Katalog on-line

Aktualności

Krasnoludki zapraszają do Bibliotecznej Akademii Malucha
Zapraszamy dzieci w wieku do lat 4 wraz z opiekunami na bezpłatne zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha - "Wesołe krasnoludki", 24 października, godz.12.00
data publikacji: 2012-10-15 14:59
 
Na szlakach turystycznych Ziemi Kamiennogórskiej
Na zaproszenie Pana Hansa Kuhnerta, urodzonego w Chojnowie filatelisty i społecznika, 26 września zwiedzaliśmy Ziemię Kamiennogórską. Oprowadzali nas i niezwykle interesująco opowiadali - nasz gospodarz oraz Pan Wiesław Kaluta, pasjonat dziejów tych stron. Zaczęliśmy od obejrzenia ruin zamku Grodztwo w Kamiennej Górze, który spłonął w 1964 r. W przeszłości wielokrotnie przebywały tu koronowane głowy, m.in. cesarz Wilhelm II i car Aleksander I. Potem gotycki kościół w Raszowie pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i mauzoleum rodziny von Schaffgotsch, jeden z najliczniejszych i najwartościowszych zespołów nagrobkowych na Dolnym Śląsku. Następny etap wycieczki to wędrówka na szczyt Zadziernej i zapora na jeziorze Bukówka. Przepiękne widoki. Przejazd do Chełmska Śląskiego, a tutaj barokowy kościół pw. Świętej Rodziny z wyjątkową, późnogotycką płaskorzeźbą „Koronacja Maryi” i słynne trzystuletnie, drewniane Domy Tkaczy Śląskich „Dwunastu Apostołów”. I znowu trochę natury – rezerwat geologiczno-krajobrazowy „Głazy Krasnoludków” pod Gorzeszowem i piaskowcowa „Diabelska Maczuga”, najbardziej rozpoznawalna skała w regionie. A na zakończenie jeszcze pręgierz w Krzeszowie, pomnik średniowiecznego prawa. Tyle udało nam się zobaczyć w ciągu jednego dnia urlopu. Ale już chcemy ponownie tam pojechać, bo na Ziemi Kamiennogórskiej jest naprawdę wiele ciekawych i urokliwych miejsc do poznania. Przekonać się o tym można, korzystając z podarowanych bibliotece, ostatnio wydanych, książek i folderów, m.in. takich jak „Mała architektura sakralna na pograniczu polsko-czeskim” Małgorzaty Ogonowskiej i Patryka Strausa, „Mauzoleum rycerskiej rodziny von Schaffgotsch w Raszowie” autorstwa Barbary Skoczylas-Stadnik, Romana Stelmacha i Przemysława Burchardta oraz „Gmina Kamienna Góra: mini Przewodnik Turystyczny”, wydawnictwa opracowanego przez Tadeusza Piotra Prociaka.
data publikacji: 2012-10-14 18:00
 
Ogłoszenie wyników II Chojnowskiego Konkursu Poetyckiego
MBP i MOKSiR serdecznie zapraszają wszystkich uczestników II Chojnowskiego Konkursu Poetyckiego na finał - 18 października, godz.18.00, MOKSiR. Program: godz.18.00 – monodram Krzysztofa Grabowskiego PATRYK K. (sala widowiskowa), godz.19.00 – ogłoszenie wyników konkursu (kawiarenka)
data publikacji: 2012-10-11 09:04
 
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim
Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie zaprasza na spotkanie z Markiem Krajewskim, autorem powieści kryminalnych – 17 października, godz.17.00, pl. Zamkowy 2. Marek Krajewski - filolog klasyczny, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, autor m.in. słynnego cyklu kryminałów o policjancie Eberhardzie Mocku – „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau”, „Głowa Minotaura”. W tej ostatniej części, "Głowie Minotaura", której akcja toczy się w międzywojennym Lwowie, pojawił się komisarz Edward Popielski. Stał się on głównym bohaterem nowego cyklu: "Erynie", "Liczby Charona", "Rzeki Hadesu". Od 2007 r. Marek Krajewski jest zawodowym pisarzem. Laureat wielu nagród literackich, m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej 2003, Paszportu Polityki za cykl powieściowy o Eberhardzie Mocku. W 2008 r. za wkład w promocję miasta w swojej twórczości został uhonorowany nagrodą Ambasador Wrocławia. Trzy lata później otrzymał Złoty Herb Miasta Lwowa za „promowanie Lwowa na arenie międzynarodowej”. Jego książki przetłumaczono na osiemnaście języków: angielski, chorwacki, czeski, duński, francuski, grecki, hebrajski, hiszpański, holenderski, litewski, niemiecki, norweski, rosyjski, szwedzki, słowacki, ukraiński, węgierski i włoski.
data publikacji: 2012-10-08 17:01
 
Zapraszamy na zajęcia plastyczne "Dekoracje jesienne"
Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne "Dekoracje jesienne" - 13 października, godz. 11.00 - 13.00. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży (tel. 76 818 83 46).
data publikacji: 2012-10-08 15:08
 
<< nowsze | 190  | 191  | 192  | 193  | 194 | 195  | 196  | 197  | 198  | 199  | 200  | starsze >>

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocja książki "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji": 23 czerwca, godz.17.00, Dom Schrama (więcej informacji w zakładce Aktualności) *** Wystawa "Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie": maj- czerwiec 2021

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki