z naszego regionu.
data publikacji: 2018-02-19 14:13
 
Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza
Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza dzieci do lat 4 wraz z opiekunami na bezpłatne zajęcia "Pan kotek był chory": 28 lutego, godz.11.00
data publikacji: 2018-02-19 13:56
 
Warto przeczytać w lutym!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Norman Davies - „Na krańce świata. Podróż historyka przez historię”; Waldemar Niedźwiecki - „Kardynał Henryk Gulbinowicz. Starałem się zrozumieć człowieka”; Adam Robiński - „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła – „Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku”; Artur Gulewicz - „Zwariowane pojazdy”; Stenka Barbara - „Fisiowanie”; Dorota Sumińska - „Dlaczego hipopotam jest gruby?”; Dorota Sumińska – „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2018-02-15 12:02
 
Wernisaż wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą” 2018
Na początku każdego roku, już od siedmiu lat, spotykamy się w bibliotecznej Galerii Młodych na wernisażu wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Tegoroczna wystawa to ponad 150 prac autorstwa 44. uczestników Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 oraz Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie. Większość z nich to rękodzieła, ale są także rysunki oraz ceramika. Obok prac indywidualnych znalazły się też wykonane zbiorowo. Podczas wernisażu, który odbył się 01.02.2018 r., o powstawaniu i tworzeniu tych dzieł opowiadały: Emilia Zimnowłodzka z ZPS, Anna Marciniszyn z ŚDS nr 2, Alina Żybura z WTZ oraz Aleksandra Łazarewicz z ŚDS nr1. Wystawa jest wyjątkowa i choć odbywa się już po raz siódmy, to nowych pomysłów nie brakuje, a samo spotkanie jest ogromną przyjemnością. Te różnorodne prace można podziwiać jeszcze do końca lutego, zapraszamy.
data publikacji: 2018-02-14 10:00
 
<< nowsze | 61  | 62  | 63  | 64  | 65 | 66  | 67  | 68  | 69  | 70  | 71  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki