Katalog on-line

Aktualności

Wystawa "Partnerskie wizyty: Chojnów 2011 i Egelsbach 2012"
Serdecznie zapraszamy na wystawę „Partnerskie wizyty: Chojnów 2011 i Egelsbach 2012” - można ją obejrzeć do końca sierpnia. Ta wystawa fotograficzna przedstawia wzajemne odwiedziny chojnowian i egelsbachczyków zorganizowane przez Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich oraz Fӧrderverein Städtepartnerschaft Egelsbach. Podczas otwarcia wystawy, które odbyło się 6 lipca, gościliśmy delegację z Niemiec: Rudiego Moritza – byłego burmistrza Egelsbach i członków Fӧrderverein Städtepartnerschaft Egelsbach - przewodniczącego Horsta Miltenbergera oraz Hanni i Hansa Jürgena Engelhardtów. Na wernisaż licznie przybyli także m.in. członkowie Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich, z którymi wspólnie przygotowaliśmy tę wystawę.
data publikacji: 2012-07-10 15:06
 
III Noc Świętojańska w Bibliotece i jubileusz DKK ŁGARZ
W letnią ciepłą noc, 23 czerwca, zebrali się chojnowscy Łgarze na III Nocy Świętojańskiej w Bibliotece, połączonej z obchodami pięcioletniej działalności Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ. W tym roku przewodnim motywem III Nocy Świętojańskiej było „Zgadnij – kim jestem?” Klubowicze przebrali się za postacie z książek, o których rozmawiali na spotkaniach. Przybyły lisice A-Huli, pani Janina Duszejko, „skromny pracownik piękna” - Eryk Stamelmann, gosposia prawie do wszystkiego, Anna Iwaszkiewiczowa, egzotyczna Hiwako Sanda, która przypadkiem nadepnęła na węża i śpiąca Delgadina. Pojawiła się też Wisława Szymborska, która zaproponowała poetycką zabawę - kilka wydrukowanych wierszy z tomiku „Dwukropek” zostało pociętych na pojedyncze wersy, każdy losował po 5 wersów, a potem układał z nich wiersz.
data publikacji: 2012-07-06 13:30
 
Kwiatki-bratki i stokrotki w Bibliotecznej Akademii Malucha
„Wesołe kwiatki” to ostatni wykład w naszej Bibliotecznej Akademii Malucha w roku szkolnym 2011/2012. Ale po wakacjach chętnie się spotkamy z naszymi sympatycznymi uczniami. Życie kwiatków jest bardzo interesujące - o czym mogły się przekonać nasze maluszki w środę 20 czerwca. Pomogły w tym m.in. zabawy „Słonko po deszczu”, ”Ogrodniczy tor przeszkód” i wykonywanie prac plastycznych. Wspólnie z dziećmi dowiedzieliśmy się, że kwiatki mają płatki, łodygę, listeczki, że żyją własnym rytmem, potrzebują wody i słońca. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i książeczkę. Z pozdrowieniami i do zobaczenia we wrześniu!
data publikacji: 2012-07-05 09:29
 
Pasowanie na Czytelnika 2012
13 czerwca w sali widowiskowej MOKSiR odbyła się XIX już edycja "Pasowania na Czytelnika", zakończenia cyklu lekcji bibliotecznych dla przedszkolaków klas 0 z wszystkich chojnowskich przedszkoli. W tym roku w przysposobieniu bibliotecznym uczestniczyło 240 dzieci. Podczas Pasowania – przebiegającego pod hasłem „Zaczarowany bajek świat” – mogliśmy zobaczyć inscenizację w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli: Doroty Chopkowicz i Bożeny Szarek oraz występy przedszkolaków. Przedstawione zostały również efekty konkursu „Ilustrator, ilustracja” przeprowadzonego wspólnie z przedszkolami. Po uroczystym akcie pasowania każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i książkę.
data publikacji: 2012-07-04 13:22
 
"Gdzie oni są?" i muzyczne wspomnienia chojnowian
W bibliotece wypożyczyć można wyjątkową książkę „Gdzie oni są?” napisaną przez Artura Szubę i Katarzynę Andrzejewską-Szubę. Autorzy zebrali wypowiedzi różnych ludzi, którzy w latach 80. żyli i fascynowali się muzyką. Tytuł książki nawiązuje do zespołu Republika i pierwszych słów znanego utworu pt. ”Biała flaga”. Wśród wspomnień wielu osób, m.in. muzyków i dziennikarzy, znalazły się wspomnienia chojnowian, braci Piotra i Bogdana Misikiewiczów. Piotr to lider zespołu Reputacja - wykonujący repertuar Grzegorza Ciechowskiego. Pasją Bogdana jest fotografia. Wspomnienia chojnowian dotyczą wpływu twórczości Grzegorza Ciechowskiego na ich codzienne życie. Podczas oficjalnej premiery książki „Gdzie oni są?”, która odbyła się 25 maja 2012 r. w warszawskim klubie „Kocioł”, zagrały takie zespoły jak: Cytadela, Inni, Skowyt. Przerwy miedzy występami zespołów wypełniały nagrania chojnowskiej Reputacji odtwarzane z płyty „Reprodukcje”. Panom Piotrowi i Bogdanowi Misikiewiczom gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki. Książkę „Gdzie oni są?” udostępniamy w wypożyczalni i czytelni Działu dla Dorosłych.
data publikacji: 2012-07-03 15:42
 
<< nowsze | 184  | 185  | 186  | 187  | 188 | 189  | 190  | 191  | 192  | 193  | 194  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki