Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Na balu Królowej Zimy

W karnawale czas na bale! I dlatego nie mogło zabraknąć i w naszej Bibliotecznej Akademii Malucha balu przebierańców. 23 stycznia, na spotkanie z Królową Zimą , karnawał przebrał dzieci w biedroneczki, koguciki, księżniczki, czarodziejki, śnieżynki i w rekiny. Maluchy, po krótkiej prezentacji swoich przepięknych, kolorowych strojów, ochoczo wzięły udział w takich zabawach jak: ”Zaprzęgi”, „Sopelki’, ”Pingwinki tańczą na lodzie”, „Wyprawa do Królowej Zimy”. Oj dużo radości i śmiechu przy tym było! Potem, po przeczytaniu opowiadania „W Bałwankowie” dzieci tworzyły piękne bałwanki - te bałwanki na pewno nie stopnieją jak przyjdzie odwilż. Tańce z gazetami i rzuty do celu kulkami śniegowymi oraz pożegnanie chustą zakończyło nasz bal u Królowej Zimy.

2013-01-31 13:55

Ferie z Biblioteką

Zapraszamy dzieci na zajęcia "Ferie z Biblioteką" - od 28 stycznia do 1 lutego.

2013-01-21 10:28

Zapraszamy na promocję almanachu Chojnowskiego Klubu Literackiego - 24 stycznia, godz.18.30, Dom Schrama

Wspólnie z Chojnowskim Klubem Literackim zapraszamy na promocję tomiku "Wyrazić siebie. Almanach Chojnowskiego Klubu Literackiego" - 24 stycznia, godz.18.30, Dom Schrama (wstęp wolny). Jest to pierwsze wydawnictwo prezentujące twórczość grupy literackiej działającej od czterech lat przy naszej bibliotece. Zostały w nim zamieszczone utwory Krystyny Czapskiej, Jarka Domańskiego, Grażyny Anny Dudzińskiej, Jolanty Gizy-Gawron, Elżbiety Graban, Elżbiety Karpińskiej, Małgorzaty Krzywdy, Jarosława Macewicza, Elżbiety Makowskiej i Ludwiki Sucheckiej. Opiekunem merytorycznym ChKL jest Tadeusz Sznerch, legnicki literaturoznawca.

2013-01-15 20:40

Zapraszamy na bal u Królowej Zimy!

Najmłodszych czytelników (do 4 lat) wraz z opiekunami zapraszamy na kolejne, bezpłatne zajęcia Bibliotecznej Akademii Malucha - "Bal Karnawałowy u Królowej Zimy" odbędzie się 23 stycznia o godz.12.00. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

2013-01-10 15:39

Legnicko-chojnowska wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą"

Zapraszamy na wystawę „Malujemy samodzielnie i z pomocą”, na której prezentujemy prace plastyczne wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach oraz uczestników Warsztatów Zajęciowych w Chojnowie. Podczas wernisażu, który odbył się 9 stycznia, m.in. o twórczości swoich podopiecznych opowiedzieli: Agnieszka Marczak-Mandosik z ZPS, Andrzej Pyrz i Agnieszka Myszograj z WTZ oraz Wioletta Gorczyca z ŚDS. W ostatnich latach wystawialiśmy kilkakrotnie prace osób niepełnosprawnych. Jednak ta wystawa jest pierwszą, w której wspólnie uczestniczą placówki z Legnicy i Chojnowa. Ale nie ostatnią, ponieważ zamierzamy organizować ją corocznie, w styczniu, i w ten sposób rozpoczynać nowy sezon wystawienniczy w naszej Galerii Młodych. Taki pomysł powstał po ubiegłorocznej wystawie prac plastycznych wychowanków ZPS z Legnicy, którą przygotowaliśmy z inicjatywy pracującej w tej placówce Agnieszki Marczak-Mandosik. Wystawę „Malujemy samodzielnie i z pomocą” - kilkadziesiąt prac 40. autorów - obejrzeć można do końca lutego.

2013-01-10 15:14


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki