Katalog on-line

Aktualności

Powlekać rosnące
W dniu 23 kwietnia 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbyło się kolejne spotkanie z poetką, eseistką, krytyczką – Joanną Mueller-Liczner z okazji wydania jej nowej książki „Powlekać rosnące (apokryfy prenatalne)” – wydawnictwo Biuro Literackie * Wrocław 2013. „Powlekać rosnące” to zbiór 8 tekstów (eseje, szkice krytyczne, sylwy, baśń) pisanych od 2004 do 2013 r. w trakcie bycia autorki trzykrotnie w ciąży, odnajdywania się w tym rozkwitającym macierzyństwie, a jednocześnie dramatycznie odmieniającym jej całe dotychczasowe istnienie i relacje ze światem. Jest to szczególny zapis przeżyć i doświadczeń psychosomatycznych, i intelektualnie postrzeganego świata przez kobietę i matkę, poszerzony o wątki kulturowe i feministyczne, wprowadzające czytelnika w krąg mistyki kobiecej
data publikacji: 2014-04-28 16:00
 
Dekoracje na Wielkanoc
W sobotę, 12 kwietnia, odbyły się zajęcia plastyczne dla naszych najmłodszych czytelników, na których przygotowywaliśmy dekoracje wielkanocne. Dzieci i rodzice wykonali wspólnie przepiękne kolorowe jajka, które można już podziwiać w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. A potem wyczarowali palmy oraz zabawne kurczaczki, zajączki i owieczki.
data publikacji: 2014-04-15 16:29
 
Spotkanie literackie z Joanną Mueller-Liczner: 23 kwietnia, godz.17.00
Zapraszamy na spotkanie z Joanną Mueller-Liczner, poetką, redaktorką i krytykiem literackim, które poprowadzą Urszula i Tadeusz Sznerchowie. Program spotkania: 1. Prezentacja najnowszej książki „Powlekać rosnące” - zawierającej eseje poświęcone głównie macierzyństwu - oraz wierszy z przygotowywanego do druku tomiku ”Intima thule”. 2. Wybrane tendencje i nurty w poezji polskiej ostatniego ćwierćwiecza. * * * Joanna Mueller-Liczner – ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, tam też pisała doktorat. Redagowała warszawskie akademickie czasopismo LiteRacje. Wiersze i artykuły krytyczne publikowała m.in. w FA-arcie, Twórczości, Literaturze na świecie. Wydała tomy poetyckie: „Somnambóle fantomowe”, „Zagniazdowniki/Gniazdowniki” (nominacja do Nagrody Literackiej Gdynia) i „Wylinki”, a także zbiory esejów: „Stratygrafie” (nagroda – Warszawska Premiera Literacka, listopad 2010) i „Powlekać rosnące”. Współredagowała książki: „Solistki. Antologia poezji kobiet (1989-2009)” oraz „Podziemne wniebowstąpienie. Szkice o twórczości Tymoteusza Karpowicza”. W 2011 r. otrzymała Nagrodę Literacką Czterech Kolumn. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
data publikacji: 2014-04-14 14:24
 
Wszystko zaczęło się od „Kacperiady"
W ramach tegorocznych obchodów ”Bliżej Książki”, 4 kwietnia, odbyło się w bibliotece spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem wielu bestsellerów książkowych i nagród literackich. Bohaterowie jego opowieści zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Nasz gość w niezwykle ciekawy i dowcipny sposób mówił o sobie oraz o postaciach ze swoich książek. Wspomniał m.in. o pierwszej książce „Kacperiadzie”, którą napisał dla syna . „Od tej książki wszystko się zaczęło, jestem do niej bardzo przywiązany. Kacper, mój syn, skłonił mnie do pisania książek" - powiedział. Dzięki swobodnej atmosferze, jaką wprowadził Grzegorz Kasdepke, uczestniczące w spotkaniu dzieci ze szkół podstawowych nr 3 i 4 żywiołowo włączyły się do dyskusji. Odpowiadały na pytania, ale i same je zadawały - pytały o życie prywatne i pracę pisarza. Po udzieleniu wyczerpujących odpowiedzi, autor podpisał książki wszystkim chętnym. A po jego autograf, ustawiła się naprawdę długa kolejka.
data publikacji: 2014-04-09 13:49
 
Kiermasz Wielkanocny
Zapraszamy na kiermasz dekoracji i kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnowie. Prace są zaprezentowane w czytelni Działu dla Dorosłych - można je zakupić.
data publikacji: 2014-04-09 11:45
 
<< nowsze | 152  | 153  | 154  | 155  | 156 | 157  | 158  | 159  | 160  | 161  | 162  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki