Katalog on-line

Aktualności

Razem łatwiej i lepiej - odbiór nagód konkursu
Laureaci dolnośląskiego konkursu pn. "Razem łatwiej i lepiej - młodzież i dzieci seniorom, seniorzy młodzieży i dzieciom" mogą odebrać nagrody - od 30 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie, Plac Zamkowy 2.
data publikacji: 2012-07-27 14:57
 
Podróże z Internetem: Komputerowy Świat dla Każdego
W ramach cyklu Komputerowy Świat dla Każdego zapraszamy dorosłych na bezpłatne zajęcia „Podróże z Internetem”, które odbędą się 1 sierpnia o godz.16.00 w Sali Edukacyjnej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Działu dla Dorosłych (tel. 76 818 83 46). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia. Zajęcia realizowane są w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”.
data publikacji: 2012-07-25 14:07
 
Biblioteczne atrakcje, zero nudy na wakacje: lipiec
Indianie i Kowboje to główne tematy zabaw, które odbyły się w pierwszym tygodniu wakacji w naszej bibliotece. W ciągu kilku dni zapoznaliśmy się z indiańskimi i kowbojskimi zwyczajami, pożywieniem i ubiorem. Poznaliśmy znaczenie kilku gestów indiańskich oraz jak smakuje sok z kaktusa, ulubiony napój kowboi. Wymyślenie indiańskiego imienia, wykonanie pióropusza i plemiennego totemu, jak również dzikiego mustanga, dostarczyło dzieciom wielu wrażeń. Sprawdzenie i nabycie nowych umiejętności m.in. w zabawach zręcznościowych takich jak: ”Biegnące konie”, „Tropienie po śladach”, „Indianin jest odważny”, „Wyścigi plemion” ,”Rzut podkową do celu”, ”Poszukiwanie złota” zwieńczone zostało pasowaniem na indiańskich wojowników i dzielnych kowboi. Na zakończenie l etapu wakacyjnych zajęć, 6 lipca, zaprosiliśmy wszystkie dzieci, i nie tylko, na przedstawienie teatralne składające się z kilku historyjek o niesfornej „Pchle Szachrajce” w wykonaniu „Teatru w Drodze”. Do zobaczenia już w sierpniu!
data publikacji: 2012-07-24 15:27
 
Razem łatwiej i lepiej - rozstrzygnięcie konkursu
Laureaci dolnośląskiego konkursu pn. „Razem łatwiej i lepiej - młodzież i dzieci seniorom, seniorzy młodzieży i dzieciom" organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie otrzymają nagrody podczas integracyjnego pikniku w dniu 26 lipca 2012 r. o godz. 10.00 w MOKSiR przy ul. Małachowskiego 7 w Chojnowie.
data publikacji: 2012-07-23 11:36
 
Wystawa "Partnerskie wizyty: Chojnów 2011 i Egelsbach 2012"
Serdecznie zapraszamy na wystawę „Partnerskie wizyty: Chojnów 2011 i Egelsbach 2012” - można ją obejrzeć do końca sierpnia. Ta wystawa fotograficzna przedstawia wzajemne odwiedziny chojnowian i egelsbachczyków zorganizowane przez Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich oraz Fӧrderverein Städtepartnerschaft Egelsbach. Podczas otwarcia wystawy, które odbyło się 6 lipca, gościliśmy delegację z Niemiec: Rudiego Moritza – byłego burmistrza Egelsbach i członków Fӧrderverein Städtepartnerschaft Egelsbach - przewodniczącego Horsta Miltenbergera oraz Hanni i Hansa Jürgena Engelhardtów. Na wernisaż licznie przybyli także m.in. członkowie Chojnowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich, z którymi wspólnie przygotowaliśmy tę wystawę.
data publikacji: 2012-07-10 15:06
 
<< nowsze | 183  | 184  | 185  | 186  | 187 | 188  | 189  | 190  | 191  | 192  | 193  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki